Kitokia bananų nauda – gydo pagirias, lengvina PMS simptomus ir padeda įkandus uodui

Bananai / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-30 09:15
Ar žinojote, kad bananuose gausu sacharozės, fruktozės ir gliukozės? Būtent dėl šių naudingųjų medžiagų bananai praktiškai iš karto suteikia ilgai išliekančios energijos.

Mokslininkų atlikti tyrimai įrodė, kad maždaug 90 minučių trukmės treniruotei pakankamai energijos suteiks jūsų suvalgyti vos du vidutinio dydžio bananai. Nenuostabu, kad lyderiaujantys pasaulio atletai savo valgiaraščio neįsivaizduoja be bananų.

Vis dėlto energija – ne vienintelė bananų teikiama nauda. Šie vaisiai taip pat gali gerokai palengvinti kai kurių ligų simptomus ir yra nepaprastai sveiki mūsų organizmui. Kodėl į savo meniu tiesiog privalote įtraukti bananus, rašo tinklalapis worldobserveronline.com.

Bananai lengvina depresiją

Neseniai atlikto tyrimo metu pastebėta, kad depresija sergantys žmonės, suvalgę bananų, jautėsi šiek tiek geriau. Taip, anot tyrimo autorių, yra dėl to, kad bananuose gausu triptofano, kurį organizmas paverčia laimės hormonu (vadinamu serotoninu). Serotoninas padeda atsipalaiduoti, pakelia nuotaiką ir gerina bendrą savijautą – taigi, kai kitą kartą pasijusite prastai, į rankas čiupkite kekę bananų.

Mažina PMS simptomus

Ši žinia tikriausiai patiks visoms moterims – bananai puikiai mažina ir priešmenstruacinio sindromo simptomus, konkrečiau – nuotaikų kaitą. Šį poveikį daro bananuose esantis vitaminas B6, kraujyje sureaguliuojantis gliukozės lygį, nuo kurio ir kyla nuotaikų kaita.

Padeda sergantiems mažakraujyste

Jei kraujyje trūksta geležies, stenkitės kiek įmanoma dažniau mėgautis bananais, mat juose šios naudingos medžiagos yra itin gausu.

Bananai mažina kraujo spaudimą

Šiame unikaliame tropiniame vaisiuje yra ypač didelė kalio koncentracija ir mažas kiekis druskos – todėl bananai išties efektyviai gali sumažinti kraujo spaudimą. Šį faktą remia daug atliktų mokslinių tyrimų ir JAV maisto asociacija, viešai pareiškusi, kad bananai ne tik mažina kraujo spaudimą, bet ir padeda išvengti insulto.

JAV maisto asociacija yra viešai pareiškusi, kad bananai ne tik mažina kraujo spaudimą, bet ir padeda išvengti insulto.

Bananai gerina smegenų veiklą

200 mokinių „Twickenhamo“ mokykloje (Didžioji Britanija) kiek geriau pasirodė per šių metų egzaminus vien dėl to, kad bananus jie valgė per pusryčius, pietus ir per vakarienę. Atliktas tyrimas atskleidė, kad kalio prisotintas vaisius sukelia budrumą ir padeda lengviau įsisavinti visą mokymuisi reikalingą medžiagą.

Gydo pagirias

Norite greičiausio recepto, kuris padėtų išgyti nuo pagirių? Išbandykite šaukštu medaus pasaldintą pieno ir bananų kokteilį. Bananai ramina „audras“ keliantį skrandį, medus organizmą prisotina reikalingu cukraus kiekiu, o pienas organizmą dar pastiprina ir kalcio doze. Jei ryte labai pykina, vietoj kokteilio verčiau suvalgykite visą bananą, jis kraujyje sureguliuos cukraus kiekį ir padės pasijusti kiek geriau.

Bananai mažina uodo įkandimo skausmą

Jei poilsiaujant gamtoje ar vakarojant lauke netikėtai įkando uodas, skaudamą ir patinusią odos vietą pabandykite patrinti vidine banano žievele. Daugeliui žmonių šis būdas pakankamai efektyviai sumažina odos sudirginimą ir patinimą.

Vaisius rekomenduojama valgyti sergant opa

Dėl švelnios tekstūros bananai dažnai rekomenduojami valgyti žmonėms, turintiems skrandžio problemų ar sergantiems opa, mat šis vaisius neutralizuoja padidėjusį skrandžio rūgštingumą.

Obuolys ar bananas?

Bananai išties yra puikus vaistas nuo daugelio ligų ir yra gerokai sveikesni už obuolius, kadangi juose net keturis kartus daugiau baltymų, dvigubai daugiau angliavandenių, tris kartus daugiau fosforo ir penkis kartus daugiau vitamino A bei geležies. Ne veltui pasaulyje bananai ypač vertinami.

Na, o jei vienų bananų valgyti nesinori ar šiaip tiesiog svarstote, kaip paįvairinti savo racioną, siūlome jums išbandyti šiuos receptus:

{recipe|3490}{recipe|3589}{recipe|3617}{recipe|3687}{recipe|3754}{recipe|3831}{recipe|4078}{recipe|4184}{recipe|4355}

Daugiau receptų iš bananų rasite paspaudę ant šios nuorodos.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai