Knygos interjere. Kur jas sudėlioti?

Interjeras / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Nors šiuolaikiniame pasaulyje įprastas knygas išstumia elektroninės, visuomet smagiau rankose laikyti dar kvepiančią spaustuvės dažais...

Taigi, jei dar nesate priklausomos nuo kompiuterinių technologijų ir su malonumu laiką leidžiate knygyne, o namai vis labiau panašėja į knygų namus, greičiausiai sukirba mintis, kaip jas išdėlioti praktiškai ir stilingai.

  • Knygos savaime puošia namus, tad kartais pakanka jas dailiai išdėlioti, išskirstyti spalvomis, o gal net aplenkti specialiais aplankalais, kurie padėtų sukurti savitą ir vientisą vaizdą.
  • Knygos gali atlikti ir daugiau funkcijų, tarkime, padėkite kelias ant stalelio, ant jų uždėkite vazą ar šviestuvą, dailią skrynelę ir pan.
  • Itin įdomiai atrodo nestandartinės lentynos, kurioms savo fantaziją aukoja daugelis pasaulio dizainerių. Knygos, išdėliotos tokiose, dažniausiai įgauna antrą kvėpavimą ir tampa kambario traukos centru.
  • Knygoms skirkite patogią ir praktišką vietą ir stenkitės dėlioti taip, kad nekiltų didelių sunkumų paimti jas. Geriausia, kai knygų pasaulis yra šalia sofos, kambario kampe ir pan.
  • Knygų lentynose ar spintelėse nebūtinai turi karaliauti tik spausdintas žodis. Dailiai atrodo vazelės, žvakės, papuošalų dėžutės ar kitokie aksesuarai.
  • Kai kurie tikina, kad knygoms geriausia turėti atskirą biblioteką, tačiau toks sprendimas ne visada yra išeitis. Juk ne visi sukaupę nesuskaičiuojamą kiekį knygų! Visgi atskiros bibliotekos idėja – visai tinkamas sprendimas besiskundžiantiems alergija dulkėms.
  • Beje, fengšui žinovai sako, kad didžiulis kiekis knygų namuose trikdo būsto energiją. Taigi vertėtų įsiklausyti į šiuos žodžius, jog namai atrodytų jaukiai, erdviai, o ne užgriozdinti nesuskaičiuojamu kiekiu knygų.
  • Jei neturite lentynos, knygas galite laikyti ir ant palangės – ten nesunku sukurti tikrą šedevrą. Apskritai daugelis namų vietų tinkamos laikyti knygas, tarkime, net virtuvėje jos atrodo subtiliai ir išskirtinai. Tiks net standartinis krepšys, kuriame sugulusios knygelės taps netradiciniu sprendimu.
  • Uždaros arba stiklinės spintelės – puiki mintis tiems, kurie nemėgsta atvirų lentynų, smulkmeniškų detalių ir dievina minimalistinį stilių. Tokiose sudėtos knygos neblaškys jūsų dėmesio.
  • Dėliodami knygas, gerai apmąstykite, kurias verta saugoti šalia, o kurias atidėti. Žinia, kai kurie leidiniai sensta, praranda aktualumą, tad puikuotis pirmose lentynose verčiau leiskite naujesniems, dailiai atrodantiems, o svarbiausia – jums aktualiems ir įdomiems leidiniams.

Kviečiame pasidairyti po galeriją. Galbūt šie pavyzdžiai įkvėps kokią šaunią mintį, kaip knygas dailiai integruoti namų interjere.

Knygos interjere. Idėjos, kur jas sudėlioti (23 nuotr.)
+17
Skaitykite daugiau