Kodėl barzdų mada karaliauja taip ilgai?

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-20 17:06
Jau kelerius metus vyrus apsėdusi tikra barzdų manija. Ir kalba sukasi ne apie trijų dienų barzdelę (o jei paprastai – apšepimą), o apie rimtas barzdas, kurių puoselėjimui negailima nei laiko, nei pinigų. Jokia išimtis ir lietuviai – sostinėje yra ne viena madinga kavinė, į kurią užsukę išvysite, jog bent pusė jos klientų vyrų – didesni ar mažesni barzdylos.

Tokios vyrų ar moterų grožio tendencijos – staiga gimstančios ir po poros metų nunykstančios – jokia naujiena, tačiau šįkart apžvalgininkus ir tendencijų prognozuotojus glumina tai, kad barzdų mada įsitvirtino tokiam ilgam laikui. 

Pasak istoriko Aluno Witney, besidominčio kūno ir medicinos istorija, barzdos vyrų veidus puošė ilgus šimtmečius, kol XVIII a. atsiradus ir išpopuliarėjus aštrutėliams skustuvams, grožio idealu tapo lygutėlė veido oda be jokio plaukelio. Barzdos vėl buvo išpopuliarėjusios Viktorijos laikais, Pirmojo pasaulinio karo metais, o vėliau plaukus ant veido augindavosi tik vienos ar kitos muzikos grupės gerbėjai ar kai kurių subkultūrų atstovai, tačiau pastarosios tendencijos nebuvo masinės.

Dabartinis visuotinis barzdų mados suvešėjimas prasidėjo maždaug 2010-aisiais, o tikrą piką pasiekė 2013 metais, kai net paprastai glotniaveidis aktorius George’as Clooney, „Oskarų“ ceremonijoje pasirodė su gana rimta žilstelėjusia barzda. Po šio jo pasirodymo ant raudonojo kilimo kilo dar didesnė barzdų populiarumo banga.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Istorikas Withey turi teoriją, kodėl stipriąją lytų staiga taip sužavėjo barzdos – jo manymu, tai susiję su vyriškumo krize, kurią patiria šiuolaikiniai vyrai. Moterys tampa vis savarankiškesnės, konkuruoja su vyrais tose srityse, kurios anksčiau buvo išskirtinai jų, savinasi vyriškus drabužius ir įgyja vis daugiau agresyvumo.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Barzdos auginimas lieka kone vieninteliu būdu, kaip vyras gali pademonstruoti savo vyriškumą.

Vyrus tai trikdo, speičia į kampą, tad norėdami savotiškai kompensuoti prarandamas pozicijas, jie savo vyriškumą imasi įtvirtinti per išvaizdą – šiuo atveju, augindami vešlias barzdas.

„Barzdos auginimas lieka kone vieninteliu būdu, kaip vyras viešai gali pademonstruoti savo vyriškumą, nerizikuodamas patekti į areštinę už nederamus veiksmus“, – reziumuoja istorikas.  

This one's for you, Mr. Bowie ⚡️❤️ #davidbowie

A photo posted by The Gay Beards (@thegaybeards) on

Elaima.lt

Naujausi straipsniai