Kodėl paakiai pajuodę? Netikėtos priežastys

Akys / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Pajuodusius paakius galime užmaskuoti įvairiomis priemonėmis, tačiau taip slepiame problemą, o dėl priežasties taip ir nesusimąstome. Pasirodo, nebūtinai paakiai kelia problemų tuomet, kai mes pervargstame ar neišsimiegame.

Kokios dar priežastys daro įtaką mūsų grožiui?

Genai

Taip, galite kaltinti savo gimdytojus, jeigu jūsų nedžiugina paakių spalva. „Yra tam tikrų paveldimumo sąlygų, kurios ir turi įtakos mūsų tamsiems paakiams“, – tikina Niujorko dermatologas Dr. Bruce‘as Katzas. Dažniausiai, pasak jo, tai būdinga tamsesnio gymio žmonėms. Dermatologas tikina, kad jeigu tamsi spalva susijusi su pigmentacija, tai išspręsti bėdas gali lazerinė dermatologija.

Egzemos įtaka

Pati egzema nėra susijusi su pajuodusiais paakiais, tačiau jos sukeliami šalutiniai poveikiai, kaip niežėjimas ir kasymasis, gali turėti įtakos. „Pernelyg dažnas odos akių srityje trynimas ir kasymas gali sukelti patinimus, uždegimines reakcijas, pažeisti kraujagysles“, – teigia dermatologas dr. Davidas E.Bankas.

Alergijos pasekmės

Pavasaris – tai tikras alergijų antplūdžio metas, todėl jeigu jūsų paakiai jautriai sureaguos, žinosite, ką kaltinti. Dėl alerginės reakcijos kraujagyslės išsiplečia ir todėl atrodo labai pastebimos, kadangi oda paakių srityje yra labai jautri, plona ir pažeidžiama. Trumpai – visada atkreipkite dėmesį, į kokias veiksnius jūsų kūnas reaguoja neigiama prasme.

Erzinantis makiažas

Atrodo, kad jis turi padėti, tačiau tai ne visada tiesa. Pavyzdžiui, akys gali jautriai reaguoti į tušą, akių šešėlius, maskuojamąsias priemones, pudrą. „Kai kurie žmonės patiria, kad jų akys nekaip reaguoja į tam tikras kosmetikos priemones, o paakiai nukenčia dėl niežėjimo, kasymosi ir kitų nemalonių potyrių“, – tikina dermatologas B.Katzas. Išeitis paprasta – venkite dirginančių kosmetikos priemonių.

Kaulų struktūra

Įdomu tai, kad kai kurie specialistai mano, jog tamsūs paakiai visai ne odos bėda. „Kai žmonės turi gilius ašarų latakus, krintantys šešėliai ir įdubimai sukuria tamsių paakių įspūdį, tačiau tai nėra susiję su kraujagyslėmis ar pigmentacija“, – pabrėžia B.Katzas.

TAIP PAT SKAITYKITE: 30 patarimų, kurie padės kokybiškai išsimiegoti

Mėlynos kraujagyslės

Pasirodo, kad dėl pamėlusių paakių taip pat yra ką kaltinti – tai kraujagyslių darbas. Paakiai gali atrodyti ne itin gražiai, o kadangi oda toje srityje labai plona, todėl kraujagyslės ir išryškėja, sukurdamos tamsių ratilų įspūdį.

Nesaugote odos nuo saulės

Pagrindinis dalykas, kurį rekomenduoja visi dermatologai, norinčioms išsaugoti gražią, skaisčią, sveiką odą ir išvengti ankstyvų raukšlių, tai įsigyti gerą kremą, saugantį nuo kenksmingų saulės spindulių. Saulė labai greitai pažeidžia jautrią ir ploną paakių odą, todėl mėgaukitės ja itin saikingai su kokybiška apsauga.

Temos:
Skaitykite daugiau