Jolita Vaitkutė savo darbais parodo politikų ydas

Jolita Vaitkutė / Karolis Mankauskas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-09 19:10
Menininkė Jolita Vaitkutė piešia žymius žmones – nuo istorinių asmenybių iki muzikantų – iš įvairių produktų ir daiktų – iš kavos, iš žemės, augalų. Paskutiniuosiuose savo darbuose, kuriais ji pasidalino savo „Instagram“ paskyroje, menininkė vaizduoja Ramūną iš kanapių, Agnę iš prezervatyvų pakelių, Artūrą iš sovietinių rublių.

„Aš neįvardinu, kad ten yra Karbauskis ar Širinskienė, aš sakau, kad ten yra Agnė ir Ramūnas. Iš tikrųjų tai brendo kurį laiką, bet pajaučiau tokį norą ir postūmį, ir pyktį, ir viskas ten susikaupė many. Ir turėjau padaryti tai dabar. Tai dabar tai ir pavyko padaryti“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pasimatymai“ pasakoja Jolita.

Pati ji to nelaiko patyčiomis ir sako, kad tai yra politinė satyra – šaržai, kurie parodo, šiuo atveju, politikų, ydas ir kviečia diskusijai apie tai.

„Tai yra mano, kaip pilietės, galimybė išsireikšti ir pasakyti, kad kažkas yra valstybėje negerai. Kad jie neina su manim, kad jie neina mano kryptimi, kad viskas vyksta ne taip, kaip aš norėčiau, pavyzdžiui, ne taip, kaip pilietis nori. Žinau, kad aš ne viena – čia ne mano vienos nuomonė, čia yra ir daugiau žmonių, kurie galvoja, kad tai nėra ta valstybės kryptis, kuria nori, kad eitų“, – savo idėją paaiškina menininkė.

Laidoje „Pasimatymai“ ji su laidos vedėja Beata Tiškevič diskutuoja ne tik apie tai, kas konkrečiai užkliūva šioje valdžioje Jolitai, bet ir apie ją pačią menininkę, kaip asmenybę. Koks jos gyvenimas? Kaip jai sekasi kūryba? Kad ją įkvepia? Ir kaip įkvėpti kurti kitus?

Visus atsakymus išgirsite „Žinių radijo“ laidoje:

Naujausi straipsniai