Ko niekada nereikėtų daryti sporto klube

Sporto klubas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Sausis – pats lankomiausias sporto klubų mėnuo: vieni prisižadėjo nuo Naujųjų sportuoti, kiti jaučia kaltę už gausias Kūčias bei Kalėdas, o treti suvokia, kad pavasaris ne už kalnų, tad teks padirbėti. Nesvarbu, kokios priežastys jus skatina tai daryti, turėtumėte žinoti keletą etiketo, saugumo ir higienos taisyklių.

Ko niekada nereikėtų daryti sporto klube?

Treniruoklių salėje būti su šlepetėmis

Neatsargus judesys, žingsnis, ir galite pasitempti ar nikstelėti pėdą arba blauzdą.

Nebent susilaužėte koją ir ketinate treniruoti tik viršutinę kūno dalį. O jei rimtai, atėjimas sportuoti su šlepetėmis į sporto salę atrodo ne tik neestetiškai, bet, visų pirma, sukelia pavojų jums. Mat neatsargus judesys, žingsnis, ir galite pasitempti ar nikstelėti pėdą arba blauzdą ar netyčia užsimesti ant pėdos svarelį.

Vėluoti į treniruotę

Bent jau Lietuvoje gana dažna moteris, jei treniruotė vyksta pietų metu arba iškart po darbo, vėluoja. Minutė – nieko tokio, bet kai įlekiama pridusus penkiom ar daugiau minučių vėliau ir pradedama blaškytis po salę, ieškant laisvos vietos, kilimėlio ir svarelių, tai ne tik nemandagu, bet ir išblaško visos grupės ir instruktorės(-iaus) dėmesį.

Atminkite, kad sporto klubas turi teisę neįleisti vėluojančių į treniruotes.

Rizikuoti susižeisti

Pavyzdžiui, nemokant naudotis treniruokliais ir neieškant pagalbos. Sporto salėje privalo būti treneris ir jūs turite teisę paprašyti parodyti, kaip naudotis vienu ar kitu treniruokliu ar atlikti pratimą. O jei esate naujokai, būtų pravartu pasiimti porą trejetą asmeninių pamokų.

Treniruotė / Vida Press nuotr.

Stenėti ir rėkauti

Jei norisi rėkti, galbūt krūvis per sunkus?

Tai labiau taikoma vyrams – keldami labai sunkius svarmenis ar štangas, vyrai linkę rėkti ir stenėti taip garsiai, kad išblaško visą salę ir kiekvienas toks atodūsis paskatina visus susigūžti arba atsigręžti pažiūrėti, kas vyksta. Jei norisi rėkti, galbūt krūvis per sunkus?

Praustis be šlepečių

Nes rizikuojate užsikrėsti pėdų grybeliu arba apkrėsti juo kitus, jei patys turite šią „dovaną“. Kaip ir apskritai ant dušinių grindų veisiasi galybė mikrobų. Įsispiriamos guminės šlepetės kainuoja vos keletą eurų, tad jas neabejotinai verta įsigyti ir avėti.

Nepadėti įrangos į vietą

Jei naudojotės svareliais, kilimėliu, kamuoliu, štanga ar gumomis, privalote padėti įrangą į vietą. Nes antraip ne tik bereikalingai užimate sporto salės vietą, kurios ir taip nebūna daug, bet dar ir sukeliate riziką kam nors užkliūti ir susižeisti.

Daryti asmenukes

Nes tai tiesiog vaikiška, negražu ir iš šono atrodo kvailai. Jei atėjote ne pasifotografuoti, o sportuoti, tą ir darykite. Nusifotografuoti su drauge, siekiant įamžinti sporto pradžią, – viena, bet pradėti staipytis ir pūsti lūpas kaskart įžengus į sporto klubą – kas kita.

Treniruotė / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau