Knygos apie dirbtinį apvaisinimą „Kiek kainuoja vaikai?“ pristatyme Laura Imbrasienė atviravo apie savo patirtį bandant pastoti

Laura Imbrasienė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Laura Imbrasienė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-05-23 09:08
AA

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje pristatyta Viktorijos Butautis knyga „Kiek kainuoja vaikai?“. Savo mintimis apie joje gvildenamą nevaisingumo temą pasidalijo pati autorė, televizijos laidų vedėja Laura Imbrasienė bei psichologė Romena Kačinienė.

Knygoje autorė gvildena opią nevaisingumo problemą, kalbėdama apie tai, kas svarbiausia – gyvybės sukūrimą ir tai, kas dažniausiai nutylima einant vingiuotu pagalbinio apvaisinimo keliu.

„Lietuvoje ši tema  – vis dar tabu. Šeimos užsidaro savo kiaute, verda savo skausme, emocijose. Šioje knygoje atskleista, kaip su psichologo pagalba šių šeimų problemos išsisprendžia daug greičiau. Labai viliuosi, kad ji šeimas padrąsins atsiverti, kreiptis į specialistus, bendrauti vieniems su kitais“, – kalbėjo psichologė R.Kačinienė vyninėje „La Boheme“ vykusiame knygos pristatyme.

Viktorijos Butautis knygos „Kiek kainuoja vaikai?“ pristatymas (24 nuotr.)
+18

Jai antrino ir pati autorė V.Butautis, teigusi, kad tiesiog negalėjo neparašyti šios knygos, mat ji – tarsi įrankis, kuriuo ji norinti paskatinti diskutuoti apie šią, Lietuvoje vis dar tyliai ir raudonuojant aptarinėjamą problemą.

Šešerius metus Australijoje gyvenusi autorė teigė, kad tiek laiko pagyvenusi svetur ji pajuto didžiulį skirtumą tarp to, koks požiūris į nevaisingumo problemą yra ten, ir koks Lietuvoje.

Autorė pasakojo, kad Australijoje moteris nė kiek nesidrovi pasakyti, kad bando pastoti dirbtinio apvaisinimo būdu, nes visiems tai atrodo normalu ir priimtina. Anot autorės, tai yra toks natūralus reiškinys, kad moteris nebijodama savo patirtimi gali pasidalinti tiesiog su kolega darbe, o Lietuvoje net į medikus besikreipdamos poros jaučiasi nejaukiai, gėdijasi ir kompleksuoja.

Viktorija Butautis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Nevaisingumo problema Lietuvoje yra labai opi, todėl ši knyga, tikiuosi, padės garsiau apie tai kalbėti ir nustoti šnabždėtis, nes kai šnabždamasi, susidaro įspūdis, kad kažkas yra negerai.  Tada problema pasidaro opi, nors ji tokia visai neturėtų būti“, – dėstė V.Butautis.

Laura Imbrasienė: „Tarsi susitapatinau su knygos heroje“

Po dirbtinio apvaisinimo dukrelės susilaukusi televizijos laidų vedėja Laura Imbrasienė knygos pristatyme pasidalijo savo patirtimi. Moteris dukrelės susilaukė tik po ilgų bandymų pastoti, kol galiausiai svajonei išsipildyti padėjo dirbtinis apvaisinimas.

„Paskaičiusi knygą tarsi susitapatinau su pagrindine heroje (Ji negali natūraliai pastoti, – red.past.), nes man tai nesvetima. Pati ne kartą jau prabilau apie šias problemas, kurios daugumai yra skausmingos, uždaro burną ir neleidžia kalbėti.  Tai padaryti mane paskatino mano gydytoja, kuri patikino, kad mūsų žmonės dar bijo gvildenti šią temą, kad reikia kažkam išdrįsti“, – sakė L.Imbrasienė.

Viktorija Butautis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Žinoma moteris prisipažino, kad noras turėti antrą atžalą buvo toks didelis, kad ji nenuleido rankų ir mynė daktarų kabinetų slenksčius, kol vieną dieną sulaukė džiugios žinios.

„Teigiami rezultatai mūsų šeimą nudžiugino po keturių metų darbo – tai vadinu darbu, nes buvo beprotiškai sunkus procesas. Po to pagalvojau, kad aš turiu būti tas žmogus, kuris žengs tą žingsnį – kalbės apie tai. Labai džiaugiuosi, kad netikėtai mano gyvenime atsirado Viktorija, kuri parašė tokią knygą. Skaitydama dar kartą išgyvenau tuos nelabai malonius dalykus, vėl atgijo prisiminimai apie ašaras, lūkesčius. Poroms, kurios turi tokių problemų, reikia tokių knygų“, – atviravo L.Imbrasienė.

„Viešas mano pasisakymas, ši knyga – tai tik maži žingsniai, kurie, tikiuosi, bent truputį padės šia tema kalbėti vis garsiau“, – pridūrė pusės metukų dukros Saulės Sofijos po dirbtinio apvaisinimo susilaukusi L.Imbrasienė.

Viktorija Butautis / Lukas Balandis / BNS nuotr.