Knygos pristatyme Rimas Valeikis į klausimus atsakinėjo prijungtas prie melo detektoriaus

Rimas Valeikis / Renginio organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-17 11:51
Kaune daugiau kaip šimtą gerbėjų, susirinkusių į naujos Rimo Valeikio knygos „Lilė ir melo pinklės“, tęsianti populiarias „Akvariumo istorijas“ pristatymą, ne tik gavo autoriaus autografus, bet ir turėjo galimybę užduoti menininkui klausimų. Apie melą parašęs knygą, R.Valeikis į gerbėjų klausimus atsakinėjo prijungtas prie melo detektoriaus.
Renginio organizatorių nuotr.
Renginio organizatorių nuotr.

Nauja knyga jau pasiekė šalies knygynus, o pirmajam jos pristatymui menininkas pasirinko Kauno prekybos centrą, kuriame įsikūręs aukščiausias šalies akvariumas, kurio gyventojai ir yra „Akvariumo istorijų“ herojai.

Atsakinėdamas į skaitytojų klausimus, R.Valeikis pasakojo, kad ir vaikystėje, ir  fantazuoja, tačiau tai daro iš kūrybinių paskatų, o ne norėdamas išsisukti, ar kažką nuslėpti. Anot jo, vaikai, linkę fantazuoti, yra labiau kūrybingi. 

Renginio organizatorių nuotr.
Renginio organizatorių nuotr.

„Geras menininkas yra geras melagis“, – teigia ką tik pasirodžiusios knygos autorius R.Valeikis. Todėl, anot jo, vaikus būtina skatinti fantazuoti. „Žinoma, jeigu akivaizdu, kad vaikas meluoja norėdamas išsisukti iš nemalonios situacijos, reikėtų išsiaiškinti priežastį ir spręsti pačią problemą, o ne tiesiog uždrausti meluoti. Vaiko elgesys visuomet turi motyvą ir prasmę“, – sako menininkas, knygų autorius ir iliustratorius. 

Nauja knyga pasakoja smagią ir tuo pačiu pamokančią istoriją apie žuvytę Lilę, kuri norėdama išpopuliarėti papuola į savo melo pinkles. Rimas Valeikis sako, kad ši knyga – savotiška metafora su daugybe iliustracijų, kurią jis skiria ne tik vaikams. „Jeigu vaikiška knyga įdomi tik vaikams – kažkas su knyga negerai. Aš savo sūnui skaičiau tik tas knygas, kurios buvo įdomios ir man. Ir dabar mėgstu atsiversti taip vadinamas vaikiškas knygas, kurias, būdamas jau suaugęs, interpretuoju ir suvokiu giliau“, – pasakoja R.Valeikis.

Renginio organizatorių nuotr.
Renginio organizatorių nuotr.

„Lilė ir melo pinklės“ – antroji „Akvariumo istorijų“ knyga, kurią menininkas kūrė ir iliustravo beveik metus. Pirmoji ciklo knyga – „Eglės Spyglės paslaptis“ buvo pristatyta prieš metus.

Nors naujoji serijos knyga skirta vaikams, pats autorius sako, kad knyga turėtų būti naudinga ir tėvams. Jiems tai puiki proga su vaikais pasikalbėti apie melą ir nukreipti jų fantaziją teigiama linkme bei skatinti kūrybiškumą.  

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai