Kodėl Petras Klimas netilpo į „Žmonių“ viršelį?

grazinti-nepriklausomybe-uzguitasis-petras-klimas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-16 16:47
Jau sausio 19 dieną Lietuvos kino teatrus pasieks Olego Šurajevo parašyta ir Sauliaus Baradinsko režisuota komedija „Grąžinti nepriklausomybę“. Nors juostos pavadinimas ir žada istorinį kūrinį, O.Šurajevas nustūmė į šalį visus istorinius faktus ir keturias svarbias Lietuvos istorijai asmenybes „perkėlė“ į šiuolaikinius laikus.

Komedija pasakoja linksmą ir visiems suprantamą istoriją apie keturis draugus – Joną Basanavičių, Antaną Smetoną, Aleksandrą Stulginskį ir Petrą Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų. Labiau nei siurblys robotas ir kiti šiuolaikiniai išradimai juos nustebina faktas, kad Nepriklausomybės aktas guli ne Vilniuje, o Berlyne. Ketveriukė pasižada tautai – jie grąžins Nepriklausomybės aktą į Lietuvą.

Nepriklausomybės akto signatarai ir jų patriotiškas užmojis, savaime suprantama, atkreipia ir žiniasklaidos dėmesį. Tik kažkodėl labai mažai dėmesio kliūva Petrui Klimui...

Kolegų užguitas diplomatas „netelpa“ į kadrą nei nuotraukoje, nei LRT pokalbių laidoje. Petrui Klimui pritrūksta vietos ir žurnalo „Žmonės“ viršelyje, masinančiu skaitytojus antrašte „Signatarai sugrįžo: ko dar apie juos nežinote?“ Greičiausiai, skaitytojai nežino vieno – kieno gi tas šešėlis kampe? „Čia irgi aš“, – paaiškina pats Petras Klimas.

Šią savaitę įvyks ne tik filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ premjera, bet ir atsinaujinusio žurnalo „Žmonės“ premjera. Naujoje šviesoje sužibėsiančiame žurnale daugiau vietos atsiras iki šiol mažai matytiems, tačiau svarbiems Lietuvos herojams.

O ar pavyks užguitajam signatarui sužibėti filme? Kokie gi nuotykiai Basanavičiaus, Smetonos, Stulginskio ir Klimo laukia pakeliui į Berlyną? Kaip jiems seksis prisitaikyti prie modernaus pasaulio? „Grąžinti nepriklausomybę“ – nuo sausio 19 d. visuose Lietuvos kino teatruose. Filmą gali žiūrėti paaugliai nuo 13 metų, vaikams nuo 7 metų filmą rekomenduojama žiūrėti su tėvais.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai