Ko gi nori moterys?

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
2018-04-03 18:19
AA

Jei vyrai tiksliai žinotų, ko nori moterys, gyventume darniai be konfliktų ir santykių krizių. Dėmesys – tarsi eliksyras mūsų širdims, todėl jei jo nėra, gyvenimas tampa nemielas.

Pradedant klasikinės literatūros kūriniais, pavyzdžiui, V. Šekspyro tragedija „Romeo ir Džiuljeta“, baigiant liaudies pasakomis apie princą, iš slibino gniaužtų išvadavusį princesę, aiškinama, kad stiprioji lytis yra dominuojanti. Vyrai privalo siekti damų prielankumo: savo pagarba, dovanomis, žygdarbiais turi įrodyti atsidavimą ir meilės troškimą. Jeigu moters laimę būtų galima apibūdinti vienu žodžiu, tai būtų „Dėmesys“. Jo reikia įvairaus: emocinio palaikymo, žodžių flirto, fizinio prisilietimo, naujų potyrių, materialinių gėrybių. Paradoksalu, kad stiprioji lytis negaili šių dalykų santykių pradžioje, kai jausmus labiausiai lemia laimės hormonai endorfinai, tačiau vėliau vyrai pasijunta saugūs, užkariavę moters širdį. Romantiškas staigmenas išstumia bendra buitis, kasdienė rutina, karjeros rūpesčiai, gimę vaikai... Skirtumas tas, kad moterims mažos smulkmenos yra daug reikšmingesnės nei vyrams, kurie savo meilę rodo įspūdingai – didžiulėmis puokštėmis, prašmatniomis vakarienėmis, savaitgaliais SPA ar kelionėmis. Tačiau tokia taktika efektyvi ne visada. Moteriai svarbus ne tik tam tikromis progomis rodomas dėmesys, o nuolatinis asistavimas.

„Kuo gilesni ir saugesni santykiai, tuo labiau moteris nori vyro dėmesio ir laiko. Gali pasirodyti, kad siekiama užvaldyti visą antrosios pusės gyvenimą, tačiau taip yra dėl to, kad dailioji lytis labiau vadovaujasi jausmais. Ji nori pasiimti visą vyro dėmesį, kad įsitikintų, jog yra patraukli ir žavinga, o mylimasis negali atsispirti šiems kerams“, – teigia porų santykių ekspertas Corey Wayne‘as. Kai į moterį nekreipia dėmesio, ją apninka baimė dėl santykių tikrumo, susvyruoja pasitikėjimas savo jėgomis, prasiveržia nepasitenkinimas.

Audra stiklinėje

Amerikiečių santykių psichologas dr. Jeffas Kane‘as sako, jog poros skyrybų priežastimi dažnai įvardina skirtingus charakterius, pasaulėžiūrą, nevienodus pomėgius, nors žmonės tikriausiai tiesiog neskyrė vienas kitam pakankamai laiko. Moterims reikia dėmesio, kad jaustųsi laimingos ir mylimos, todėl nieko keisto, kad pirmos iškelia problemą į dienos šviesą. Tampa jautrios, irzlios ir viskuo nepatenkintos. Psichologai patartų nuoširdžiai kalbėtis ir išsakyti savo nuoskaudas, tačiau lengviau papūsti lūpas, užriesti nosytę ir laukti, kol antroji pusė perskaitys mintis. Kas išduoda, kad moteris tiesiog pasiilgo savo mylimojo?

Ieško priekabių. Erelio žvilgsniu seka kiekvieną vyro veiksmą ir nepraleidžia progos pabrėžti, kad „viskas yra dramatiškai blogai“. Sureikšmina net mažiausią smulkmeną: netobulai paklotą lovatiesę, suvytusias daržoves ar per garsią muziką automobilyje. Jei moteris ilgai liūdi be meilės, ji neatleis už išmėtytas kojines, pritaškytas vonios grindis ar neplautus indus. Jei jau trokšta dėmesio, sulauks jo bet kokia kaina!

Ima varžyti laisvę. Natūralu, jei vyras turi savo pomėgių, bičiulių ir nori šiek tiek laiko pabūti atskirai. Jei mylimasis tuo piktnaudžiauja, nesuteikia emocinės paramos, moteris ima pavyduliauti ir konkuruoti su jo draugais ar net bendradarbiais. Sukeliant kaltės jausmą lengva kontroliuoti kito žmogaus elgesį.

Kursto konfliktus. Galima pamanyti, kad moterims iš tikrųjų patinka pyktis, bet juk taip nėra. Blogą nuotaiką vyrai linkę pateisinti nuovargiu, PMS ar mėnulio užtemimu, ypač kai moteris ginčuose pritrūksta logiškų argumentų. Nežinodami, kaip susitvarkyti su tokia audringa reakcija, jie gali dar labiau atsiriboti, nors antrajai pusei tereikia apsikabinimo ir patvirtinimo, kad viskas bus gerai.

Atsilygina tuo pačiu. Ne veltui egzistuoja pasakymas: „Laiminga žmona – laimingas gyvenimas.“ Jaučiant partnerio ignoravimą, naivu tikėtis aktyvių pastangų puoselėti romantiškus ir šiltus jausmus. Atvėsusi vakarienė – tik vienas iš požymių, jog mylimosios širdį temdo tamsūs debesys.

Kas turi keistis?

Nesvarbu, kaip stipriai vyras yra užsiėmęs, moteris, šeima turi būti jo didžiausias prioritetas. Tai nereiškia, kad stiprioji lytis negali turėti asmeninio gyvenimo, tačiau moteris nori jausti globą ir rūpestį. Anot C. Wayne‘o, klaidinga reikalauti, kad mylimasis atsisakytų pomėgių, laisvalaikio, draugų. Tai – nesąžininga, išskyrus išimtis, kai to tikrai reikia, pavyzdžiui, ligos ar nelaimės atveju. „Vyras turi dirbti, kovoti, nugalėti, ginti, prireikus kariauti. Tokia jo prigimtis – rūpintis šeima, gerove, stabilumu. Tačiau moteris, nepatenkinta mylimojo užimtumu, nebus laiminga ir tada, kai sutuoktinis mažiau dirbs ir nukentės šeimos biudžetas“, – įsitikinęs Corey Wayne‘as.

Apipylusi vyrą reikalavimais, rizikuojate įsivelti į karą, kurio nelaimėsite. Dar niekam nepavyko perauklėti savo antros pusės pykčiais ar verksmų priepuoliais. Pasikalbėti apie tai, ko trūksta, yra daug geriau, nei toliau tęsti tylos įžadus ir paslapčia auginti kartėlį. Kartais labai norisi, kad vyrai iš žvilgsnio mokėtų nuspėti slapčiausius norus, tačiau tik kalbantis ir leidžiant vienas kitą pažinti, galima priartėti prie trokštamo santykių idealo. Vyras mėgsta pajuokauti sakydamas, jog yra šeimos galva? Tuomet žmona – kaklas, kuris nukreipia reikalinga linkme. Galime pakeisti mylimojo požiūrį, jei elgsimės subtiliai ir išmintingai. Tad jei norite sulaukti daugiau dėmesio iš antrosios pusės, paslėpkite karo kirvį ir imkitės iniciatyvos.

Be dramų

Romantika neįsivaizduojama be bučinių, spontaniškų apsikabinimų, netikėtų prisipažinimų ir ilgesingų žvilgsnių. Pasak psichologijos ekspertės prof. Connie Shapiro iš JAV Ilinojaus universiteto, labai svarbu, kad du žmonės mokėtų parodyti vienas kitam dėmesį nepaisydami, kiek metų gyvena po vienu stogu. Jei manote, kad partneris skiria jums nepakankamai dėmesio, pasistenkite išlikti supratinga ir ryžkitės atviram pokalbiui.

  • Pasirinkite neutralią aplinką ir tinkamą laiką. Nereikėtų spręsti problemų miegamajame, važiuojant automobiliu ar vakarieniaujant. Būkite tikra, kad žmogus galės skirti jums visą dėmesį.
  • Pokalbį galima pradėti taip: „Aš manau, kad mes per mažai būname vieni du. Man labai trūksta tavęs... Ar ir tu jautiesi panašiai?.“ Jei partneris sutinka, aptarkite, kokių pokyčių tikitės, kokių dalykų pasiilgote.
  • Nekaltinkite partnerio, jog jaučiatės nemylima, atstumta. Geriau pasiūlykite pakalbėti apie tai, kaip daugiau laiko praleisti drauge.
  • Nevartokite frazių „Tu niekada...“, „Tu visada...“, „Kodėl tu negali...“.
  • Gali būti, kad jūsų artumo poreikiai skiriasi. Kai jums trūksta dėmesio, galbūt jis galvoja, kad skiria jums pakankamai laiko.
  • Nepamirškite paminėti vyrui, jog prireiks jūsų abiejų pastangų, kad neprašote keistis tik jį vieną.
  • Nustokite reikalauti dėmesio. Galbūt vėliau paaiškės tikrosios vyro atšalimo priežastys – sunkumai darbe, sveikatos problemos, apie kurias jums nepasakojo, nes norėjo apsaugoti nuo nerimo.
  • Nukreipkite energiją į save ir sulauksite grįžtamojo ryšio. Atraskite naujų veiklų, mokykitės, kurkite, pažinkite žmones ir džiaukitės gyvenimu.
  • Nustebinkite vyrą žaisminga SMS žinute, įbrukite į švarko kišenę meilės laiškelį ar pasiūlykite atlikti nugaros masažą. Kaip šauksime, taip ir atsilieps.