Klimato aktyvistei Gretai Thunberg – Vokietijos traukinių kompanijos priekaištai

Greta Thunberg/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-16 10:29
Klimato aktyvistė Greta Thunberg savaitgalį sulaukė vokiečių kompanijos „Deutche Bahn“ kritikos. Į savo socialinį tinklą Gretai įkėlus nuotrauką, kur ji perpildytu traukiniu keliauja namo, „Deutche Bahn“ švedei priminė, kad taip ji keliavo ne visą atstumą. Anot kompanijos, Greta vyko pirmąja klase.

„Time“ metų žmogumi paskelbta Greta Thunberg (16) praėjusią savaitę dalyvavo COP25 klimato viršūnių susitikime Madride. Po jo aktyvistė pasidalijo žinia su savo sekėjais – pagaliau „perpildytais Vokietijos traukiniais ji keliauja namo“. Nuotraukoje Greta įsiamžino sėdinti ant grindų apsupta kelioninių kuprinių.

Gretos nuotrauka greitai sulaukė internautų dėmesio. Jie nevengė kritikuoti vokiečių geležinkelių operatoriaus darbo. Ne vienas keleivis skundėsi kompanijos „Deutche Bahn“ traukinių vėlavimu, atsilikimu nuo grafikų bei kitais kelionių trikdžiais.

Kompanija paliko ir įrašą po Gretos Thunberg nuotrauka:

„Miela Greta, ačiū, jog palaikai mus, traukinių kompanijas, kovoji prieš klimato kaitą ir oro taršą. Esame laimingi, kad pasirinkai keliauti su mumis šeštadienį.“

„Žinoma, būtų buvę kur kas gražiau, jei parašytum ir apie tai, kaip draugiškai tave sutiko mūsų personalas, tavimi rūpinosi ir garantavo vietą pirmoje klasėje“, – kitoje žinutėje tęsė „Deutche Bahn“.

Kai kurie po tokio įrašo Gretą suskubo kritikuoti, neva, ji vėl apsimetinėja ir iš tiesų  traukinyje turi kur atsisėsti.

Tačiau G. Thunberg nesivėlė į konfliktą. Ji trumpai paaiškino, jog paprasčiausiai vienas iš traukinių buvo atidėtas ir jai teko sėdėti ant grindų dviejuose skirtinguose traukiniuose. Vėliau, kaip teigė Thunberg, ji tikrai turėjo, kur atsisėsti. 

„Nematau jokios problemos, kad reikėjo šiek tiek laiko pakeliauti perpildytu traukiniu, priešingai, aš manau, jog tai – geras ženklas. Juk būtent tai reiškia, kad keliavimo traukiniais paklausa – didžiulė.“

Naujausi straipsniai