Kodėl Barackas Obama žengia į šou pasaulį?

Barackas ir Michelle Obamos / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-16 09:07
Donaldas Trumpas atėjo į Baltuosius rūmus iš verslo ir šou pasaulio. O jo pirmtakas Barackas OBAMA (56) į jį žengia: buvusi pirmoji pora pasirašė sutartį su „Netflix“ televizija.

Barackas ir Michelle (54) Obamos kurs serialus, laidas, vaidybinius ir dokumentinius filmus, ves laidas ir diskusijas, prodiusuos. Žodžiu, dirbs kaip profesionalai ten, kur anksčiau būdavo tik svečiai. Tipiškos temos – sveikatos apsauga, rinkėjų teisės, imigracija, užsienio politika, klimato kaita, sveika mityba. Dar pačioje derybų pradžioje kovą pabrėžta, kad laidose ankstesnis prezidentas nekomentuos savo įpėdinio veiksmų, asmenybės ir politikos.

Ilgametės bendradarbiavimo sutarties finansinės detalės neskelbiamos, bet svetimus pinigus skaičiuoti smalsu. Sakykim, 2017-ųjų vasarį leidykla „Penguin Random House“ nupirko Obamų memuarų autoriaus teises už rekordinę sumą – 50 milijonų eurų. Įdomu palyginti: Billo Clintono prisiminimai leidėjams kainavo 13 milijonų eurų, George’o W. Busho – aštuonis su puse.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Knygas pora rašo atskirai. Michelle Obamos „Becoming“ („Tapimas“), pasakojanti, kaip mergaitė iš Pietų Čikagos tapo stipria moterimi, gebančia įkvėpti aplinkinius, turi pasirodyti lapkričio 13 dieną. Kada bus išleisti Baracko raštai – nežinia, gali būti, kad jis nė nepradėjo rašyti. Kita versija teigia, jog politikas visą gyvenimą rašo dienoraštį, šio įpročio laikėsi ir dirbdamas Baltuosiuose rūmuose, taigi knygos juodraštis jau yra.

Grįžtant prie televizijos, kamera visada mylėjo efektingą dabar jau buvusią pirmąją porą, mat nei Michelle, nei Barackas neieško žodžio kišenėje. Ir gauna didžiulę auditoriją: „Netflix“ transliuoja 190 šalių, televizijos paslaugas prenumeruoja 125 milijonai vartotojų. Regis, teisūs Vašingtone esančios Amerikos universiteto Kogodo verslo mokyklos ekspertai, teigiantys, kad, palikę Baltuosius rūmus, per artimiausius 15 metų Obamos uždirbs daugiau nei 200 milijonų eurų. Į šią sumą įtraukti honorarai už kalbas, sutartys dėl autoriaus teisių ir pensijų fondai. Visai neblogi rodikliai, turint omenyje, kad pirmosios kadencijos pradžioje šeimos turtas vertintas tik kiek daugiau nei milijonu.

Naujausi straipsniai