Kodėl nepatariama virinti vandens dukart?

Virdulys / Fotolia nuotr.
Virdulys / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-11-27 11:00
AA

Vanduo būtinas mūsų organizmui. Jis ne tik numalšina troškulį, bet ir atstato rūgščių bei šarmų pusiausvyrą, turi įtakos gerai mūsų savijautai. Todėl be galo svarbu, kokį vandenį geriame. Dažnai virinto vandens įsipilame iš arbatinio ir nė karto nesusimąstome, kiek kartų jis buvo užvirintas. Ar tai svarbu?

Speciali "Facebook" grupė: viskas apie visavertę mitybą. Junkitės!

Virintas vanduo – „už“ ar „prieš“?

Teigiama, kad užvirintas ir vėliau atvėsintas vanduo praranda daug naudingų mineralų, būtinų mūsų organizmui. Ar tai reiškia, kad geriau gerti vandenį tiesiai iš čiaupo? Bent jau specialistai sako, jog lietuviško vandens kokybė gana gera ir baimintis dėl jos nereikia. Tačiau galima išgirsti rekomendacijų, kad abejotinos kokybės vandenį vertėtų iš pradžių užvirinti, jog žūtų visos bakterijos ir mikrobai.

Kuo čia dėtas virinimas du ar daugiau kartų? Kai kur teigiama, kad nuo kaskartinio virinimo vandens kokybė vis prastėja, tad tikslo virinti vandenį antrą kartą nėra – juk visos bakterijos jau seniai žuvo. Be to, vanduo pasidaro nebeskanus, o ir naudingųjų savybių jame lieka nedaug.

Ar žalinga gerti dukart virintą vandenį?

Chemikai sako, kad tai – mitas. Išgėrus du ar daugiau kartų virinto vandens, tikrai nepakenksime savo sveikatai, tačiau ir nepadėsime, nes sveikiausias vanduo, specialistų teigimu, – gyvas vanduo. Idealiausias atvejis – tyro šaltinio (tokių Lietuvoje esama). Žinoma, šaltinis turi būti patikrintas ir atitikti kokybės reikalavimus.

Galima išgirsti, kad kai vanduo ne kartą virinamas, įvairios priemaišos nusėda arbatinio dugne ir vanduo dėl to sunkėja. Tačiau tam, kad jis iš tikrųjų taptų sunkus, chemijos žinovų nuomone, vandenį reikėtų virinti labai daug sykių.

Labiausiai vengti patariama pastovėjusio vandens. Karštiems gėrimams ruošti rinkitės tik šviežią vandenį, nes pastovėjusiame kaupiasi dulkės, nuosėdos ir pan.