Klaipėdoje įžiebta Kalėdų eglė: įspūdinga „Šiaurinė žvaigždė“ džiugins iki Trijų karalių

Klaipėdoje įžiebta kalėdinė eglutė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-05 18:04
Klaipėda jau pradėjo žiemos švenčių laukimą – skambant šventiniam koncertui, šeštadienio vakarą Teatro aikštėje nušvito svarbiausias žiemos švenčių simbolis – Kalėdų eglė ir visą šventinį laikotarpį papuošianti šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“.

Atsižvelgiant į koronaviruso pandemijos situaciją, saugant save ir kitus, centrinės miesto eglės įžiebimą ir šventinį koncertą uostamiestis šįkart ragino stebėti specialios transliacijos metu namuose.

Šiemet beveik 12 metrų eglę Klaipėdai padovanojo klaipėdiečiai sutuoktiniai – Bronislovas ir Aldona Jankauskai. Medis jų kieme augo apie 30 metų. Pora iš miesto dovanų gavo eglutės sodinuką. 

Šventinį vakarą klaipėdiečiai ir visi mylintys uostamiestį internetinės transliacijos metu išvydo intriguojančią kelionės Kalėdų link pradžią – specialiai Klaipėdai dedikuotą šventinį koncertą su atlikėjų sveikinimais iš įvairių Lietuvos miestų.

Klaipėdoje įžiebta kalėdinė eglutė
Klaipėdoje įžiebta kalėdinė eglutė

Koncertas „Kalėdos atkeliauja į Klaipėdą“ sujungė įvairias sostines: Vilnių – Lietuvos sostinę, Kauną – laikinąją sostinę, Nidą – būsimą Lietuvos kultūros sostinę ir Klaipėdą – būsimą Europos jaunimo sostinę. Šventiniam koncertui dirigavo pats Kalėdų Senelis.

Teatro aikštėje kartu su Kalėdų egle nušvito ir visą šventinį laikotarpį iki Trijų karalių lydėsianti šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“. Instaliacijos autorius – šviesos menininkas Arvydas Buinauskas.

Kviečiame žiūrėti Klaipėdos eglutės įžiebimo šventę:

Naujausi straipsniai