„Klajoklių žemei“ – dar vienas garbingas apdovanojimas kelyje link „Oskarų“

Chloe Zhao ir kadras iš filmo „Klajoklių žemė“ / „Scanpix“ nuotr.
Chloe Zhao ir kadras iš filmo „Klajoklių žemė“ / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2021-04-11 12:21
AA

Kinų kilmės režisierės Chloe Zhao sukurta juosta „Klajoklių žemė“ (Nomadland) šeštadienį laimėjo dar vieną apdovanojimą – Amerikos režisierių gildijos apdovanojimą (DGA).

Tai yra paskutiniai svarbūs apdovanojimai prieš „Oskarus“, laikomi vėlyvais jų pranašais.

Sakydama padėkos kalbą Ch.Zhao visą laiką gyrė kartu su ja nominuotus režisierius, kurie dabar veikiausiai svarsto, ką jie gali padaryti, kad pasivytų kritikų išgirtą ir visuose apdovanojimuose dominuojantį jos filmą iki balandžio 25 dieną įvykstant „Oskarų“ ceremonijai.

„Noriu padėkoti jums visiems, kad tiek daug visko mane išmokėte ir suteikėte tiek paramos. Jūs pavertėte šią kelionę dar ypatingesne“, – sakė 39 metų režisierė.

Chloe Zhao / „Scanpix“ nuotr.

Tarp nominuotų režisierių buvo Davidas Fincheris, sukūręs juostą „Mankas“ (Mank), Emerald Fennell, režisavusi filmą „Mergina, teikianti vilčių“ (Promising Young Woman), bei Lee Isaac Chung, sukūręs „Minarį“ (Minari). Visi jie taip pat kovos dėl geriausio režisieriaus „Oskaro“.

Ch.Zhao, kuri yra tik antroji moteris, kada nors istorijoje laimėjusi DGA apdovanojimą (pirmoji buvo Kathryn Bigelow už jos 2008 metų juostą „Išminuotųjų būrys“ (The Hurt Locker), yra laikoma stipria pretendente laimėti pagrindinį „Oskarą“.

Nors pernai DGA „nepataikė“ ir jos apdovanotas Samo Mendeso filmas „1917“ per „Oskarų“ ceremoniją nusileido Bong Joon-ho juodojo humoro juostai „Parazitas“ (Parasite), ankstesnius šešerius metus šie apdovanojimai tiksliai nuspėjo „Oskarų“ laimėtoją.

Kadras iš filmo „Klajoklių žemė“ / „Scanpix“ nuotr.

„Klajoklių žemė“ pasakoja apie marginalizuotą, vyresnę amerikiečių kartą, keliaujančią po šalies Vakarus. Filmas jau pelnė nemažai svarbiausių kino apdovanojimų, įskaitant „Auksinius gaublius“.

Pusiau išgalvotoje „Klajoklių žemėje“ vaidina „Oskaro“ laureatė Frances McDormand, kartu su ja nusifilmavo būrys ne aktorių, kurie iš tikrųjų gyvena atvirame kelyje ir dažniausiai dirba paprastus darbus, kad sudurtų galą su galu.

„Ypač noriu padėkoti klajokliams, kurie su mumis pasidalino savo istorijomis“, – atsiimdama „Auksinį gaublį“ sakė Pekine gimusi 38-erių Ch.Zhao.