Kodėl esame apsėsti žmogaus, kuris mums nerašo?

Liūdna moteris
Liūdna moteris
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-28 20:56
AA

Prisipažinkite, kam nėra buvę, kad labai patinka žmogus, su kuriuo susitikinėjate jau kurį laiką, viskas atrodo gerai, kartu smagiai leidžiate laiką ir vienas kitam patinkate, tačiau tas žmogus jums... nelabai rašo. Ir jūs nesuprantate, kodėl!

Norim, nes negaunam

Šis nepastovus kito žmogaus elgesys jus varo iš proto ir skatina dar labiau jo trokšti. Kaip rašo psichologė Jennifer Taitz savo knygoje „Kaip būti vienišam ir laimingam“, žmonės labiau įsitraukia į tokius tarpinius, nutrūkstančius santykius, nei į pastovius, sklandžius. „Yra kažkas ypatingo, kai mes nežinome, kada sulauksime kito apdovanojimo (ar žinutės), ir tai skatina mus būti sutelkusius dėmesį ir susijaudinusius. Nenuoseklumas skatina mus stengtis ir tikėtis.“

Apskritai psichologai pastebėjo, kad toks elgesys labiausiai ir vysto tą norą trokšti kito. Ir kartu yra manipuliatyvus ir netgi savidestrukcinis.

Taigi, kaip susivokti, ar mes tikrai norime būti su kitu žmogumi, ar labiau esame įsitraukę dėl nepastovaus jo elgesio? Ir apskritai – ką daryti, juk taip amžinai tęstis negali?

Ar patys esate pasiruošę santykiams?

Laimės trenerė Jillian Turecki mindbodygreen.com portale pataria tokiais atvejais pirmiausia atsakyti sau į klausimą: kodėl esame susidomėję žmogumi, kuris neinvestuoja tiek energijos ir laiko į mus? „Susidūręs su tokiu klausimu, žmogus turės gerai apsvarstyti tai. Nes, pripažinkime, šis žmogus tiesiog geidžia kito. Ir dažniausiai taip būna todėl, kad ji(-s) susikūrė viziją, kokio to kito žmogaus norėtų, nors dar net nežino, ar jis toks ir yra.“

J. Turecki taip pat pastebi, kad jei ta obsesija yra skatinama fakto, kad žmogus tiesiog nesulaukia žinučių ar skambučių iš meilės objekto, tai gali rodyti, kad žmogus pats dar nėra pasirengęs santykiams. „Tai gali būti todėl, kad priartėjimas prie kito labai gąsdina. Bet kuriuo atveju, esmė yra tokia: neinvestuokite [laiko, energijos, jausmų] į kažką, kas neinvestuoja to į jus.“

Saugokitės žaidimų

Jeigu tokie savotiški santykiai tęsiasi dar tik mėnesį, gali būti, kad jaučiatės pakankamai užsidegę ir net galvojate, kad ir patys taip besielgdami paskatinsite kitą jūsų norėti. Tačiau galiausiai galite tiesiog labai pavargti nuo tokių žaidimų.

„Santykiai yra apie bendravimą, ir svarbiausia, ką galite padaryti, tai pasikalbėti apie tai, ko tikitės iš kito“, – mindbodygreen.com paaiškina porų ekspertė Sameera Sullivan ir priduria: „Kiekvienas iš mūsų turi skirtingą komunikavimo stilių, ir tai yra didžiausia modernių santykių problema! Technologijos viską tik apsunkino. Mums tenka išmokti vieni kitų komunikavimo būdus; nepaisant to, mes visuomet turime galimybę pasikalbėti su kitu apie tai, kokiu būdu ir kaip dažnai norėtume su juo bendrauti.“

Taigi, nors jums ir norisi žaisti, keršyti, o gal – išdėti kitą žmogų į šuns dienas, jei giliai širdyje trokštate, kad kažkas pavyktų, viskas, ką galite padaryti, tai tiesiog pasikalbėti. Ir būti atviri.

„Tarkime, jūs buvote keliuose pasimatymuose ir viskas atrodo gerai. Ir staiga jūs nebelabai ką ir girdite iš to žmogaus. Šioje padėtyje jūs turite įsisąmoninti, kad galite jaustis nusivylę. Jūs galite kitam žmogui paskambinti, parašyti žinutę ar el. laišką ir pasakyti: „Aš jaučiu tam tikrą atstumą iš tavo pusės, ir viskas yra gerai. Tačiau aš ketinu šiek tiek atsitraukti, nes nenoriu priartėti prie žmogaus, kuris nežino, ko nori.“

Ekspertė teigia, kad jei žmogus atsiprašo ir pažada pasistengti komunikuoti kitaip, svarbu atleisti. Juk mes nežinome priežasčių, kodėl kitas taip elgiasi, ir jų gali būti labai įvairių. Bet jei žmogus į tai neatsako apskritai, arba atrašo abstrakčiai, ir tai neskamba kaip susirūpinimas, kad tokioje situacijoje jūs negerai jaučiatės, tuomet neverta tuščiai švaistyti laiko tam, kam nesate toks svarbus.