Knygos autorė gina plagiatu kaltinamą Meghan Markle: „Nematau nieko panašaus“

Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-06 17:54
Natūralu, kad vos Meghan Markle pranešė žinią apie vaikams skirtą, jos pačios kurtą knygelę, sulaukė įvairių reakcijų. Socialiniuose tinkluose didžiausi Meghan kritikai ją apkaltino nuplagijavus autorės Corrinne Averiss knygą „Boy On The Bench“ ir joje panaudotas iliustracijas. Pasirodžius tokiems pareiškimams, Meghan ginti stojo pati Corrinne Averiss.

M.Markle knyga „The Bench“ (liet. „Suoliukas“) skaitytojus pasieks jau birželio 8-ąją. Kai Sasekso hercogienė pranešė apie naują savo rašytojos amplua, kritikai suskubo vertinti jos darbą. Žinoma, kad greit prisikabinti jie rado prie ko. 

„Twitter“ socialiniame tinkle ėmė plisti diskusija neva M.Markle darbas ne toks ir originalus. Paviešinti jos knygos fragmentai buvo sulyginti su knygų vaikams autorės Corrinne Averiss 2018 metais išleista knygele.

Meghan Markle knygos viršelis (kairėje) ir Corrinne Averiss knygos viršelis (dešinėje)
Meghan Markle knygos viršelis (kairėje) ir Corrinne Averiss knygos viršelis (dešinėje)

Vieni burnojo, kad Meghan nukopijavo iliustracijas, kiti – istoriją. 

Netrukus šia tema savo poziciją išsakė ir knygos „Boy On The Bench“ autorė.

„Skaitydama kūrinio aprašymą aš iš karto pamaniau, jog tai – kita istorija. Nieko panašaus į savo knygą aš nematau“, – socialiniame tinkle pranešė C.Averiss.

Dvejų sūnų Archie auginanti ir šiuo metu dukros besilaukianti M.Markle, pristatydama knygą, pasakojo, kad „The Bench“ leis motinos akimis pažvelgti į tėvo ir sūnaus ryšį. Pasak Sasekso hercogienės, parašyti šią knygą ją įkvėpė Tėvo dienai skirta poema, kurią ji sukūrė prieš beveik dvejus metus pirmagimio sulaukusiam princui Harry.

„Knyga „The Bench“ prasideda nuo vienos poemos, kurią parašiau savo vyrui Tėvo dienos proga, praėjus vos mėnesiui po Archie gimimo. Štai kuo visa tai pavirto“, – kalbėjo knygą pristatanti Meghan.

Meghan Markle knyga vaikams „Suoliukas“ / „Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle knyga vaikams „Suoliukas“ / „Scanpix“ nuotr.

Naujausi straipsniai