Klasikinės muzikos mylėtojai rinkosi į labdaringą koncertą

Labdaros koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-12 19:59
Šį ketvirtadienį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko labdaros koncertas „Vaikai vaikams“, kuriuo siekiama paminėti pasaulinio garso violončelininko, dirigento, žmogaus teisių gynėjo, filantropo Mstislavo Rostropovičiaus veiklą Lietuvoje. Kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Barkausko, scenoje pasirodė M. Rostropovičiaus fondo remiami šalies jaunieji atlikėjai ir savo išskirtiniu talentu siekė atkreipti dėmesį į bendraamžius sergančius vaikus. Renginio metu buvo renkamos lėšos Vaikų ligoninės paramos fondui.

Jau ketvirtus metus iš eilės surengtas koncertas pritraukė didžiausius klasikinės muzikos mylėtojus, kurie vakaro metu gėrėjosi jaunaisiais šalies talentais.

Net 25-erius metus M. Rostropovičius užsiėmė labdaringa veikla, ne kartą yra parėmęs Vaikų ligoninę, esančią Vilniuje, Santariškėse, į didžiąją sceną padėjęs užlipti dešimtims ryškiausių Lietuvos ir pasaulio menininkų.

„Vaikai koncertuoja dėl vaikų, ugdomas jų pilietiškumas solidarumas ir atjauta – tokia yra mūsų rengiamo koncerto pagrindinė idėja bei padėka Maestro, nešusiam viltį daugybei vaikų visame pasaulyje. Ne visi vaikai turi galimybes koncertuoti didžiosiose scenose, kai kurie baltose palatose laukia dienos, kai pasveiks ir grįš į išsiilgtus namus. Prieš keletą metų sujungę jėgas su Šv. Kristoforo orkestru ir Vaikų ligoninės paramos fondu, nusprendėme, jog niekas kitas neskamba taip prasmingai, kaip aukoti savo bendraamžių gerovei kviečianti jaunųjų talentų muzika“, – artėjant koncertui pasakojo M. Rostropovičiaus fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė.

Koncerto tikslas – padėti Vaikų ligoninės paramos fondui įgyvendinti projektą „Antibakterinių baldų įrengimas vaikų onkohematologijos skyriaus kaulų čiulpų transplantacijos poskyriui“. Tai – vienintelis vaikų KČT centras, atliekantis autologines bei alogenines kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas Lietuvoje bei didžiausias toks centras Baltijos šalyse.

Šiuo metu centras siekia įsigyti specialių baldų komplektą, kuris užkerta kelią hospitalinių infekcijų plitimui. ES šalyse hospitalinės infekcijos paveikia vieną iš 20 pacientų – tai 4,5 mln. pacientų ES kasmet. Tai ligoninėms papildomai kainuoja 7 milijardus eurų ir sąlygoja papildomus 37 tūkst. mirčių. Šiuo metu Kaulų čiulpų transplantacijos poskyriui reikalinga suma – 40 tūkst. eurų.

Aukoti šiam tikslui galima jau dabar, pervedant paramą į Vaikų ligoninės paramos fondo sąskaitą nr. LT307300010135084529.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai