Knygų „Kaip tapti dama“ autorė Eglė Zakaraitė: „Šiuolaikinei moteriai trūksta laiko sau“

Eglė Zakaraitė/Simonos Kuzminskaitės nuotr.
Eglė Zakaraitė/Simonos Kuzminskaitės nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2019-08-31 09:00
AA

Rašytoja ir harmoningo gyvenimo lektorė Eglė Zakaraitė visą savo laiką skiria asmeniniam tobulėjimui bei naujoms mintims, kurias vėliau perduoda ir savo skaitytojams. Šiandien moteris gali pasidalinti net keturiomis „Kaip tapti dama“ knygų serijos dalimis, kuriomis džiaugiasi ne tik lietuvės, bet ir viso pasaulio moterys.

Knygų „Kaip tapti dama“ elektorinė versija anglų kalba prekiaujama visame pasaulyje, taip pat šiuo metu vykdomas vertimas į rusų bei vokiečių kalbas. Paklausus, kokia šios knygų serijos sėkmė, rašytoja Eglė Zakaraitė (29) teigia, kad tai nuolatinio darbo ir tobulėjimo proceso rezultatai.

Pateikti atsakymą knygoje „Kaip tapti dama“ reikia gyvenimiškos moters patirties. Galbūt idėja parašyti tokią knygą kilo po tam tikrų gyvenimo įvykių?

Apie autorinę knygą svajojau jau nuo paauglystės, kadangi labai mėgau skaityti knygas. Pamenu, kai laukdavau prie bibliotekos durų, kad tik pirma pasiimčiau ką tik atvežtą knygą, kurios dar niekas nebuvo skaitęs.

Paauglė užaugo ir pasinėrė į suaugusių gyvenimą, todėl svajonė liko kažkur užmarštyje. Tačiau išgyvenus etapą, kai sužlugo verslo idėja, į kurią investavau be galo daug savo laiko ir energijos, patyriau visišką apatiją ir teko iš naujo prisijaukinti gyvenimą bei pažinti save. Kiek atsigavusi supratau, kad nėra ko laukti ir šįkart privalau įgyvendinti savo svajonę.

Taigi, pirmoji knyga gimė savęs pažinimo kelyje, o rašant ją žinojau, kad ateityje bus dar kelios knygos dalys, kadangi per gyvenimo patirtį sukauptoms mintims neužteko vienos knygos puslapių.

Eglė Zakaraitė/Simonos Kuzminskaitės nuotr.

Gyvenimišką moters patirtį atskleidžiate per herojų istorijas. O kaip gimsta tų istorijų siužetai?

Dažnai istorijos gimsta vienatvėje ir nuoširdžiame pokalbyje su savimi, tačiau man produktyviausia kūryba ir mintys kyla naktį prieš užmiegant. Dažnai net susapnuoju vieną ar kitą situaciją, kuri vėliau atsiranda knygoje. Kai trūksta idėjų, stebiu ir analizuoju žmones, vykstu į gamtą, žiūriu filmus.

Beje, niekada netaisau ir neredaguoju siužeto - jei tą dieną taip parašiau, vadinasi, taip ir turi būti. Pasikliauju pirmine savo intuicija ir mintimis.

Visgi, kokia yra pagrindinė knygų „Kaip tapti dama“ žinutė? Ar kiekviena moteris ją gali suprasti skirtingai?

Pagrindinė žinutė yra įžiebti kibirkštį tobulėti ir siekti savo dažnai pamirštų svajonių. Skaitytoja neras patarimų, kaip atrodyti elegantiškai ar elgtis pagal etiketą, ko galbūt kartais ir tikimasi iš šios knygos. Iš tiesų, visos oraus elgesio taisyklės jau seniai žinomos, trūksta nedaug – mokėti jų laikytis.

„Kaip tapti dama“ knygų istorijos yra apie amžinąsias gyvenimo vertybes, apie niekada nemirštančią moters viltį, meilę ir ištikimybę. Tai yra apie pasirinkimus ir atsakymus. Šios knygos yra tarsi magiška kelionė, kuria leidžiantis kiekviena skaitytoja pasiekia galutinį tikslą ir atranda atsakymus į klausimus, kurie jos gyvenime tuo metu yra svarbiausi.

Eglė Zakaraitė/Simonos Kuzminskaitės nuotr.

Minėjote, kad pirmojoje knygoje nesutilpo visos jūsų mintys. Šiuo metu „Kaip tapti dama“ knygų serija susideda iš keturių dalių. Ar jose jau sugulė viskas, ką norėjote perduoti savo skaitytojoms?

Daugiau neplanuoju rašyti šia tema, manau, pasakiau viską, ką norėjau. Netolimoje ateityje išleisiu kitą knygą, kuri gerokai skirsis nuo „Kaip tapti dama“ knygų serijos, tačiau kol kas nenoriu išduoti apie ką ji. Visgi, tikiuosi greitu metu ją pristatyti.

Galite pasigirti ne viena įgyta specialybe. Ar tai reiškia, kad vis dar esate savęs pažinimo kelyje? 

Esu linkusi nuolatiniam tobulėjimui ir progresui. Baigiau socialinę pedagogiką, viešą administravimą, verslo valdymą, o šiuo metu studijuoju psichologiją. Iki studijų diplomo liko pusmetis, tačiau jau dabar žinau, kad užbaigus psichologijos studijas prasidės dar kitos studijos.

Domėjimasis inovacijomis ir naujovėmis man padeda kurti, lavinti savo fantaziją. Kuo daugiau investuoju į savo žinias bei saviugdą, tuo daugiau man gimsta naujų idėjų. Pavyzdžiui, studijuodama psichologiją daugiausia gilinuosi į šeimos psichologiją bei santykius. Tai lėmė faktą, kad artimiausiu metu pasirodys mano kūrybos poros santykius bei bendravimą lavinantis stalo žaidimas, kuris vadinsis „Damos ir džentelmeno harmoningi santykiai“.

Taigi, pasaulis su kiekviena diena sparčiai keičiasi, o aš mėgstu stebėti šį kaitos procesą, kuris vėliau atsispindi ir mano kūrybos vaisiuose.

Eglė Zakaraitė/Simonos Kuzminskaitės nuotr.

Jūsų nuomone, ko visgi trūksta šiuolaikinei moteriai norint tapti tikra dama?

Visos moterys labai skirtingos, tačiau, manau, kad daugumai jų trūksta laiko sau. Šiuolaikinė moteris ne tik prižiūri vaikus ir namus, bet ir daug dirba, valdo verslus.  Šalia viso to, joms labai trūksta viena kitos palaikymo bei padrąsinimo įgyvendinti savo svajones. Tačiau pastebiu, kad šiuo metu moterys vis dažniau buriasi į grupes bei įvairias organizacijas, kur vyksta intensyvus bendravimas tarpusavyje. Manau, kad būtent dėl nuoširdaus bendravimo ir palaikymo daugėja save realizavusių laimingų moterų.