Kodėl jauniausias Lietuvos ministras nusprendė grįžti į Lietuvą?

Kateryna ir Virginijus Sinkevičiai / Laidos rengėjų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-10 13:46
„Mes gyvenom labai skurdžiai, todėl mamai teko labai daug dirbti“, – trečiadienio vakarą LRT laidoje „Gyvenimas“ prisipažins naujasis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Neseniai 27-ajį gimtadienį atšventęs politikas – jauniausias Vyriausybės narys po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

Sunkumų nuo vaikystės grūdintas Virginijus nuolat girdėjo aplinkinių patarimų – jei nori prasimušti į žmones, pasiekti karjeros, privalo turėti didesnių tikslų nei tik pavalgyti ir apsirengti. Kad nesulaukęs nė trisdešimties sės į ministro krėslą, tada, žinoma, nesvajojo, tačiau tvirtai žinojo – jei stengsis, ateitį susikurs saugią. Stengtis teko daug, nes slaugytojos padėjėja ligoninėje dirbusi politiko mama plušo per du darbus, kad viena galėtų užauginti sūnų ir dukrą. Tėvo V. Sinkevičius niekada nėra matęs.

Baigęs mokyklą Virginijus išvyko į Didžiąją Britaniją studijuoti ekonomikos ir tarptautinių santykių. Pradžia buvo nelengva – kurso draugai ilgai negalėjo suprasti, kodėl lietuvis valgo vien ryžius su pomidorais. Po kurio laiko jis susirado kelis darbus, todėl galėjo šiek tiek atsilaisvinti diržą. Magistro diplomo siekė Olandijoje, Mastrichto universitete. Ten ir sutiko ukrainietę Kateryną, vėliau tapusią jo žmona. Trejais metais vyresnė moteris kaipmat sužavėjo ambicingą atvykėlį iš Lietuvos, o jis ją – savo pagarba Lietuvoje likusiai mamai. Porai kurį laiką teko praleisti Amerikoje. Ten Virginijus ir pasipiršo išrinktajai ir įkalbėjo ją keltis gyventi į Lietuvą.

„Visada žinojau, kad emigracijoje neliksiu, ateitį kursiu tėvynėje“, – prisipažins V. Sinkevičius. Laidos „Gyvenimas“ kūrėjams jis ne tik atskleis savo gyvenimo istoriją, bet ir pravers namų sostinėje duris, pristatys žmoną ir dvejų metukų dar neturintį sūnų Vincentą. Nors Kateryna Sinkevičienė prieš televizijos kameras sėdo pirmą kartą ir labai jaudinosi dėl galimo kalbos barjero, tačiau, prasidėjus filmavimui, sklandžiai prabilo lietuviškai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai