Klaipėdos muzikinio teatro žmonės sujaudino įžymybių fotografę Viktoriją Vaišvilaitę-Skirutienę

Beata Molytė / Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-28 15:34
​​​​​​​Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė garsėja gebėjimu išlukštenti, jautriai ir giliai pamatyti fotografuojamas asmenybes. Visai neseniai pasirodė nauja jos fotografijų serija, kurioje įamžinti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto artistai, administracijos vadovai.

Klaipėdos muzikinis teatras – laike užsimiršęs, kūryba alsuojantis, savitos atmosferos pasaulis. Kuriant spektaklį, žiūrovas buriamas jausmu, sukurtu scenoje. O pasirodo, užkulisių erdvės – tokios tirštos savito jausmo, jog istorijas pasakoja ne prasčiau, nei scenos spektakliai. Juk scenoje ir pasakojimai, ir herojai būna tarsi „sutirštinti“, labai charakteringi, intensyvūs, o kasdienis gyvenimas ir jo žmonės – labiau „praskiesti“, lengvesnės koncentracijos, – įspūdžiais dalijosi fotografė.- Klaipėdos muzikiniame teatre – kaip scenoje, taip ir užkulisiuose. Jausmų koncentracija ta pati“.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Didelio formato meninės fotografijos papuošė uostamiesčio muzikinio teatro langus, kuris minėdamas 30-ies metų veiklos sukaktį veikia vedinas šūkio „Pažįstamas-naujas“. Išraiškingi portretai leidžia pažįstamas teatralų asmenybes pamatyti visai kitaip.

„Pirmuosius fotografavome baleto artistus. Į foto paveikslą įlipdavo vienas, po to kitas, trečias, o aš, man atrodo, įkritau į euforinę būseną. Kiekvienas ypatingas. Ir negana to, viskas paviršiuje. Virpčioja kiekvienas raumenėlis, iškalbingas kiekvienas judesys. Kūnai tarytum instrumentai, jautriai perduodantys vidaus muziką išorėn", – emocionaliai pasakojo V. Vaišvilaitė-Skirutienė.

Tu man darai gėdą“, - ėmė mane tramdyti stilistė Olga, kai, matyt, nebesivaldydama, aikčiojau iš pasigėrėjimo. Bet tai kaip tverti, kai žmonės tokie gražūs?“.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Didžiulį įspūdį Viktorijai paliko ne tik plastiškieji atlikėjai, bet ir teatro vadovybė.

Net nepagalvojau, kad tramdyti jausmus reikės ne tik akistatoje su artistais, bet ir su teatro vadovais. Ryškūs, it knygų herojai. Jų darbo erdvės gyvuoja atskirai, savarankiškai nuo išorinio pasaulio, anapus pastato sienų. Ten, anapus, jau 2017 –ieji, o darbo kabinetų scenografija išorinio laiko nepaiso. Pakeliui į teatro vadovo kabinetą prasilenkiame su sekretore – vos ir jai galiu atsispirti – ir ji tarsi kaip seno gero filmo ar knygos herojė. Teatro vadovų portretuose savo istorijas pasakoja ir jie patys, ir jų kūrybinių erdvių elementai“, - apibendrino Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė.

Paprašytas pasidalinti įspūdžiais apie įvykusią fotosesiją, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas tikino, kad ji viršijo bet kokius lūkesčius: „Ši fotosesija man sukėlė daug minčių. Naujai atradau teatrą. Net savo kabinetą. Žiūrėdamas į fotografijas atradau daug detalių, kurių anksčiau nematydavau“.

Vadovas tikino, kad fotografijos jam dar sykį patvirtino universalią tiesą, kad kiekvienas esame gražus, ir jei iš esmės myli žmones – juose tikrai įžvelgsi grožį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai