Knygos, kurias turi perskaityti kiekviena moteris

Moteris skaito / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-14 12:00
Vasara – laikas, kai galime truputį daugiau laiko skirti sau. Skaitymas yra vienas iš gyvenimo malonumų, tad leiskime sau truputį pasimėgauti. Moterys dažnai griebia po ranka pakliuvusį žurnalą, tačiau skyrus laiko jam, nebelieka laiko knygai. Gera, įkvepianti ar priverčianti susimąstyti knyga – tikras lobis. Štai keletas knygų, kurias turi perskaityti kiekviena moteris.

Kobas Abė „Moteris smėlynuose“

Gera, įkvepianti ar priverčianti susimąstyti knyga – tikras lobis. Daugelyje jų galime atrasti ir dalelę savęs.

Net jei nesate filosofinių knygų mėgėja, šią knygą vis tiek turite perskaityti, ir tikriausiai negalėsite atsitraukti, nes sakinių liūliavimas tiesiog įtraukia. Pagrindinis veikėjas – mėgėjas entomologas – atvyksta į nuošalų pajūrio kaimą ir kopose ieško neatrastos rūšies vabalo, kad galėtų papildyti savo kolekciją. Dėl susiklosčiusių aplinkybių jam tenka nakvoja kaime pas vietinę moterį, kuri gyvena smėlio nuniokotame namelyje smėlio duobėje. Ryte keliautojas neberanda kopėčių, tad negali išlipti iš duobės... Nuo tos dienos jis kasa smėlį, kad galėtų pasprukti, bet kova su smėliu – Sifizo darbas, kurį dar šiek tiek paskatina namų šeimininkė...

Beje, moteris šioje knygoje labai svarbi – ji savais būdais laiko priklydėlį, jo nepaleidžia, nes turi savų tikslų – šis vyras jai reikalingas. Tačiau ši moteris taip pat labai stipri: rami, susitaikiusi su savo kasdienybe, kantri, net jei diena iš dienos gyvena, atrodo, beprasmišką gyvenimą. Tikriausiai ne viena moteris knygoje atpažins bent dalelę savęs ar paslėptą savo pusę.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

„Anos Frank dienoraštis“

Nors šį dienoraštį siūloma perskaityti dar paauglėms, tačiau tai klasika, kurią turi žinoti kiekviena moteris. Tai knyga, atskleidžianti vidinius paauglės prieštaravimus, bet ir dokumentas, įrodantis baisius istorinius įvykius Holokausto metu. Net jei neskaitysite pati, galbūt pasiūlysite savo dukrai, kuriai gali būti aktualios trylikametės paauglės mintys? O jei kuri moteris sugalvos į rankas paimti šią knygą, žino, kad kiekvienos moters viduje slypi ir maža mergaitė, ir paauglė...

Waris Dirie „Dykumų gėlė“

Ši knyga vadinama įvairiais epitetais: šokiravusi pasaulį, atvėrusi giliausias žaizdas, ir jų nusipelnė. Knygą kur kas įdomiau skaityti, jei žinome, kad tai – tikra istorija. Tikros istorijos mus labiausiai paliečia sužavi ir sukrečia. Toks yra ir Waris Dirie autobiografinis romanas „Dykumų moteris“. Joje jauna moteris pasakojama apie savo gyvenimą Afrikoje, kur moterys yra apipjaustomos, ir ką jos po to patiria, kokią žaizdą gyvenime palieka ši „procedūra“. Knygoje atvirai pasakojama apie visą patirtą skausmą ir... pabėgimą į Londoną, kur jos laukia stulbinanti modelio karjera. Tai – prikaustanti stiprios moters išpažintis ir kartu sėkmės istorija.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 knygos, įtraukiančios taip pat kaip „50 pilkų atspalvių“

Elizabeth Gilbert „Valgyk, melskis ir mylėk“

Dar viena autobiografinė knyga, skirta kiekvienai moteriai. Jei išgyvenate skyrybas, šis romanas turėtų atsidurti jūsų rankose. Pagrindinė herojė, palikusi vyrą, bando ieškoti savęs ir nusprendžia keliauti: Italija, Indonezija, Indija – ji visur trokšta pabūti. Indijoje Elizabeth ieško ir atranda dvasinę ramybę, Italijoje supranta, kokia laimė mėgautis maistu, Indonezijoje jos laukia netikėta meilė... Knyga įkvėpė daugybę moterų visame pasaulyje. Beje, 2010-aisiais buvo sukurtas filmas, kuriame vaidina garsioji Julia Roberts. Bet, kaip sakoma, pirmiausia reikia perskaityti knygą, o tada žiūrėti knygą.

Paulo Coelho „Vienuolika minučių“

Šioje knygoje – jaunos brazilės Marijos istorija. Nuo pat vaikystės Marija buvo įtikinėjama ir patikėjo, kad niekada neras tikros meilės, kad jai nelemta – tik ne tokioms kaip ji. Jos gyvenimas susiklosto taip, kad ji tampa prostitute. Tačiau įtikinėjimai nueina perniek – ji įsimyli jauną, žavingą dailininką. Jos viduje vyksta nuožmi kova: likti tokiai, kokia buvo iki šiol, ar eiti nauju keliu, nepažįstamu, neatrastu, bet galbūt šviesesniu. Paulo Coelho detaliai aprašo, ką patiria moteris, pardavinėdama save, kaip ji mato vyrus, ką juose įžvelgia. Ir atskleidžia, kad visiems be išimties reikia meilės.

Arthuras Goldenas „Geišos išpažintis“

Mirus motinai, tėvui tenka auginti dvi dukreles vienam. Nebegalėdamas išmaitinti savo mergaičių, jis parduoda dukras į Kijotą. Viena patenka į geišų namus, o antroji parduodama į linksmybių kvartalą. Knygoje aprašomas pasaulis, kuriame svarbiausia išoriniai dalykai, kur mergaitės nekaltybė parduodama tam, kuris pasiūlys didžiausią kainą, kur moterys – tik vyrams linksminti, o meilė – gryna iliuzija.

Sophia Amoruso „#Girlboss: mano sėkmės istorija“

Atrodo, ši knyga gali tapti naujosios kartos moterų biblija. Jau ant knygos viršelio puikuojasi žinutė: „Niekada nesuauk. Nepavirsk nuoboda. Ir niekada neleisk, kad vyras tvarkytų tavo gyvenimą. Gerai? Puiku. Tada pirmyn. Tu taip pat gali būti #Girlboss.“ Biografinėje knygoje autorė su humoru ir atvirumu pasakoja, kaip jai pavyko užkopti į karjeros aukštumas, apie būtinybę būti savimi, apie tai, kad kiekviena moteris gali būti tuo, kuo ji nori. Pravartu perskaityti šiuolaikinėms moterims ir toms, kurios jų nesupranta.

Jodi Picoult „Tobulas paveikslas“

Kaip dažnai iš šono aplinkiniams atrodo, kad šeima tobula, sutuoktiniai vienas kitą besąlygiškai myli ir viską turi. Ir kaip dažnai šis fasadas yra dirbtinis... Žymi antropologė ir vienas garsiausių aktorių susitinka filmavimo aikštelėje Afrikoje. Jie taip vienas kitu susižavi, kad ima ir... susituokia. Tačiau grįžus namo, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Nors iš išorės jie – tobula šeima, viduje – skausmas, netesėti pažadai, kaltinimai, tačiau visa tai nuo išorinio pasaulio apgaubia prabangos ir gražaus fasado šydas. Kiekvienas moteris, skaitydama šią knygą, turėtų atsakyti sau į klausimą, kokios meilės ji nori, kas santykiuose svarbiausia, ir kada reikia išdrįsti išeiti.

Susanna Kubelka „Madam šiandien pareis vėliau“

Šiuolaikinėms moterims dabartiniame pasaulyje sunku. Nelengva ir pagrindinei knygos veikėjai architektei Ticijai. Ji iš Londono atvyksta į savo svajonių miestą – Paryžių. Turi daug vilčių ir gražaus gyvenimo vaizdą. Ir jis pradeda pildytis: moteris išteka už gracingo, gražaus vyro, gyvena prabangoje, ir, atrodo, gali turėti viską. Tačiau ne viskas auksas, kas auksu žiba – vyras, pasirodo, turi meilužę ir... du vaikus. Tačiau ar galima liūdėti Paryžiuje? Jei Ticija nerūpi savo vyrui, ji nusprendžia pati paįvairinti savo gyvenimą ir pasinaudoti visomis teikiamomis jo galimybėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Knygų pasaulyje. Kokias skaito garsūs žmonės?

Ji24.lt

Naujausi straipsniai