„Klajoklių žemės“ žvaigždė Frances McDormand nusipelno dar vieno „Oskaro“ už trumpiausią ceremonijos kalbą

Frances McDormand ir Chloé Zhao / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-29 10:21
Aktorė Frances McDormand balandžio 26 d. Los Andžele įvykusiuose JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose laimėjo trečiąjį „Oskarą“, įsirašydama savo kaip vienos geriausių dabartinės kartos aktorių vardą į kino istoriją. Šįkart F.McDormand buvo įvertinta už pagrindinį vaidmenį dramoje „Klajoklių žemė“ (angl. „Nomadland“).

F.McDormand laimėjimas ją paverčia kino elito klubo nare, kurį su trimis geriausio aktoriaus „Oskaro“ statulėlėmis iki šiol sudarė tik Meryl Streep, Daniel Day Lewis ir Jack Nicholson. Vienintelė velionė Katherine Hepburn yra laimėjusi rekordinį ketvertą.

Dramoje „Klajoklių žemė“ 63-erių metų aktorė F.McDormand vaidina našlę, kuri po JAV įvykusio ekonomikos nuosmukio savo furgoną paverčia mobiliais namais ir išvyksta į kelionę, pakeliui imdamasi sezoninių darbų.

Artėjant 2021-ųjų „Oskarų“ ceremonijai, viešumos privengianti F.McDormand buvo viena iš favoričių pelnyti geriausios aktorės prizą, kurį ji pirmą kartą suspaudė savo rankose už nėščios pareigūnės vaidmenį 1997 m. kriminaliniame trileryje „Fargo“. F.McDormand vėl laimėjo 2018 m., kai tamsioje dramoje „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (angl. „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“) suvaidino piktą motiną, ieškančią teisybės dėl žuvusios dukters.

Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.
Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.
Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.
Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.

Frances McDormand, ištekėjusi už nepriklausomo kino režisieriaus Joel Coen ir gerai žinoma dėl savo itin draugiškos prigimties, kine debiutavo 1984 metų trileryje „Paprastas kraujas“ (angl. „Blood Simple“) ir toliau vaidino įvairiausius personažus.

Ji taip pat yra suvaidinusi keliuose vyro J.Coen ir jo brolių filmuose, įskaitant kriminalines komedijas „Auginant Arizoną“ (angl. „Raising Arizona“) bei „Perskaityk ir sudegink“ (angl. „Burn After Reading“). Kiti jos vaidmenys filmuose „Deganti Misisipė“ (angl. „Mississippi Burning“), „Per žingsnį nuo šlovės“ (angl. „Almost Famous“), „Šiaurės šalis“ (angl. „North Country“) – visi trys buvo nominuoti „Oskarams“ – taip pat „Mėnesienos karalystė“ (angl. „Moonrise Kingdom“) ir „Mylėti(s) smagu“ (angl. „Something's Gotta Give“).

Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.
Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.
Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.
Frances McDormand / „20th Century Fox“ nuotr.

Frances McDormand yra palikusi savo pėdsaką televizijoje ir scenoje. 2011 metais ji pelnė „Tony“ apdovanojimą už vienišos motinos vaidmenį spektaklyje „Geri žmonės“ (angl. „Good People“), o 2015 m. jai buvo įteiktas „Emmy“ apdovanojimas už pagrindinį vaidmenį televizijos miniseriale „Olive Kitteridge“.

Už pasirodymą dramoje „Klajoklių žemė“, F.McDormand laimėjo Didžiosios Britanijos „BAFTA“ ceremonijoje ir atsiėmė kelis kitus kino kritikų prizus, galiausiai triumfavo kino pasaulį sudrebinusioje „Oskarų“ naktyje.

Nominantės dėl geriausios pagrindinio vaidmens aktorės buvo paskelbtos dar kovo 15 d. ir nors jos visos surengė puikius pasirodymus, JAV Kino meno ir mokslo akademija šiemet daugiausiai balsavo už Frances McDormand. Atsiimdama apdovanojimą aktorė pasakė trumpą ir mielą kalbą.

„Žiūrėkit, jie manęs nepaklausė. Bet jei jie būtų, aš būčiau atsakiusi, karaokė“, – ko trūksta ceremonijoje šmaikščiai įvardino aktorė. „Turėtume turėti karaokės barą.“

„Aš neturiu žodžių. Mano balsas yra mano karde. Mes žinome, kad kardas yra mūsų darbas“, – tęsė F.McDormand. „Ir man patinka darbas. Dėkoju, kad žinote tai. Ir ačiū už tai.“

Dramos „Klajoklių žemė“ režisierė Chloé Zhao taip pat tapo kino istorijos dalimi, kaip antroji moteris laimėjusi geriausio režisieriaus „Oskaro“ statulėlę ir kaip pirmoji kada nors šį apdovanojimą gavusi tamsesnio odos gymio azijietė.

Be to, drama „Klajoklių žemė“ pelnė pagrindinį „Oskarą“ – tapo geriausiu metų filmu. Savo padėkos kalboje režisierė padėkojo klajūnams, įkvėpusiems šį filmą. Greta stovėjusi aktorė F.McDormand šią pergalę šventė net sustaugdama tarsi vilkas, o vėliau paragindama žiūrovus eiti į kino teatrus – žinoma, laikantis visų šiuo metu galiojančių saugumo reikalavimų.

„Vieną dieną, labai, labai greitai, paimkite visus pažįstamus į kino teatrus, petys į petį toje tamsioje erdvėje. Ir pažiūrėkite kiekvieną šį vakarą nominuotą filmą“, – savo trumpą padėkos kalbą JAV Kino meno ir mokslo akademijos ceremonijoje užbaigė aktorė.

Geriausias metų filmas, drama „Klajoklių žemė“ Lietuvos kinuose nuo gegužės 7 d.

Naujausi straipsniai