Knygų mugėje „Muzikos salė“ buvo rekordinė!

Vilniaus knygų mugė. Paskutinioji diena. / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-26 14:51
Kartu su Vilniaus knygų muge praūžė ir Lietuvos muzikantus suburianti ketvirtoji „Muzikos salė“. Asociacijos AGATA organizuojamas renginys šiemet buvo rekordinis tiek dalyvių ir pasirodymų gausa, tiek pardavimais.

Į didžiausią iki šiol „Muzikos salę“ pasiklausyti koncertų ar susipažinti su čia įsikūrusiais atlikėjais rinkosi būriai lankytojų. Nors leidėjai dar skaičiuoja tikslius visų dienų pardavimus, jau žinoma, kad šiemet „Muzikos salėje“ buvo parduota keli tūkstančiai kompaktinių diskų ir daugiau nei tūkstantis vinilo plokštelių. Tai gerokai viršija ankstesniais metais buvusius „Muzikos salės“ dalyvių pardavimus. Savo stendus šioje salėje įrengę bilietų platintojai taip pat patvirtino, kad šiais metais pardavė ženkliai daugiau bilietų į koncertus ir festivalius.

„Kūrybiniai ir leidybiniai metai Lietuvos muzikos pasaulyje buvo išties produktyvūs. Tai įrodo ir „Muzikos salėje“ norinčių dalyvauti bei naujus albumus pristatyti muzikantų gausa. Tačiau „Muzikos salė“ tapo daugiau nei muzikinės produkcijos muge. Tai išsivystė į muzikinę oazę, kurioje kartą metuose susitinka visų žanrų muzikos atlikėjai, leidėjai ir renginių organizatoriai. Kaip teigia patys atlikėjai, toks buvimas kelias dienas drauge, bendravimas ir betarpiškas susitikimas su klausytojais inspiruoja juos naujiems projektams ir stiprina muzikinę Lietuvos bendruomenę“, – sako asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ketvirtoje „Muzikos salėje“ buvo pristatyta daugiau nei 200 pastaraisiais metais išleistų muzikos albumų. Čia veikė 2 koncertų scenos, pokalbių scena bei skaitmeninė klasikinės muzikos koncertų erdvė. 3200 kv. metrų plote buvo įrengti 64 muzikinę produkciją pristatantys stendai.

„Muzikos salėje 2018“ atlikėjų įspūdžiai

Knygų mugės muzikinėje erdvėje įvyko trisdešimt vienas koncertas. Pagrindinėje scenoje pasirodymus surengė Martynas Levickis, Vidas Bareikis, Monique, „Bix“, Naujų idėjų kamerinis orkestras, „Garbanotas Bosistas“, Omerta, „Reinless“, Domantas Razauskas su grupe „Vos Vos“, miuziklo „Kakės Makės gimtadienis“ atlikėjai ir netgi Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Vakarais „Muzikos salėje“ įkurtame džiazo klube būrėsi šio žanro gerbėjai. Čia savo kūrinius iš naujausių albumų atliko Liutauras Janušaitis, Kęstutis Vaiginis, Leonidas Šinkarenko, „Infiltrators trio“, Domas Aleksa, Veronika ChiChi ir Dmitrijus Golovanovas.

Pokalbių scenoje muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys kalbino žinomus atlikėjus apie jų naujausius darbus ir ateities planus. Čia mintimis apie savo kūrybą ir muzikinio pasaulio užkuliusius atvirai dalijosi Leonas Somovas ir Jazzu, Andrius Kaniava „G&G Sindikatas“, Lilas ir Innomine, „Skamp“ nariai Vilius Alesius ir Viktoras Diawara, Tomas Sinickis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos įkurtoje skaitmeninėje salėje buvo galima mėgautis profesionaliais klasikinės muzikos koncertų vaizdo įrašais. Klasikos alėjoje taip pat vyko klasikinės muzikos albumų pristatymai ir atlikėjų susitikimai su klausytojais.

Pirmąsias dvi Knygų mugės dienas „Muzikos salėje“ vyko speciali programa moksleiviams. Giedrė Kilčiauskienė vedė vokalo improvizacijas, šokio teatro ir mokyklos „Low Air“ įkūrėjai kvietė išbandyti skirtingus gatvės šokio stilius. „Scuare – Production House" komanda pasakojo apie muzikinių vaizdo klipų kūrimo ypatumus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt

Temos:

Muzika

Naujausi straipsniai