Knygoje apie sėkmingiausius Lietuvos verslininkus Dailius Dargis pateikė ir „juodąjį sąrašą“

Dailius Dargis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-05 12:23
Knygų „Tikroji Daktarų istorija“, „Kruvinasis mafijos maršrutas“ autoriaus Dailiaus Dargio dėmesio objektas šįsyk – ne mažiau paslaptingas, legendomis apipintas Lietuvos turtingiausių verslininkų gyvenimas. Apie tai pasakoja naujausia D.Dargio knyga „Trylika tamsaus lietuviško verslo paslapčių“.

„Patys turtingiausi mūsų šalies žmonės – ir tie, su kuriais teko pabendrauti gyvai, ir tie, su kuriais tik susirašinėjau elektroniniu paštu ar kalbėjau telefonu – turi vieną bendrą bruožą – jie keisti. Ir tam tikrų jų poelgių ar frazių mes turbūt niekada nesuprasime”, – sako žurnalistas, rašytojas D.Dargis, šią savaitę viename iš Kauno knygynų pristatęs knygą, kuri, pasirodžiusi vos prieš mėnesį, jau yra leidžiama antrą kartą. 

D.Dargis įsitikinęs, jo penktasis darbas – daug šviesesnis, labiau glamūrinis, atitinkantis nūdienos realijas. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Informaciją knygai žurnalistas pradėjo rinkti dar 2009 metais, tačiau intensyviausias darbas vyko pastaruosius dvejus metus.

D.Dargis neslėpė – rašydamas apie verslininkus jis susidūrė su daugiau kliūčių nei nagrinėdamas kriminalinio pasaulio peripetijas. Ir „ne“ išgirsdavo gerokai dažniau, nei sulaukdavo sutikimo pasikalbėti.

Atsižvelgdamas į, anot jo, nemotyvuotą nenorą bendrauti, D.Dargis knygos pabaigoje net pateikė „juodąjį sąrašą“ asmenų, kurių nepavyko prakalbinti. Tarp tokių yra ir Kauno meras, „Vičiūnų“ įmonių grupės steigėjas Visvaldas Matijošaitis. 

„Nė į vieno pašnekovo gyvenimą nelindau giliau, nei jis tą leido. Juk įdomiausios istorijos papasakojamos būtent tada, kai išjungi diktofoną“, – sakė kūrėjas. 

Knygoje jis dėmesio skyrė ir šviesaus atminimo verslininkui Bronislovui Lubiui bei jo žmonai Lydai Lubienei, verslininkų Augustino Rakausko ir Tautvydo Barščio teismų procesams, Nerijaus Numavičiaus biografijai ir vestuvėms, per sudėtingus buvusio verslo vingius savo idėjas išvesti į plačiuosius vandenis sugebėjusiems Romui Zakarevičiui ir Vaidui Jankauskui. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

D.Dargio kelrodžiu po verslo, kuris vengia fotoaparatų blyksčių, užkulisius tapo renginių organizatorius Jogaila Morkūnas. 

„Tiek jis, tiek visuomenė jau mato, kad nemažos dalies turtingiausių žmonių vertybės kinta. Jei prieš dešimtmetį geras vakarėlis buvo tas, kuriame netrūko pupyčių, narkotikų ir azartinių pramogų, tai dabar vertinama tai, kas neiššaukia perdėto dėmesio. Kad ir N.Numavičiaus vestuvės, kurios, turbūt, buvo kuklesnės nei metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A“, – juokdamasis sakė D.Dargis. 

 

Rašytojas knygoje nepamiršo „apdainuoti“ ir informacinių technologijų asų brolių Sauliaus ir Aido Dailidžių sėkmės istorijos. Sakoma, kad talentingų lietuvaičių sąskaitose jau sukauptas ne vienas teisėtai uždirbtas milijonas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Bene įdomiausiu pašnekovu D.Dargis vadina skandalingai pagarsėjusį verslininką Arvydą Stašaitį. Pozityvių minčių kūrėjas pasisėmė iš Dariaus Mockaus. 

„Mane domino ir dviprasmiškos istorijos, į kurias verslininkai buvo įsipainioję. Stengiausi pašnekinti ir vadinamąsias antrąsias konfliktų puses“, – sakė D.Dargis. 

Tų pokalbių metu jis, sako, patyręs, kad turtingų žmonių mąstyseną sunku perprasti, o kasdieniai įpročiai – neretai stebina. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai