Ko apie jūsų santykius nereikėtų atskleisti feisbuke?

Mobilusis telefonas / 123rf.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-17 21:25
Žinote, koks yra geriausias jūsų puikių santykių matas? Ogi tai, kad jūs nuolat neskelbiate apie juos feisbuke! Santykių specialistai išskyrė dešimt dalykų, kurių nereikėtų skelbti feisbuke – kad neerzintumėte pavyduolių, nenuvaikytumėte savo laimės ir tiesiog neapsikvailintumėte.

Kartais taip norisi pasidžiaugti su visu pasauliu, ar ne? O jausmas, kad esi stebima draugų ir sekėjų, bet kokį menkavertį nutikimą pakelia iki svarbaus įvykio aukštumų... Kartais tiesiog pamirštame, kur tos ribos tarp intymumo, tvyrančio tarp dviejų žmonių, ir minios, kuri į mūsų atvirumą pažvelgs skeptiškai. Geriausiu atveju...

1. Meilūs prisipažinimai

Tikriausiai pažįstate tokių porų: jiedu kaip dvi kanarėlės čiulba ulba sulipę ir negali atsidžiaugti vienas kitu, be to, nesusilaiko apie tai pranešti visam pasauliui. Jos feisbuko profilis pilnas širdučių ir katinėlių, banalių ketureilių ir to, ką geriau savo mylimajam nusiųstų trumpąja žinute: „Laukiu nesulaukiu...“, „Jau ilgiuosi, greičiau grįžk“. Taigi, visi feisbuko draugai, gerdami rytinę kavą, jau žino, kuris pirmas iš saldžiosios porelės išėjo iš namų, ką kas valgė pusryčiams ir ką veiks vakare. Psichoterapeutė Marcia Berger sako, kad poros, kurios nuolat transliuoja reportažus iš savo gyvenimo, remiantis jos konsultavimo patirtimi, negali pasigirti itin gerais tarpusavio santykiais, bet nori savo tobula meile įtikinti tiek save, tiek aplinkinius.

2. Nuotraukos, apie kurias antroji pusė nežino

Pavyzdžiui, iš vakarykščio vakarėlio. Jums galbūt patinka juokinga mylimojo išraiška, bet geriau paklausykite psichologo Setho Meyerso, kuris pataria: dar santykių pradžioje paklauskite partnerio nuomonės apie jo nuotraukų publikavimą savo feisbuko paskyroje. Galbūt jūsų mylimas vyras kuria solidaus žmogaus įvaizdį, o gal jo darbo pobūdis verčia jį laikytis tam tikrų normų, o jūs viešai džiaugiatės jo nuotrauka su viskio taure ir trumpikėmis baseino fone arba surandate jo vaikystės nuotrauką ant naktipuodžio...

3. Juokeliai apie jo pergales ir nesėkmes buityje

Jo pirmą kartą išvirti barščiai ar išpūstos akys, bandant išskrosti karpį, turbūt žavi vien tik jus...

Jo pirmą kartą išvirti barščiai ar išpūstos akys, bandant išskrosti karpį, turbūt žavi vien tik jus... Na, gerai, dar kelis jo pačius artimiausius draugus, tačiau feisbuko paskyrą peržiūri ir, pavyzdžiui, būsimieji darbdaviai. Santykių specialistas Aaronas Andersonas griežtas: nuotrauka su morka rankoje ir parašu: „Naujas projektas: sveiki pietūs!“ ar su prijuoste ant nuogo kūno prie indų stirtos „Mūsų namuose moterys indų neplauna“ paliks keistoką įspūdį jo bosui ir kolegoms.

4. Įžeisto žmogaus emocijos

Vakar vėlai jis jus labai supykdė, o paryčiais jūs jau trinktelite įrašą ant jo sienos – kad visiems būtų aišku, kur jis vakar buvo, ką veikė ir koks nedėkingas bjaurybė, pasirodo, yra. Santykių ekspertė Brenda Della Casta primena, kad kai emocijos ima viršų, geriau susilaikyti nuo veiksmų. Ir nepamiršti, kad taip tarsi rašote „pranešimą spaudai“ – jūs galbūt greitai atvėsite ir jam atleisite, tačiau draugai ir pažįstami dar ilgai klausinės apie šią situaciją.

5. Įrašai apie tai, koks jis karštas

O be to, dar nuotraukos iš parduotuvės, kur jam perkate juokingą pižamą ar trumpikes su drambliuku...

6. Komentarai jo susirašinėjimuose su buvusiąja

Tokia šių dienų realybė – ir išsiskyrę žmonės bendrauja feisbuke – o to labai nesinorėtų jų antrosioms pusėms. Kartais taip sunku susilaikyti neparašius ko nors kandaus, kad, regis, pirštai patys surenka raides. Tačiau jei jums virtualus bendravimas su vyro exmerginomis kelia tikrą jausmų audrą, geriau tai aptarti su juo (gyvai), o ne lieti emocijas feisbuke, bandant įgelti nepažįstamoms moterims. Kaip sako santykių specialistė Neely Steinberg, kandžios pastabos pirmiausia kenkia jums – jei savo nepasitenkinimo, nusivylimo ar liūdesio neišsakote garsiai savo myliamjam, o kaupiate savyje ir virtualiai užsipuolate kitus.

7. Statuso kaitaliojimas

Kartais moterys taip nori „nubausti“ vyrus: po barnio keisdamos statusą iš „susižadėjusios“ į „netikėtai vienišos“. Pačios ryžtingiausios kartais įskaudinusį mylimąjį netgi išmeta iš draugų (kitą dieną – priima). Šeimos terapeutė Christine Wilke pataria: jūsų santykių niuansus palikte už būsto durų ir neskubėkite dalytis su visais.

8. Komentarai apie seksą

Jūsų partneris tikrai „nudžiugs“ perskaitęs ant savo sienos: „Degu aistra, atvažiuok greičiau!“. Na, gal jūs prieš tai jam siuntėte dešimt panašaus pobūdžio sms'ų, o jis nesureagavo? Būkite tikra – dabar tikrai sureaguos, bet gal ne taip, kaip tikėjotės. O jo pavaldiniai ir jūsų sūnaus darželio auklėtoja irgi turės apie ką paliežuvauti...

9. Užuominos, aiškios visiems aplinkui

Perskaitote internete sraipsnį „Dešimt baisiausių anytos bruožų“ ir dalijatės juo su parašu: „Kažin, ką tai man primena?..“. Net jei jūsų anyta nėra užsiregistravusi feisbuke, informacija pasieks ir ją, jau nekalbant apie tai, kaip jausis jūsų vyras, jo sesuo ir visa jo aplinka.

10. Priminimai ko nors nupirkti

Gal būtų paprasčiau paskambinti jam ir priminti, kad nupirktų pieno? Nebent degate noru pasipuikuoti, kad šiandien ruošiate ypatingą vakarienę, bet visokie: „O kur krevetės?“, „Nepamirši šampano?“ vargu ar tikrai yra ta informacija, kuri įdomi visiems jūsų pažįstamiems.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama