Klipą „So blue“ Larsui von Trierui ketinanti parodyti Jurga: „Esu dėkinga jam už įkvėpimą“

Ričardas Matačius (kairėje), Jurga ir Gediminas Jaunius / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-09-06 12:09
Ketvirtadienio vidurdienį Žmonės.lt ir 15min.lt redakcijoje viešėjo dainininkė Jurga. Ją atlydėjo naujausio atlikėjos klipo „So Blue“ režisierius Ričardas Matačius ir naująjį atlikėjos albumą prodiusuojančių kūrybos namų „Elitaz“ direktorius Gediminas Jaunius.

Trijulė atsakė į skaitytojų klausimus apie naująjį Jurgos klipą, o pati atlikėja dalijosi ateities planais ir pirmojo pristatomojo vaizdo klipo koncerto Vilniuje įspūdžiais. Daina „So Blue“ – tai pirmasis kūrinys iš spalio pabaigoje pasirodysiančio naujo Jurgos muzikinio albumo.

Dar trečiadienio vakarą Jurga šią dainą viešai pirmąsyk atliko Vilniaus „Vasaros terasoje“, kur pristatė ir naująjį klipą ir stebino išskirtiniu įvaizdžiu.

Kodėl jūsų naujasis vaizdo klipas buvo kurtas ne lietuviškai, o angliškai dainai „So Blue“? Marta

Jurga: Todėl, kad visas albumas kurtas pagal nelietuviškus filmus. Šį kartą stengiausi savęs neriboti ir dažniausiai man rašėsi anglų kalba. Tiesiog taip išėjo.

Kaip manote, ar šis klipas „So Blue“ bus nominuotas muzikos apdovanojimuose M.A.M.A.? Joris  

Ričardas: Tikiuosi, kad ne.
Gediminas: Manau, kad būtų nesusipratimas, jei taip nebūtų. Jis net pranoksta visus kriterijus – tai naujas žingsnis į priekį pramoginės muzikos žanre. Visi dalykai, ką dabar girdime iš Jurgos, tai patvirtina.
Jurga: Jei nepateks, tai nebent dėl to, kad klipas „tempia“ į trumpametražį filmą ir tai man labai patinka.
Gediminas: Kita vertus, mūsų tikslas nėra patekti į M.A.M.A. apdovanojimus.
Ričardas: Taip, darydamas klipą aš tikrai negalvojau, kad noriu, jog kažkur šis klipas patektų. Bridome į pelkę ir žiūrėjome, kas bus. Negalvojome, kas ką pagalvos, kaip kas pamatys.
Jurga: Gal būsiu per drąsi, bet šio projekto pagrindinis tikslas nėra orientuotas į Lietuvos publiką. Todėl tikrai nesvarbu, ar kažkur čia jis bus įvertintas.

Jurga, esate sakiusi, kad jūsų naujas dainas įkvėpė filmai, pvz., „So Blue“ – Larso von Triero „Melancholija“. Jūs kinomanė? Živilė 

Jurga: Šiais metais tikrai taip, nes šiemet buvo daug išbandymų gyvenime ir teko remtis į kitokį – filmų – pasaulį. Filmų peržiūrėjau tikrai labai daug, kai kurių jų nebeprisimenu. Tai – labai geras būdas užsimiršti, o man to tikrai reikėjo.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Pristatymo koncerto Vilniuje metu pasakėte, kad nusiųsite šį klipą pačiam Larsui von Trierui. Jūs rimtai, ar tai tebuvo akimirkos emocija? Rūta

Jurga: Aš rimtai. Man atrodo, kai išeina kas nors gražaus, reikia tuo pasidalinti, ir tai bus kaip padėka už tai, ką jis genialaus yra sukūręs. Noriu parodyti, kad jo darbas mane įkvėpė. Galbūt ne jis pats jį pažiūrės, bet koks penkioliktas žmogus nuo jo tikrai pažiūrės ir tai jam bus svarbu.

Jurga, ar jūsų vyras Vidas Bareikis prisidėjo savo patarimais ir idėjomis kuriant šį vaizdo klipą? Dovilė K.

Jurga: Viskas prasidėjo nuo pagrindinės idėjos, kuri paskui visiškai pasikeitė. Jis davė impulsą, pradinę idėją, kuri vėliau virto kita.

