Knygą išleidusi milijardieriaus Billo Gateso žmona Melinda atskleidė laimingos santuokos receptą

Melinda Gates / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-01 12:26
Pirmojoje savo knygoje Melinda Gates (54) atvirai rašo apie laimingą santuoką su milijardieriumi Billu Gatesu (63), mamos rūpesčius ir net apie tai, kas jų namuose plauna indus.

Kartu – 25 metai, trys išauginti vaikai ir jokių paskalų už nugaros – pakankamas pagrindas dalytis santuokos sėkmės receptais. Žinoma, Melindos knyga „The Moment of Lift: How Empowering Women Changes the World“ („Pakilimo momentas: kaip didesnės moterų teisės ir galimybės keičia pasaulį“) parašyta ne mokytojos ar trenerės ugdytojos tonu. Ir nėra asmeniniai memuarai – filantropė daug pasakoja apie kitas moteris, per dvidešimt Billo ir Melindos Gatesų labdaros fondo veiklos metų sutiktas įvairiuose pasaulio kampeliuose.

Billas Gatesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Billas Gatesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jai rūpi viskas – ankstyvas mergaičių ištekinimas, kontraceptikų stoka, mamų ir naujagimių sveikata, šeimos planavimas, neapmokamas darbas, lyčių nelygybė darbo vietose. Na, o asmeninė patirtis suteikia knygai šilumos, svarumo ir patvirtina, kad net nedidelis pokytis gali turėti reikšmingų pasekmių. Tipiškas pavyzdys – kai poros pirmagimei, dabar jau suaugusiai Jennifer (23), atėjo metas lankyti darželį, Melinda pasiūlė Billui pačiam ją ten vežioti (daugumoje amerikiečių šeimų tai – mamos pareiga). Billas sutiko tai daryti dukart per savaitę – taip turėjo daugiau laiko pabūti su dukra. O po trijų savaičių, jau pati atvežusi Jen, Melinda nustebo – ir daugiau vaikų atlydėjo tėčiai. „Paskambinau kelioms Jennifer bendraklasių mamoms ir jos patvirtino, kad vyrai vežioja vaikus į mokyklą. „Pasakiau saviškiui, jei Billas Gatesas randa laiko atvežti dukrą į mokyklą, tai ir tu gali!“ – paaiškino viena iš mamų“, – rašo Melinda. Ir priduria, kad vyras ir vaikai (taip buvo daroma ir su jaunesnėmis atžalomis – sūnumi Rory (19) ir dukra Phoebe (16)) visada vertino minutes, praleistas automobilyje, – klausydavosi muzikos, kalbėdavosi.

Į jos pačios santuoką lygybė atėjo per logiką ir skaičius: juk kalbame apie matematikę, Duke’o universiteto absolventę, padariusią įspūdį būsimam vyrui ir nugalėjusią jį žaidžiant loginį stalo žaidimą. Jie abu visada buvo pametę galvą dėl galvosūkių, kryžiažodžių ir knygų. Viename iš pirmųjų pasimatymų Billas primygtinai siūlė jai perskaityti „Didįjį Getsbį“ ir nustebo išgirdęs, kad mergina jau dukart skaičiusi šį romaną. Santuokos 25-metį ekscentriška pora atšventė savitai: Melinda atsisakė Billo sumanymo surengti vakarėlį ir kartu su vyru „pabėgo“ į abiejų pamėgtą vietelę Meksikoje, ten didžiąją laiko dalį praleido skaitydami vieną knygą – Amoro Towleso istorinį romaną „A Gentleman in Moscow“ („Džentelmenas Maskvoje“).

Melinda Gates / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Melinda Gates / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kai jiedu nusprendė susilaukti vaikų, Melinda pasiūlė Billui panagrinėti, kaip pasikeis gyvenimas atsiradus naujam šeimos nariui. „Kalbėjau dalykiškai. Namų pareigos: tvarkymasis, skalbimas, lyginimas, valgio gaminimas – neapmokamas darbas. Bet kiekvieną dieną moteris skiria jam daug laiko ir jėgų. Atsiradus vaikų, jei vyras ir tėvas nusišalina, tas darbas tampa tiesiog sekinamas. Rezultatas – ginčai, sugadinti santykiai, kartais – skyrybos. Nenoriu, kad vyras mokėtų man atlyginimą, tai neteisinga ir nenaudinga finansiškai. O štai jei vyras aktyviai ateis žmonai į pagalbą, santykiai bus tvirtesni, vaikai nuo mažens jaus abiejų tėvų meilę ir rūpinimąsi. O moteris turės daugiau laiko visuomenei naudingam darbui.“

Kai kas iš tokių lygybės elementų virto miela tradicija: dabar vaikai jau dideli, bet po šeimos vakarienės visi draugiškai traukia į virtuvę plauti indų. Billas nemėgsta indaplovių (žmogui, kurio turtas vertinamas 100 milijardų JAV dolerių, atleistinos mažos keistenybės), bet kadaise susitarė su žmona, kad indai – jo rūpestis.

Prieš kelerius metus paskelbta, kad milijardierius su žmona nusprendė, jog atžalos nepaveldės jų turtų – Jennifer, Rory ir Phoebe gaus po 10 milijonų dolerių. Pasak Melindos, vaikai žino apie šį sprendimą, tačiau jų draugai – ne arba tuo netiki. Kai kuriems vaikinams tai atrodo savotiškas testas: jie mano, kad Gatesai nori įsitikinti, juos domina dukros ar tik milijardai. O Melinda, kaip ir bet kuri mama, jaudinasi dėl vaikų, ypač dėl mergaičių.

Beje, ji pati rengia kitokį jaunikio išbandymą. Dar viena šeimos tradicija: susėdę pietauti visi susiima už rankų ir ištaria padėkos žodžius. Kai Jennifer ar Phoebe atsiveda į namus naują draugą, šios tradicijos niekas nekeičia. Ir iš vaikino reakcijos mama sprendžia apie jį. Paprastai svečias sodinamas prie namų šeimininko, taigi vaikinukas turi paimti už rankos patį Billą Gatesą. Ir kartais atrodo, kad vaikis tuoj tuoj apalps...

Naujausi straipsniai