Kodėl nesiseka rasti antrosios pusės?

Mergina. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Teigiama, kad šiuolaikiniam žmogui sudėtinga rasti antrąją pusę. Visi tarsi vaikšto po vieną... Tai patvirtina ir psichologai. Tačiau ką kai kurie daro ne taip, kad jiems vis nesiseka surasti artimo sau žmogaus ir durys vis užsidaro?

Pirmiausiai puikiai jauskitės būdami vieni

Psichologai teigia, kad ieškoti antrosios pusės tada, kai patiriate sunkų gyvenimo etapą, nevertėtų.

Psichologai teigia, kad ieškoti antrosios pusės tada, kai patiriate sunkų gyvenimo etapą, nevertėtų.

Kai žmogui sunku, jis yra nusivylęs, nelaimingas, atitinkamai skleidžia ir tokias pačias emocijas. Juk gerai žinomas posakis „panašus panašų traukia“. Nors nėra garantuota, tačiau yra tikimybė, jog pritrauksite tokį patį nelaimėlį. Iš pradžių gali atrodyti, kad sutikote savo sielos dvynį, tačiau ką daryti dviem nelaimingiems žmonėms, kurie ilgainiui gali tapti dar nelaimingesni?

Jei norite rasti savo antrąją pusę ir sukurti tikrai gražius santykius, turite pirmiausiai susitvarkyti su savo nuoskaudomis ir kitais negatyviais gyvenimo potyriais. Kitaip tariant, turite ir būdami vieni jaustis gerai, būti laimingi. Nemanykite, kad laimė ateina tik radus antrąją pusę. Pagalvokite, juk kai esate laimingi, tokius žmones ir pritraukiate apie tai net nesusimąstydami. Patiriate sunkų gyvenimo etapą? Nueikite pas psichologą, užsiimkite dvasinėmis praktikomis, atraskite ramybę. O tada galbūt jūs labai nesistengdami atrasite savo antrąją pusę.

Tinkami signalai

Neretai moterys skundžiasi, kad jų aplinkoje visiškai nėra normalių vyrų, kad jie kažkokie nerimti, į santykius žiūri pro pirštus. Tačiau moterys dažnai nesusimąsto, kad pačios siunčia tokius signalus, kurie pritraukia nerimtus vyrus. Tarkim, paprasčiausias pavyzdys – atkreipkite dėmesį, kokia jūsų nuotrauka yra socialiniame tinkle. Kokią žinutę ji siunčia? Ar joje jūs rimta, besišypsanti, o gal perdėm seksuali? Jei svajojate apie rimtus santykius, tikrą ilgalaikę partnerystę, tikrai nevertėtų publikuoti nuotraukos, kurioje esate per daug seksuali. Tai gan pavojinga, nes galite pritraukti tik vienadienių nuotykių ieškančius vyrus. O nuėjusi su jais į pasimatymą eilinį kartą nusivilsite, kad nėra normalių vyrų, nors iš tikrųjų pati tokius pritraukėte. Tokios pačios taisyklės galioja ir jūsų aprangai, elgesiui, pramogų vietoms, kuriose lankotės.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 dalykų, kuriuos turite padaryti dėl savęs

Vienišas vaikinas / „Fotolia“ nuotr.

Ar įdedate pakankamai pastangų?

Kai kurios moterys yra linkusios manyti, kad jos negali pajudinti nė pirštelio, kad rastų antrąją pusę – jas turi susirasti. Visgi, tai yra klaidinga mąstysena, nes jeigu nieko nedarysime, laimė pati pas mus neateis. Turime dėl jos pasistengti. Ir visai nebūtina verstis per galvą, kartais užtenka būti socialiai aktyviems, kad atsivertų tinkamos durys, sutiktume tinkamus žmones. Tad paprasčiausiai netūnokite namie, eikite į renginius, dalyvaukite konferencijose, bendraukite su draugais ir pažįstamais. Beje, pagrindinė taisyklė – eikite ten, kur jums patinka, tada, tikėtina, sutiksite žmogų, panašų į jus, o jūsų požiūriai sutaps į daugelį dalykų.

Nenuvertinkite savęs

Apie sunkumus susirasti antrąją pusę, o ypač brandesniame amžiuje, kalba daugelis moterų. Jos baiminasi įvairių dalykų: išvaizdos, požiūrio, turi savo nuoskaudų dėl praėjusių santykių. Todėl neretai ima ir save nepelnytai nuvertina. Moterys dažnai yra nepatenkintos savo išvaizda, o vyrai pasitempti net nebesistengia.

Tačiau iš tiesų nereikėtų savęs nuvertinti, nes daugelį kamuoja tokios pačios mintys ir tai, kad kiti atrodo geriau, yra iliuzija. Psichologai teigia, kad ir vyrai, ir moterys savo varžovus vertina kur kas geriau nei patys save. Taigi nereikėtų dėl to per daug krimstis. Ir pagalvokite, jei save nuvertinsite, ar sugebėsite rasti tinkamą antrąją pusę?

Turite tobulo partnerio savybių sąrašą

Turėti standartus, žinoti, ko nori, tikrai yra šaunu. Ir tikriausiai jūs žinote, kokiomis savybėmis turi pasižymėti jūsų išrinktasis. Tačiau šį sąrašą peržvelkite labai atidžiai ir kritiškai. Ar pagal jūsų įsivaizdavimą toks vyras ar moteris išvis egzistuoja? Nesame nė vienas tobulas, tad ir antrajai pusei nereikėtų sudaryti sąrašo, kurį vargiai patys atitinkate. Svarbu žvelgti realiai. Puikų žmogų galite sutikti bet kur, tad neskubėkite vertinti pagal susikurtus standartus ar sąrašus. Juk ir jūs patys nenorėtumėte, kad jus vertintų pagal kažkokį sąrašą ir net nesistengtų įsigilinti į jūsų asmenybę.

Paleiskite praeitį

Tik tada, kai iš jūsų gyvenimo kas nors išeina, yra vietos atsirasti kažkam kitam. Tai galioja daugeliui gyvenimo sferų, net ir santykiams. Jei vis dar bendraujate su buvusiu vaikinu ar mergina, slapta puoselėjate viltis būti kartu, bet tuo pačiu metu ieškote ir kitos antrosios pusės, nieko gero neišeis. Pagalvokite, kaip kitas žmogus gali norėti kurti su jumis rimtus santykius, jei jūsų viduje vyrauja chaosas, jūs nesate apsisprendęs, ko norite ir siekiate. Pirmiausiai nutraukite senus saitus ir leiskite į gyvenimą ateiti naujai laimei.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip atgaivinti santykius: dalykai, apie kuriuos nepagalvojote

Skaitykite daugiau