Ko iš tikrųjų vyrai tikisi iš santykių? Psichoterapeutės pastebėjimai

Ginčas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Atrodo, kad eteris užpildytas mitais apie moterų ir vyrų santykius. Žinoma JAV psichoterapeutė, rašytoja ir šeimos santykių specialistė Rachel Sussman sako: aklai nepasitikėkite visuotinai priimtomis tiesomis, kad vyrai – primityvesnės būtybės ir jiems reikia paprastesnių dalykų!

Šiuolaikinėje visuomenėje klaidžioja daugybė mitų apie meilę ir meilės santykius. Su tais mitais susiduriame kiekvieną dieną, o besąlygiškas tikėjimais jais vienus žmones laiko nelaimingose santuokose, o kiti, vienišiai, bijo rimtų santykių ir nesusiranda partnerio. Taigi, Rachel savo, kaip psichoterapeutės, pareiga laiko kai ką iš tų mitų demaskuoti.

Mitas: Vyrams reikia tik sekso ir nieko daugiau (taip tvirtina moterys)

Iš tikrųjų. Geras seksas – labai svarbi sveikų santykių sudedamoji dalis. Yra ne ką ne mažiau moterų, nei vyrų, kurios dievina seksą ir išsirenka partnerius, kurie tikrai neleis joms „badauti“. O vyrai tikisi iš santykių labai daug (kaip ir moterys). Ir tai visai nereiškia, kad „jie galvoja tik apie TAI“.

Pora lovoje / Vida Press nuotr.

5 svarbiausieji vyro lūkesčiai:

1. Noriu, kad mane gerbtų

Štai kuo dažniausiai vyrai skundžiasi psichoterapeutams arba meilužėms – esą sutuoktinės jų visiškai negerbia. Vyrus tai labai žeidžia. Jiems tiesiog būtina jaustis gerbiamiems. Beje, ir visuomenėje dažniausiai pagarbos susilaukia vyrai, kuriuos JAU kažkas tikrai gerbia. Taigi, nepamirškime šito. Mes visi – tiek moterys, tiek vyrai nusipelnome, kad mums brangus žmogus mus gerbtų.

2. Noriu, kad su manimi elgtųsi geranoriškai

Psichoterapeutė sako, kad jei ji gautų dolerį už frazę: „Taip norėčiau, kad žmona būtų su manimi švelnesnė…“, kuri nuolat skamba jos kabinete, jau būtų turtuolė. Vyrai iš savo moterų tikisi geranoriškumo ir atlaidumo. Lygiai taip pat, kaip ir mes iš jų! Taigi, padėkime vieni kitiems iš solidarumo.

Pora lovoje / Vida Press nuotr.

3. Noriu, kad JAI rūpėtų vidinis mano pasaulis

Na, taip, aišku – vyrai iš Marso, moterys – iš Veneros. Šitos tiesos niekas nekeičia. Tačiau jei norite, kad partneris pajustų, jog jūs jį mylite, domėkitės tuo, kas jam svarbu. Na, gerai, gal jūs nemėgstate sporto apskritai ir futbolo konkrečiai. Tačiau bent retkarčiais, kai jis žiūri futbolą, sutramdykite žiovulį, pakeiskite tą rūgščią veido išraišką bent jau neutralia. Ir jei jis vakarais nuolat rymo prie kompiuterio, pažvelkite pro petį – gal ir jūs rasite ką nors įdomaus?

4. Noriu, kad mane priimtų tokį, koks esu

Na, pridėkime ranką prie širdies ir prisipažinkime, kad kartais būname laaabai priekabios. Pasekite žvilgsniu poras drabužių parduotuvėse (situacija: žmona veda vyrą „apipirkti“). Ką šneka žmonos: „Ko toks surūgęs? Ko taip skubi? Gali bent pasimatuoti! Amžinai tau niekas neįtinka! Fu, kokia bjauri spalva! Ne, imk šitą! Su tuo atrodysi storas!“.

Mums visada norisi, kad mus kiti priimtų tokius, kokie esame. Kai norėsis pakritikuoti savo partnerį, pagalvokite, kad ne jums vienai buvo sunki diena. Ir kad geriau palaikyti vienam kitą. Be to, nesistenkite to savo vyro pakeisti...

Pora lovoje / Vida Press nuotr.

5. Noriu, kad ji man būtų ištikima

Visi be išimties norime, kad partneris mums būtų ištikimas. Turime teisę to tikėtis, jei mūsų santuoka tvirta. Daugybė širdžių sudūžta ir šeimų išyra dėl neištikimybės. Jūs nustebsite, bet vyrai labai vertina monogamiją. Ir patys nori būti ištikimi.

Skaitykite daugiau