Klausimas klipo režisieriui, ar po premjeros dar kartą peržiūrėjęs vaizdo klipą, norėtumėte ką nors keisti? Artas  

Ričardas: Visada, kai padarai, vėliau nori pakeisti, nes satisfakcijos niekada nebūna. Juk niekada nebūni patenkintas 100 procentų, ir tai yra gerai.

Kaip jaučiatės po premjeros, ar pateisino lūkesčius publikos reakcija? Aistulė 

Jurga: Publika būna dvejopa: ta, kuri šoka, ir ta, kuri sėdi ir klauso. Tai vakar buvo ta, kuri sėdi ir klauso. Man vaikas sakė, kad labai geras klipas.
Ričardas: O mano sūnus sakė, kad jam nepatiko. (Juokiasi)
Gediminas: Manau, kad tai velniškai geros kokybės darbas.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Vakar labai gražiai atrodėte per savo koncertą Vilniaus „Vasaros terasoje“. Ar kasdienybėje skiriate didelį dėmesį išvaizdai?  Ilona T.

Jurga: Iki šiol nelabai skyriau, bet vakar kažkaip surinkau paskutinius pinigus ir paskyriau – dėl to labai džiaugiuosi. Man buvo šventė ir aš norėjau šventiškai pasipuošti.

Koks muzikinis vaizdo klipas (nebūtinai lietuviškas) jums yra įsirėžęs į atmintį, kaip gražiausias, įspūdingiausias ar kūrybiškiausias? Nijolė

Jurga: Man paskutiniu metu labai patiko „Woodkid“ – „Run Boy Run“.

Ričardas: UNKLE – „Rabbit in Your Headlights“.

Gediminas: Bruno Marso – „Just The Way You Are“, Madonnos naujasis su Nicki Minaj, tačiau jei šitie klipai – bandelės, tai Jurgos – tikra, soti ir skani duona.

Klausimas klipo režisieriui Ričardui Matačiui – kas yra geras vaizdo klipas ir kaip jį sukurti (Rimvydas)

Ričardas: Aš pusę metų bandau tai išdėstyti Akademijoje. (Juokiasi) Yra daug kriterijų. Vieni klipai yra negražūs, bet įdomūs. Kiti gražus ir tiesiog gražūs: šoka, dainuoja, spalvingi. O dar kiti klipai nori ką nors pasakyti. Ateina nauja karta, kuri žino, kad geram klipui reikia pinigų, o Lietuvoje to nėra. Visiems tiems, kurie dirbo už dyką, aš labai norėčiau padėkoti. Gerame klipe nesimato pinigų.

Jūsų dėmesiui – naujasis Jurgos klipas „So Blue“:

 

Apie muziką ir naują albumą

Jurga, kas jums yra muzika: pragyvenimo šaltinis, hobis ar gyvenimo būdas? Simas 

Jurga: Taip. (Juokiasi)

Dabar dirbate su tokiais gabiais žmonėmis kaip Leonas Somovas ir Petras Geniušas. Ko griebiatės, jei matote, kad dainos idėja, kurią turėjote galvoje, dirbant su jais krypsta ne į norėtą pusę? Ir visgi, ar lengva pasakyt, pavyzdžiui, Geniušui, kad kažkas turėtų skambėti visiškai kitaip, nei jis įsivaizduoja. Saulius Paukštys

Jurga: Labai lengva. Tas žmogus, kai atsisėda prie pianino, tampa tokiu, kaip aš įsivaizduoju kuriantį Mocartą. (Šypsosi) Jis labai dėmesingai išklauso, pataria.  Leonas naudoja demo versijoje mano naudotus „samplus“, tai yra tarsi pratęsimas. Man labai patinka.

Jurga, esu tavo gerbėjas ir pastebiu, kad tavo muzika labai pasikeitė, tapo kur kas liūdnesnė nei anksčiau. Kodėl? Tomas  

Jurga: Jei žmogaus gyvenimas prasideda taške A, artėjant link taško B pradedi daugiau apie tai galvoji.  Buvo labai daug pasikeitimų gyvenime. Tai – būdas išsilieti, išsikalbėti, paskatinti žmones galvoti.

