Klaidos, kurias daro moterys, sulaukusios 40-ies

Moteris dažosi lūpas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Neretai moterys, įkopusios į penktą dešimtį, mano, kad nebe laikas puoštis, kad jų džiaugsmingiausias gyvenimo etapas jau praėjo. Taip mąstydamos jos labai klysta ir, beje, kenkia sau. Kokias klaidas daro moterys, sulaukusios 40-ies?

Nesirūpina sveikata

Jei jums keturiasdešimt ir visiškai nesportuojate, turėtumėte susimąstyti. Juk vos pora treniruočių per savaitę – ir galėsite džiaugtis padailėjusia figūra. Be to, ne tik gražiau atrodysite, bet ir jausitės kur kas geriau: turėsite daugiau energijos, todėl galėsite nuversti kalnus. Norėdamos palaikyti gražią figūrą, galite rinktis iš jums priimtinų sporto būdų: baseino, bėgiojimo, jogos, važinėjimo dviračiu, aerobikos ir pan. – dabar pasirinkimas tikrai didelis.

Jei norite būti graži ir sveika, privalote ne tik sportuoti, bet ir reguliariai lankytis pas gydytoją. Turite suprasti, kad negydomos ligos sendina ir neprideda laimės. Būkite sąmoningos – reguliariai lankykitės pas šeimos gydytoją, atlikite būtinus tyrimus, nueikite pas dantų gydytoją ir ginekologą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmeninė trenerė: „Šortukus gali nešioti ir 40-metės“

Moteris mankštinasi / Vida Press nuotr.

Neišsimiega

Atrodo, kad akivaizdu, jog miegas – ne tik grožio specialistas, bet ir sveikatos šaltinis. Tačiau neretai keturiasdešimtmetės paprasčiausiai miega per mažai. Tačiau miego trūkumas sukelia ne tik fizines problemas, bet neprideda ir grožio: patinsta paakiai, parausta akys, trūksta energijos. Kai organizmui trūksta poilsio, jūsų kūnas išskiria daugiau streso hormono kortizolio. Taigi stenkitės miegoti 6–8 valandas per naktį, o savaitgaliais save palepinkite dar labiau.

Nieko nenutuokia apie kosmetiką, skirtą brandžiai moteriai

Norite to ar ne, bet mūsų visų oda keičiasi. Tai, aišku, ryškiau galima pastebėti perkopus 40-ies metų ribą: atsiranda raukšlių, pigmentinių dėmių, oda tampa sausesnė. Sveikintina, jei vizitai pas kosmetologą – kasmėnesinis jūsų ritualas ir su senėjimo požymiais stengiatės kovoti iš visų jėgų.

Vos sulaukusi keturiasdešimties, moteris peržvelgia visus keturis savo gyvenimo dešimtmečius ir konstatuoja: esu per sena ką nors keisti ar pradėti. Tačiau tai netiesa.

Visgi, pravartu būtų ir pasikonsultuoti su makiažo specialistu, kuris jums patars, kokia kosmetika tinkama būtent jūsų odai, kaip ją naudoti, kurių priemonių reikėtų atsisakyti. Patars, ką išryškinti, ką paslėpti. Taisyklingai padarytas makiažas daro stebuklus. Tada nemanykite, kad viską žinote, juk kosmetikos priemonės keičiasi, atsiranda naujų, pažangesnių, apie kurias net nenutuokiate.

Atsisako madingų drabužių

Moterys, sulaukusios 40-ies, dažnai dėl įvairių priežasčių atsisako madingų drabužių. Jos mano, kad stilingas garderobas – tik jaunoms merginoms. Tačiau tai yra didžiulė klaida, nes kada moteris gali atrodyti stilingiau nei tada, kai ji žino, kas jai tinka, patinka, kas yra jos skonio.

Kitaip tariant, kai kurios moterys, sulaukusios 40-ies ima visiškai ignoruoti madą. Pamatėte paauglę su jums patinkančia ilga liemene ir nusprendėte, kad jums tokia netiks? Tačiau juk jūs turite galvą ant pečių ir suprantate, kad mada dabar visiems prieinama ir viskas maišosi tarpusavyje. Be to, tas pats drabužis jums atrodys visai kitaip, kur kas solidžiau, o dar jei priderinsite kitus aksesuarus, įvaizdis nė iš tolo neprimins to, kurį matėte gatvėje.

Jaučiatės per sena madingiems drabužiams? Tuomet pasidarykite dailų manikiūrą ar šukuoseną, kuri jus atjaunintų. Ir nebijokite išbandyti ko nors naujo – atraskite tai, kas nebandyta.

Yra įsitikinusios, kad yra per senos daugeliui dalykų

Vos sulaukusi keturiasdešimties, moteris peržvelgia visus keturis savo gyvenimo dešimtmečius ir konstatuoja: esu per sena ką nors keisti ar pradėti.

Norėtų pradėti verslą ar išmokti kažko naujo, bet yra per sena. Norėtų keliauti, bet kaip dabar viską mesti ir palikti. Norėtų apsirengti spalvingesnį drabužį, bet keturiasdešimtmetei tarsi ir nedera. Tačiau 40 – tik skaičius, svarbiausia, kaip jaučiatės viduje, kokią energiją spinduliuojate į išorę. Norite pradėti naują veiklą, kažko mokytis, tai ir darykite. Gyvenimas po keturiasdešimties, galima sakyti, tik prasideda ir dažnai jis būna kur kas gražesnis, nes atsiranda naujų spalvų.

Elgiasi tarsi 18-metės

Kai vienos moterys užsisklendžia savyje ir jaučiasi per senos daugeliui dalykų, kitos tarsi įgauna antrą kvėpavimą ir nejaučia, kaip peržengia ribą. Be abejo, širdyje galite jaustis tarsi paauglė, tačiau nereikia pulti į kraštutinumus. Lygiai taip, kaip savęs laikymas per sena, taip pat ir noras būti jaunai kaip 18-etė atrodys nekaip. O tai gali pasireikšti elgesiu, apranga, kalbomis. Tad nemanykite, kad trumputis sijonas ir jaunatviški kvailiojimai jums sugrąžins jaunystę. Galimas dalykas, kad atrodysite paprasčiausiai keistai. Tačiau nereikia visko suabsoliutinti ir manyti, kad ryškiaspalvius drabužius bei šypseną reikia slėpti kuo giliau. Jaustis jaunai – puiku ir sveikintina, tačiau reikia neperlenkti lazdos. Kaip sakoma, visur turi būti balansas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasimatymai, kai tau 30 m. ir daugiau

Skaitykite daugiau