Ko bijo aktorė Julia Roberts?

Julia Roberts / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-17 17:05
Julia Roberts paveldėjo šią baimę iš tėvo. O 51-ojo gimtadienio proga nusprendė ją įveikti: pozavo fotosesijai kalnuose ir davė interviu Oprah Winfrey – apie drąsą, gandus, vaikus ir instagramą.

Alexi Lubomirski nuotraukose žurnalui „Harper’s Bazaar“ aktorė kaip tikra alpinistė (tik su „Dior“, „Gucci“ bei „Giambattista Valli“ aukštosios mados suknelėmis ir „Bvlgari“, „Harry Winston“, „Tiffany & Co.“ žiedais, auskarais ir apyranke) kabo ant lyno ir kopia stačia Kalabaso kalnų uola. Aišku, didelės rizikos čia nėra, tačiau kai žinai apie Julios baimę, net firminė šypsena atrodo kiek įtempta (kaip sako aktorė, pakilti reikėjo gana aukštai, kad būtų baisu, bet dar pajėgė šypsotis). Interviu ji patvirtina – taip, vis dar bijo, šis jausmas gniaužia gerklę ir kausto kūną. Nepadeda niekas – sakykim, prieš septynerius metus ji ryžosi išmėginti save ir su vyru Danny Moderiu (49) išėjo pasivaikščioti kalnuose. Tos septynios ar aštuonios valandos žygyje buvo baisiausios gyvenime: mylinčiam vyrui teko tiesiog įkalbinėti ją žengti žingsnį po žingsnio.

Tąkart jie susidorojo – aktorė tai pabrėžia. Ir apskritai atskleidžia detalių apie sutuoktinį ir vaikus, galbūt dėl to, kad pašnekovė – Oprah Winfrey – ir tekstas – greičiau ne interviu, o lygiavertis dialogas.

Sakykim, abi ponios turi savo sąskaitų su bulvarine spauda. Oprah pasakoja, kaip viename žurnale buvo išspausdinta istorija, kad ji susipykusi su gyvenimo partneriu, tas ją palikęs, o įskaudinta moteris išlėkė iš savo tėvo vyrų kirpyklos Našvilyje. Šiame pasakojime tiesą atitiko viena detalė – tėvas tikrai turėjo kirpyklą mieste... Julia dėsto, kaip pavyksta apsaugoti nuo nepageidaujamo dėmesio vaikus – dvynius Hazel (13) bei Phinnaeusą (13) ir Henry (11). Juk kartais vyrai su kameromis atsiranda prie prekybos centro visai netikėtai. Tai išties kelia nepatogumų visiems.

Gal sunku patikėti, bet moteris, beveik tris dešimtmečius užimanti svarią vietą kino pasaulyje, viena geriausiai uždirbančių aktorių industrijoje, iki šiol jautriai reaguoja į žurnalų antraštes ir socialinių tinklų komentarus. Ypač jai nemalonu matyti žinutes, neva ji su Moderiu skiriasi: žvaigždė ir mažai kam žinomas kino operatorius susituokė 2002 metais, tada niekas nedavė daug šansų šiai šeimai, bet pora susilaukė trejeto atžalų ir vasarą atšventė šešioliktąsias metines drauge. Roberts pabrėžia, kad didžiuojasi savo santuoka, tikina, jog jie radę didelę savo laimę ir stengiasi žiūrėti filosofiškai – kažkas, sukūręs tekstą, kad jos ir Danny skyrybos vertos 150 ar net 275 milijonų, gavo už tai atlyginimą. Nors tiek gerai. Tik keista, kad žmones labiau domina beprasmiai, lengvabūdžiai it cukraus vata pramanai, o ne svari tiesa.

Netikėtai jautriai aktorė reagavo ir į komentarus jos dukterėčios Emmos instagrame (nuotraukoje jos buvo nufotografuotos abi ryte geriančios arbatą, žaidžiančios kortomis ir besimėgaujančios ramybe). Daugybė žmonių nusprendė pasisakyti, kaip baisiai ji atrodanti: nevykusiai sensta, panaši į vyrą ir apskritai kam Emma parodė šitą klaikią nuotrauką...

„Pati nustebau, kaip pasijutau. Man penkiasdešimt, žinau, kas esu, ir vis dėlto jaučiuosi užgauta. Ir pamaniau – o kas, jei būčiau penkiolikos?“ – svarsto ji. Ir prideda, kad nedidelis incidentas aiškiai parodė, ką reiškia būti jaunu žmogumi nūdienos visuomenėje.

Jaunimo problemos jai ypač aktualios – pačios vaikai artėja prie paauglystės. Jie ir įtikino aktorę birželį susikurti paskyrą instagrame. Tiesa, komentuoti čia leista tik tiems keliolikai žmonių, kuriuos Julia seka, nors ji žavisi bičiule Sarah Jessica Parker, išties bendraujančia su žmonėmis socialiniame tinkle.

Simboliška ir tai, kad naujame savo filme – dramoje „Ben Is Back“ („Benas grįžo“) – aktorė vaidina motiną, kurios suaugęs sūnus kenčia nuo kvaišalų priklausomybės. Julios įseserė Nancy Motes prieš ketverius metus mirė perdozavusi kvaišalų, o ir pati aktorė nedrįsta sakyti, kad jos šeimos niekada nepalies ši bėda. Ir nežino atsakymų, kaip reikėtų elgtis, jei taip nutiktų, ir ar užtenka besąlygiškos meilės, kad užaugintum laimingus vaikus. Juk šiandien viskas kitaip nei jos paauglystės laikais.

„Mes su Danny išties nežinome, ką šiandien reiškia būti paaugliu. Kartais vaikai manęs prašo ką nors jiems leisti, o aš atsakau, kad turiu pasigilinti prieš pasakydama „taip“ arba „ne“, – juk net nesuprantu, apie ką mes šnekame“, – atvirai kalba ji.

Aktorės vaikai irgi iki galo nesuvokia, kokia garsi jų motina – Amerikos numylėtinė, apdovanota „Oskaru“. Kai mėgino apie tai pasikalbėti, atžalos tik perklausė, ar ji tikrai tokia žinoma ir ar garsesnė nei Taylor Swift. Ji neįsivaizduoja, kad kada nors visa šeima susės žiūrėti kultinio jos filmo „Graži moteris“. Tiesa, „Mano geriausio draugo vestuves“ arba „Plienines magnolijas“ galima būtų pažiūrėti.