Kodėl Jurgos repertuare nėra linksmų dainų? Toks įspūdis, kad atlikėja gyvenime labiau pesimistė nei optimistė. Kardas   

Jurga: Linksmumas – ne tas žodis. Man visada svarbiausia, kiek žmogus skleidžia energijos, o žmogus dainuoja apie tai, kas jam asmeniškai svarbu.  Jei kažkam nepatinka, visada gali eiti į kitą koncertą. 
Gediminas: Sakyčiau, kad tai yra muzikinis performansas, kuris prieinamas visuomenei, kuri pasiruošusi tokią kūrybą priimti. Visi mes pažįstame Jurgą, bet tai, ką ji atsineša šiandien, yra ėjimas pirmyn – tai daug įdomiau.
Jurga: Aš labai gerai suprantu žmones, kurie prisiriša prie dainų, nes jiems tai kažką pakeitė, bet aš negaliu prie jų prisirišti.

Kada pasirodys Jurgos albumas ir koks jis bus? Melomanas 

Jurga: Jis bus susijęs su kinu ir pasirodys lapkričio mėnesį, nes mes vėluojame su darbais. Albumas ir jo pristatymai bus orientuoti į atmosferos kūrimą.
Ričardas: Leonas (Leonas Somovas – red. past.) turi savo braižą, Jurga turi savo, todėl ta dermė yra nestandartinė gerąja prasme. Bus kažkas tikrai keisto.
Jurga: Aš tai noriu, kad jis įtrauktų. Man jau džiugu už tai, kas bus. Jei atsisijos publika, susitaikysiu su tuo.
Gediminas: Albumas bus išskirtinai vizualus. Tiek koncertai, tiek televizinis pristatymas bus labai vizualūs.

Ką Jurga pasakytumėte tiems savo gerbėjams, kurie nori girdėti koncerto metu tas pačias senas dainas? Senas

Jurga: Aš juos suprantu ir jas grosiu. Dabar jas iš naujo prisijaukinau su nauja grupe – viskas priklauso, kaip tu perdarai savo kūrinį. Neturi būti negera jų dainuoti, nes jos tau nusibodo.

Jurga, o naujasis albumas bus pasiekiamas internete nemokamai ar parduodamas? Arvydas O.

Gediminas: Apie tai atskirai informuosime, bet jis tikrai bus pasiekiamas internete ir iš pradžių bus nemokamas.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Šią vasarą Lietuvoje koncertavo nemažai užsienio atlikėjų: „Red Hot Chili Peppers“, Bryanas Adamsas, Stingas, Lady Gaga. Kurio iš jų koncerte buvote arba kodėl nėjote? Aurimas Ž. 

Gediminas: Stingas rodo pavyzdį, kaip galima senas dainas iš naujo prikelti. Deja, šią vasarą jo koncerte nebuvau. Bet buvau Lady Gagos koncerte, nors nesu jos gerbėjas – norėjau pasižiūrėti vizualių sprendimų. Man patiko. (Juokiasi) Ėjau pasižiūrėti, ką su tiek pinigų galima padaryti.
Jurga: Aš nevaikštau į koncertus, kai pati kuriu albumą. Gal kai baigsiu albumą, tada kur nors nueisiu. Man įdomiausia žiūrėti, kai žmonės derina nesuderinamus dalykus į vieną – aš tokiu keliu ir noriu eiti. Iš tiesų norėčiau pasižiūrėti „Cirque du soleil“.

Girdėjau, kad vėl išvyksite į Maskvą. Grįžimas ten jums kelią džiaugsmą ar depresiją? Ką ten gero veiksite? Tadas

Jurga: Aš noriu ten važiuoti, nes ten mes baigsime Vido magistrinį spektaklį, kuriame aš vaidinu. Tikiuosi, daug gerų emocijų ir atsipūtimo nuo darbų čia. 

Aš labai didelė Jurgos gerbėja. Norėčiau tavęs paklausti, Jurga, ar artimiausiu laiku gyvensi Lietuvoje ar užsienyje? Labai noriu išgirsti kuo daugiau tavo koncertų ir tavo nuostabaus nepakartojamo balso. Patricija

Jurga: Aš ilgai galvojau, kur geriau gyventi – Lietuvoje ar užsienyje. Maskvoje supratau, kad noriu gyventi Lietuvoje ir keliauti po pasaulį. Nieko nėra liūdniau, kaip užsienyje sutikti lietuvį, kuris ten gyvena dešimt metų, ir jaučiasi labai nelaimingas.

