Kodėl Jimas Carrey ragina visus išsitrinti paskyras feisbuke?

Aktorius Jimas Carrey / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-12 20:23
Jimas CARREY (56) turi politinę poziciją: aktorius griežtai protestuoja prieš Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus ir paragino feisbuko vartotojus ištrinti savo paskyras bei liautis naudojusis šiuo socialiniu tinklu.

Pats Jimas irgi ketina ištrinti savo paskyrą, nors turi per penkis milijonus gerbėjų (šiuo metu ji nepasiekiama), ir parduoda turimas „Facebook“ akcijas. Kiek aktorius jų įsigijęs ir kokia jų vertė, nepranešama, tačiau ragina ir kitus investuotojus pasiekti jo pėdomis naudojant grotažymę #unfriendfacebook.

Priežastis – bendrovė nepadarė visko, ką galėjo, kad sustabdytų Rusijos kišimąsi į 2016 metų Amerikos prezidento rinkimus. Maža to, susikrovė gražaus pelno, skleisdama rusiškos kilmės netikras naujienas, įsitikinęs Carey.

Naujienų agentūrų pranešimų duomenimis, ne mažiau kaip 126 milijonai amerikiečių matė socialinių tinklų („Instagram“ ir „Facebook“) žinutes, kurių tikslas buvo paveikti valstybės vadovo rinkimų eigą. Ir pats „Facebook“ pripažino, kad 2015–2017 metais paskelbta daugiau kaip trys tūkstančiai reklamos skelbimų, kurių šaltinis buvo Rusijos bendrovė „Internet Research Agency“.

Oficialus aktoriaus pareiškimas nusiųstas verslo žurnalui „Fortune“. Gali būti, kad toks pilietinis aktyvumas padeda Jimui užsimiršti: viskas nutiko praėjus vos kelioms dienoms, kai buvo priimtas jam palankus teismo sprendimas. 2015-ųjų rugsėjį nusižudžiusios buvusios aktoriaus draugės Cathrionos White artimieji kaltino Carrey parūpinus jai migdomųjų ir kitų preparatų, jų perdozavusi mergina ir mirė, be to, kino žvaigždė neva užkrėtė ją lytiškai plintančiomis ligomis.

Procesas truko pusantrų metų. Carrey advokatas savo ruožtu tikino, kad aktorius niekada nedavė savo draugei jokių stiprių medikamentų, jos tyrimai dėl lytinių ligų buvo suklastoti, o White savižudybė – asmeninis sprendimas, tačiau Jimui tai buvo tragedija. Jis net nešė Cathrionos karstą: jauna moteris palaidota Cappawhite miestelyje Airijoje, iš kur buvo kilusi. Po laidotuvių Carey atrodė labai susenęs ir prislėgtas, vienu metu net įtarta, kad serga depresija ar piktnaudžiauja kvaišalais.

Naujausi straipsniai