Knygų mugėje būrelis garsių vyrų skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių knygų

Marius Jampolskis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-24 13:05
Sekmadienį, paskutinę Tarptautinės Vilniaus knygų mugės dieną „Litexpo“ parodų rūmuose vyko renginys „Žymūs žmonės skaito“, tačiau jis buvo juokais pervadinta į „Žymūs vyrai skaito“, nes susirinko būrelis žymių vyrų, kurie skaitė ištraukas į įvairiausio žanro knygų bei pasakojo, kodėl jų pasirinktos knygos yra vertos skaitymo.

Pirmasis ant scenos pasirodė aktorius Marius Jampolskis, kuris skaitė ištrauką iš Antoine de Saint-Exupery knygos „Mažasis princas“. Aktorius ilgą laiką vaidiną šį personažą teatre.

„Kiekvieną kartą skaitydamas šią knygą, vis randu kažką naujo. Dabar paskaitysiu ištrauką apie lapę“, – sakė M.Jampolskis, kuris paklausyti skaitinių atsivedė ir savo sūnų bei sužadėtinę Renatą Uzialkaitę.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Tomas Balaišis-Sėkla skaitė ištrauką iš savo mėgstamiausios vaikystės knygos „Mažasis bizonas“, kurią parašė Arkadijus Fydleris.

Seimo narys Eligijus Masiulis sakė, kad knygose ieško atsipalaidavimo ir mėgsta skaityti linksmas knygas, tad susirinkusiems klausytojams paskaitė ištrauką iš Jerome K.Jerome knygos „Trise valtyje, neskaitant šuns“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Verslinininkas Darius Mockus vienintelis skaitė lietuvių autoriaus knygos ištrauką. Jis pasirinko Herkaus Kunčio satyrinį romaną „Ornamentas“, nes su šiuo autoriumi jiems kartu teko tarnauti kariuomenėje.

LRT radijo laidų vedėjas Paulius Šironas skaitė ištrauką iš Cormaco McMacarthy knygos „Kelias“. „Tai ištrauka apie tokią meilę ir viltį, kokia gali būti tik paskutinę gyvenimo dieną“ – užbaigdamas skaitymo valandą sakė žurnalistas.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai