Ko nevalgyti, kad neskaudėtų nugaros?

Nugaros skausmas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-02 09:15
Nugaros skausmas daugiau ar mažiau pažįstamas visiems, dirbantiems sėdimą darbą. Vėliau tas skausmas persikelia ir į kitas gyvenimo sritis – nugarą mausti pradeda darant pilvo preso pratimus, nešant sunkius pirkinių maišus, keliant vaiką ar ilgėliau pastovėjus. Ir taip nutinka ne tik senukams, bet ir jauniems.

Ilgalaikis sėdėjimas daro neigiamą įtaką mūsų kaklui, pečiams, nugarai, sėdmenims. Bandydami kompensuoti tą žalą einame į jogos, pilateso ar kalanetikos užsiėmimus, bėgiojame ar užsiimame kita fizine veikla.

Vieniems tai nuima nugaros skausmus, antriems – nė trupučio. Ir tikriausiai nelabai kas iš mūsų pagalvojo, kad įtakos tam gali turėti ir mityba. Kai kalbame apie kitas kūno dalis, lyg ir suprantame, kad, norint turėti sveiką širdį ar akis, reikia sveikai maitintis. Tai štai – gero maisto nori ir nugara.

Be mitybos, dar svarbu mūsų kaulų bei raumenų struktūra ir patiriamos emocijos (stresas).

Tinkama mityba yra viena iš trijų krypčių metodo, kurį atrado chiropraktikas, sertifikuotas treneris dr. Toddas Sinettas. Neseniai jis išleido knygą „3 Weeks to a Better Back“, skirtą tiems, kas kenčia nugaros skausmus ir nori nuo to išsigelbėti.

Be mitybos, dar svarbūs aspektai yra mūsų kaulų bei raumenų struktūra ir patiriamos emocijos (stresas). Šie trys dalykai yra sveikatos pagrindas.

T. Sinetto knyga
T. Sinetto knyga

Sunku įvardyti, kas yra nugaros skausmas. Vieniems labai skauda nugaros apačią, kitiems skausmas tvenkiasi viduryje arba pečiuose bei kakle. Yra žmonių, kuriems skausmas sklinda per visą nugarą. Ir, daktaro teigimu, su tokiais skausmais yra susijęs ir netinkamas maistas. Pavyzdžiui, raumenims labai kenkia nesveiko, uždegimą organizme sukeliančio, maisto vartojimas. Jeigu tai tęsiasi ilgai, pradeda mausti ar skaudėti nugarą.

Pagrindinės nugaros skausmo dėl netinkamos mitybos priežastys: besaikis kofeino, alkoholio ir cukraus vartojimas.

Pagrindinės nugaros skausmo dėl netinkamos mitybos priežastys yra šios: besaikis kofeino, alkoholio ir cukraus vartojimas, kuris padidina kortizolio kiekį kraujyje. Kai organizme kortizolio per daug, prasideda uždegimas, kuris pasireiškia skausmu. Taigi dėl nesveiko maisto gali skaudėti ne tik galvą ar skrandį.

Nugarą skaudėti gali ir dėl to, kad valgome retai ir didelėmis porcijomis, užuot valgę po truputį penkiskart per dieną.

Tie, kurie ilgai laikosi dietos ir neaprūpina organizmo būtinomis medžiagomis, irgi padaro meškos paslaugą nugarai. Taigi, ką galime padaryti dėl savęs, tai valgyti įvairesnio kokybiško maisto ir nevalgyti dienų dienas to paties.

 

T.Sinettas knygoje siūlo išmėginti trijų savaičių maisto eliminavimo dietą, kuri išvalys organizmą, ir pasižiūrėti, kiek dieta bus efektyvi. Ir svarbiau čia, ne ką valgyti, o ko nevalgyti, kad organizme neprasidėtų uždegimas. Įspėjame, lengva nebus. Klausimas – kiek ilgai kenčiate skausmą, kad tai išmėgintumėte. Specialistas teigia, kad ši dieta gydo ne tik nugaros skausmo simptomus, bet ir skausmo priežastis. O mes priduriame, kad dauguma mitybos ekspertų panašias taisykles siūlo savo pacientams. Na, gal tik bananų nesiūlo nevalgyti.

T. Sinetto knyga
T. Sinetto knyga

Ko nevalgyti ir negerti:

  • alkoholinių gėrimų (jokių!);
  • kavos ir arbatos su kofeinu;
  • aukščiausios rūšies kvietinių miltų;
  • sukietintų riebalų;
  • perdirbtų maisto produktų;
  • cukringų vaisių (vynuogių, bananų, džiovintų vaisių);
  • vaisvandenių ir koncentruotų sulčių;
  • pieno kokteilių ir kitų pieno gėrimų.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai