Klaidos, kraunantis lagaminą

Lagaminai / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-04-13 10:06
Prieš įsibėgėjantį atostogų sezoną norisi paklausti: ar tikrai mokate pasiruošti kelionei? Nes net tokia, rodos, smulkmena, kaip keliais šimtais gramų viršytas bagažo svoris ar pamirštas elektroninio įrenginio pakroviklis, gali stipriai apkartinti išvyką.

Bendrovės „Eura“ kelionių konsultantė Ina Čepulė žino, kokias pagrindines klaidas kraudamiesi lagaminus daro nepatyrę turistai.

1. Nesudaro planuojamų vežtis daiktų sąrašo
Mėgstame krautis daiktus paskutinę naktį arba dedame į lagaminą viską, kas po ranka. Be pasiruošimo pakuojami daiktai didina tikimybę kažką palikti namuose. 

2. Pamiršta pasidomėti rankinio bagažo vežimo taisyklėmis
Išsiaiškinkite, ką galima neštis į lėktuvą ir ką – vežtis į pasirinktą šalį. Žiopliems turistams, nežinantiems taisyklių, dažnai tenka atsisveikinti su brangiais kvepalais, manikiūro priemonėmis ar kremu. Geriau į rankinį bagažą įsimeskite atsarginių rūbų, jei lagaminas kartais pasimestų.

Dažniausia klaida – visiems gyvenimo atvejams susikraunami daiktai, kurių pusės paprastai kelionėje nė neprireikia.

3. Pamiršta pasidomėti registruoto bagažo svoriu bei kiekiu
Dažniausia klaida – visiems gyvenimo atvejams susikraunami daiktai, kurių pusės paprastai kelionėje nė neprireikia. Jei keliaujate keliese, o vežatės vieną lagaminą, pasidomėkite, koks yra leistinas svoris. Nepamirškite, kad už bagažo viršsvorį dažniausiai reikia mokėti, ir pataupykite vietos įvairiems suvenyrams.

4. Nepažymi bagažo
Pasitaiko, kad malonius įspūdžius užgožia pasimetęs lagaminas. Tad užbėkite įvykiams už akių ir jį pažymėkite: lipduku, skarele ar pasinaudokite papildomomis etiketėmis, ant kurių būtų nurodytas vardas, pavardė ir telefonas.

5. Pamiršta priedus technikos prietaisams
Keliaujant krovikliai ir adapteriai tiek pat svarbūs, kaip ir telefonas ar fotoaparatas.  Pasidomėkite, kokia elektros instaliacijos rūšis vyrauja lankomoje šalyje. Technikos priedus geriau įsimesti į rankinį bagažą tam atvejui, jeigu lagaminas pasimestų.

6. Pasiima daug brangių daiktų
Stenkitės į kelionę neimti brangių, dūžtančių daiktų ar daug grynųjų. Daugelyje šalių galima atsiskaityti kortelėmis ar išsigryninti pinigus bankomatuose. Bet jeigu įsimetėte su savimi kažką vertingo, užrakinkite viešbučio kambaryje įrengtame seife.

7. Nepasidomi orų prognoze
Sužinokite, kokie orai numatomi jūsų atostogų laikotarpiu – tai padės tinkamai pasiruošti avalynę bei rūbus.

15min.lt

Naujausi straipsniai