Kodėl atsiranda raukšlių?

Veido priežiūra / „Shuterstock“ nuotr.
Veido priežiūra / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-03-14 15:30
AA

Nes senstame, pasakysite ir būsite tik iš dalies teisios. Yra daugiau priežasčių, kodėl atsiranda raukšlių – greičiau ir gilesnių, nei norėtųsi. Ir nėra kremo, kuris panaikintų jau esančias raukšles. Raukšlės – tai mūsų gyvenimo būdo atspindys. Ar žinote, kokie veiksniai lemia jų atsiradimą?

Žalingi įpročiai

Rūkymas yra viena dažniausių raukšlių susidarymo priežasčių, jis mažina svarbių baltymų gamybą, ir šioje situacijoje nepadės netgi geri genai. Mokslininkams tiriant identiškus dvynius, iš kurių vienas rūko, o kitas ne, paaiškėjo, kad rūkantiesiems raukšlės formuojasi greičiau.

Alkoholis čia irgi užima svarbų vaidmenį. Jis džiovina odą, su laiku ji praranda elastingumą ir pradeda raukšlėtis. Alkoholis kaltas ir dėl vitamino A stokos mūsų organizme. Kai trūksta šio vitamino, gali susiformuoti raukšlelių akių kampučiuose. Vartodamos alkoholį, bent jau gerkite kuo daugiau vandens ar šviežiai spaustų sulčių, kad sumažintumėte žalą.

Moteris geria vyną / Vida Press nuotr.

Prasta mityba

Esate tai, ką valgote. Tai ne šiaip sparnuota frazė, o gryniausia teisybė. Norint turėti gražią odą, reikia ne tik gerti pakankamai vandens, bet ir aprūpinti ją naudingomis medžiagomis. Kai jūs maitinatės, vitaminai ir mineralai pirmiausia paskirstomi gyvybiškai svarbiems organams, o didžiausiam mūsų organui – odai, kaip ir plaukams, jų lieka mažai. Jei maitinatės nesveikai – nelieka apskritai.

Kenksmingiausi odai – cukrus ir aukštą glikeminį indeksą turintys produktai (baltieji ryžiai, ryžių trapučiai, miltiniai gaminiai, pupos, keptos bulvės, bananai, arbūzai, melionai, margarinas). Jie skatina uždegiminius procesus. Dažnai valgant tokio maisto, oda praranda elastingumą, pabrinksta, atsiranda raukšlelių. Taigi visi saldumynai ir paprastieji angliavandeniai turėtų būti retenybė, o ne kasdienybė.

Moteris geria vyną / Vida Press nuotr.

Gumos kramtymas

Kramtant gumą, sumažėja audinių elastingumas aplink burną, o raumenys nuolat apkraunami.

Gumos kramtymas – malonus ir visame pasaulyje populiarus įprotis. Jis pašalina įtampą, suteikia skonio, padeda mesti rūkyti, netgi gerina atmintį. Bet... gumos kramtymas kaltas dėl raukšlelių apatinėje burnos dalyje susidarymo, todėl grožio specialistai moterims nerekomenduoja dažnai kramtyti gumos. Tai darant, sumažėja audinių elastingumas aplink burną, o raumenys nuolat apkraunami. Dėl to ne tik formuojasi smulkios raukšlės, bet ir gali skaudėti galvą.

Moteris geria vyną / Vida Press nuotr.

UVA spinduliai

Tiesioginiai saulės spinduliai neigiamai veikia odą. Jie naikina kolageną, kuris lemia odos elastingumą. Kai jo trūksta, sparčiau formuojasi raukšlės. Kasdien be SPF apsaugos galima pabūti lauke apie 15 minučių. Jei ketinate būti ilgiau, pasitepkite apsauginiu kremu. Ultravioletiniai spinduliai jus pasiekia ne tik šviečiant saulei, bet ir pro debesis, apniukusią dieną. Šylant orui, spindulių poveikis tik stiprės.

Moteris geria vyną / Vida Press nuotr.

Nenuvalytas makiažas

Makiažas, ilgai nenuvalytas, užkemša poras, kaip ir aplinkos teršalai.

Kasdien į mūsų poras, ypač veido, patenka aplinkos teršalų, kurie skaido pagrindinius odos baltymus kolageną ir elastiną. Ilgai nenuvalytas makiažas lygiai taip pat užkemša poras.

Jei net prieš eidamos miegoti nenusivalote makiažo (geriausia tai būtų padaryti vos grįžus namo), ir tai ne vienkartinis atvejis, paspartinate odos senėjimo procesus ir raukšlių formavimąsi.

Moteris geria vyną / Vida Press nuotr.

Negera miego poza

Miegojimas ant pilvo, nors tai visai maloni poza, nėra gerai nei jūsų nugarai, nei veidui. Tokioje pozicijoje miegama įsikniaubus veidu į pagalvę, dažnai ant tos pačios veido pusės, taigi ji labai nukenčia ir formuojasi įspaudai, kurie ilgainiui nebeišnyksta. Išeitis – miegoti padėjus galvą ant satino arba šilko užvalkalu apvilktos pagalvės. Geriausia miego poza – gulėjimas ant nugaros.

Moteris geria vyną / Vida Press nuotr.

Raukšlių atsiradimą taip pat skatina:

  • dažnai kintantis svoris;
  • miego trūkumas;
  • stresas ir įtampa;
  • raukymasis;
  • genai;
  • vandens trūkumas;
  • aplinkos tarša;
  • amžius.