Apie viską po truputį

Ar tu, Jurga, norėtum susitikti su savo gerbėja (kad ir manimi) bei pasišnekučiuoti, pasidalinti savo scenine patirtimi ir džiaugsmais? Ačiū tau už tavo kuriamą muziką, ačiū už tokią nuostabią Tave. Patricija

Jurga: Aš nemėgstu dalykų, kurių tikslo nesuprantu. Aš galiu patarti, jei žmogus nori pradėti muzikinę karjerą, noriu pasidalinti patirtimi. O apie gyvenimą mes galime kalbėti per koncertus.

Jurga, kiek gali išbūti po vandeniu? Darius 

Jurga: Žinok, ilgai. Iš to, kiek galiu ištempti vieną natą, manau, kad galėčiau ištempti minutę. Bet šiaip aš labai bijau nuskęsti – esu kelis kartus skendusi, todėl turiu jautrų santykį su gelme.

Jurga, tai ko daugiau dabar tavo gyvenime – teatro ar muzikos? Jonas  

Jurga: Muzikos. Pajutusi, kad pradedu meluoti scenoje, supratau, kad radikaliai turiu keisti, nuėjau į teatrą pastudijuoti, tada supratau, kad vien teatras būtų tik melas ir apgavystė ir vėl sugrįžau į muziką. Tai yra normalus ieškojimo kelias. Noriu įspėti žmones, su kuriais dirbu, kad aš nuolat ieškau. Bet dabar supratau, kad Dievas man davė muziką.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Kaip gyvena Sliekas ir jo draugas Pašiauštas? Ar bus pasakos tęsinys? Ona Ta. 

Jurga: Tam tikra prasme pasakos tęsinys yra blogas. Aš kurį laiką nerašau, bet anksčiau ar vėliau kažkoks esė turėtų atsirasti.

Jurga, kokia spalva Tavo mėgstamiausia? Blue? J  Marta

Jurga: Ne, ne mėlyna. Jei žemiškai ir buitiškai, tai dabar drabužių spalva man patinka kūno spalvos, nes norisi jaustis šviesiai ir jaukiai.

Nustebau, matydama Gediminą kartu su Jurga spaudos konferencijoje. Koks ryšis tarp Jurgos naujo albumo bei Gedimino?

Gediminas: Gal koks ryšys tarp Jurgos ir Gedimino. Man Jurga visada yra žmogus iš tų pačių kraštų, kaip ir aš. Labai džiaugiuosi, kad kūrybos namai „Elitaz“ turės garbę prodiusuoti Jurgos albumą, rūpinsimės jo platinimu. Dabar kalbamės su televizijomis ir deriname Jurgos albumo televizinį pristatymą. Aš tikiu, kad šis albumas nebus nišinis. Mes kartu pasiruošę sukurti tokį pristatymą, kurį suprastų skirtingi žmonės. Mūsų idėja – žengti naują kūrybinį žingsnį, praplečiant mūsų pramoginės muzikos sritį.

Gediminui – ar Jūsų kuriamų laidų įvaizdis neprieštarauja Jurgos kūrybos koncepcijai? Anonimas

Gediminas: Nesu tiek daug laidų padaręs, bet kalbant, pavyzdžiui, apie „Lietuvos balsą“ – man dėl jo nėra gėda ir jaučiuosi, kad galiu kartu su Jurga sėdėti prie vieno stalo. Jurga nesistengia niekam įtikti, o mūsų darbas sugalvoti, kad ji būtų įdomi daugumai žmonių ir kad kuo daugiau žmonių apie ją ir jos albumą sužinotų.
Jurga: Aš pati baigusi ryšius su visuomene ir suprantu, kaip tai yra svarbu. Šis albumas bus orientuotas tiek į jaunąją kartą, tiek bus pritaikytas žmonėms, kurie yra mano bendrakeleiviai ir vyresni. Norisi išplėsti auditoriją ir pasidalinti patirtimi, sužinoti, kuo žmonės dabar gyvena, nes man tai įdomu. Juk sūnus auga. (Šypsosi)

Sužinoti daugiau apie Jurgos vaizdo klipą „So blue“ ir jo kūrimą galite paspaudę čia.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai