Ko bijo vyrai, bendraudami su moterimis?

Pora kelyje. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-20 15:00
Priimta laikyti, kad vyrai stiprūs, neturintys baimių ir visada ryžtingi. Tačiau yra situacijų, kai jie tiesiog yra kaustomi baimės. Kokios jos?

Būti atstumti. Vyrai dažnai bijo tapti pajuokos objektu. Būtent taip jie pasijunta tuomet, kai kurį laiką flirtavusi, viliojusi ir atvirai prielankumą rodžiusi moteris lemiamu momentu atsisako susitikti, nueiti į pasimatymą. Stipriosios lyties atstovai nesupranta, kaip galima elgtis taip dviprasmiškai. Todėl prieš pradėdama tokius pavojingus žaidimus, gerai pagalvokite, ko išties norite. Jei juo pasitikite ir jis jums patinka, galbūt neverta vaidinti sunkiai prieinamos? O jei jaučiate abejonių, tada nesiųskite vyrui klaidingų žinučių. Būkite sąžininga ir su savimi, ir su juo.

Ar prarasiu laisvę? Štai koks klausimas kirba vyro galvoje. Jis nerimauja, kad moteris pradės vadovauti, kad teks atsisakyti iki šio įprasto gyvenimo: pomėgių, draugų.

Tas baisus žodis – atsakomybė. Atsakomybė – dažnam vyrui per daug skambus žodis. Kai tariamas šis žodis, jie mano, kad dėl visų problemų, kurios nutiks santykiuose su moterimi, bus kaltas jis. O juk tai reiškia, kad turės jas išspręsti, atsakyti. O vyras tada galvoja: „Jeigu aš nesugebėsiu išvengti ar išspręsti tam tikros situacijos?“ Tokia baimė gali skatinti nenorą būti kartu, nes atsakomybė už santykius gali pasirodyti per daug didelė našta. Tik kai kurie vyrai parodo šią baimę, o kiti stengiasi ją maskuoti.

Ar prarasiu laisvę? Štai koks klausimas kirba vyro galvoje. Kas vyrui gali būti baisiau už jo laisvės ribojimą? Jis nerimauja, kad moteris pradės vadovauti, kad teks atsisakyti iki šio įprasto gyvenimo: pomėgių, draugų. O juk moteris, pradėjusi bendrauti su vyru, turi daug įtakos tiek jo poelgiams, tiek laisvam pasirinkimui. Vyras iškart galvoja, kad ji tikrai norės šį bei tą keisti: jo drabužių stilių, namų interjerą, poilsio būdus, mitybos įpročius... O galiausiai pastebės, kad viską vyksta ne taip, kaip jis planavo ir norėjo. Juk laisvės apribojimas prasideda nuo visiškai mažų dalykų... Kartais pasąmoningai tai gali būti priežastis, kodėl vyrai vengia susisaistyti ilgiems santykiams. Vyras, įpratęs gyventi vienas, nežino, kas bus, kai parsives namo moterį ir ji norės įvesti savo taisykles. Tad numanydama apie tokią baimę, atvirai pakalbėkite ir nuraminkite, kad tikrai nebus taip, kaip jis įsivaizduoja savo baisiausiame susikurtame scenarijuje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dalykai, kurių vyrai nepasako moterims

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Valdingumo. Vyrai bijo tokių moterų, kurios turi vyrams būdingų savybių. Jei ji bando primesti savo nuomonę, imasi ryžtingų veiksmų, juos apima paniška baimė, nes jie praranda savo galią, nebegali naudotis savo ginklais. Todėl neretai nuo tokių moterų skuodžia kuo toliau ir mieliau renkasi itin moteriškas moteris, kurios neturėtų tiek vyriškų savybių.

Konfliktų. Ne paslaptis, kad nė vienai porai nėra įmanoma išvengti barnių – jų kartais pasitaiko net laimingiausioms poroms. Būtent todėl tai suprasdami vyrai išties bijo, kad gali grėsti skandalai. Juk nežinia, kada moteriai gali būti bloga nuotaika, ir neparuošta vakarienė, nesuplauti indai gali sukelti tikrą skandalą. Vyrams tokie išpuoliai – tarsi smūgis žemiau juostos. Juk su moterimi, su kuria nereikia gyventi kartu, vesti bendros buities, kyla kur kas mažiau konfliktuoja ir būna daugiau gražių akimirkų. Todėl natūralios rutinos iššūkiai jiems gali kelti tikrą baimę.

Baimė dėl savo pasirinkimo. Kas iš mūsų nėra suabejojęs ir pagalvojęs: „Ar tikrai šis žmogus yra skirtas man, o gal manęs laukia kažkas geresnio, didingesnio?..“ Aišku, vyrai taip pat baiminasi, kad santykiai, kuriuos dabar puoselėja, nėra tie tikrieji, kad jų pasirinkimas nėra teisingas. Kartais vyrai mano, kad jei moteris yra laisva, vadinasi ji turi trūkumų, kurie išryškės tik ilgiau pabendravus. Tad kelia klausimą, ar tikrai verta prasidėti. O gal laukti geresnio varianto? Bėda ta, kad taip mąstant galima pralaukti visą savo gyvenimą...

Neištikimybės. Neištikima moteris vyrui – tarsi peilis į paširdžius. Bet koks stipriosios lyties atstovas gali būti šimtu procentų garantuotas, kad jo moteris bus visą laiką ištikima? Atsakymas vienas – joks.

Todėl matydamas aplinkos pavyzdžius, girdėdamas pažįstamų istorijas, jis jau kuria vaizdinį, kad ir jo išrinktoji bus neištikima. Tokia baimė išties gali atgrasyti nuo rimtų ilgalaikių santykių. Todėl vertėtų pakalbėti apie neištikimybę, kaip kiekvienas iš jūsų ją mato, supranta.

Konkurencijos. Visi vyrai yra linkę konkuruoti – tai jų kraujyje. Jie varžosi, kieno raumenys, stipresni, kas sportiškesnis, kuris turi geresnį darbą ir... puikesnę antrąją pusę bei laimingesnius santykius. Todėl neretai apima baimė, kad viso to vieną dieną gali netekti, kad mylimąją gali nuvilioti šaunesnis, išvaizdesnis, turtingesnis vyras. Aišku, tokia baimė dažniausiai aplanko tuos vyrus, kurių santykiai su moterimi nėra itin stiprūs, trūksta pasitikėjimo vienas kitu. Neretai tokia baimė gali peraugti į perdėtą pavydą, o tai itin kenkia santykiams. Nujausdama, kad vyras bijo, jog sutiksite geresnį, nuraminkite jį, kad tai negresia.

TAIP PAT SKAITYKITE: Neištikimybė vyrų ir moterų akimis

Ji24.lt

Naujausi straipsniai