Kitoje šalyje dukrą auginančią Vaidą vaikas išmokė verkti iš laimės

Mama ir dukra / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vakaras. Suguldau abi dukras į dviaukštę lovą ir tikiuosi ramiai įsijungti TV.

– Mama, pabūk pas mus…

Na, kada gi užmigs jos pačios? Užsisuka mintyse plokštelė. Juk jau tokios didelės, juk turi viena kitą, tikrai nebaisu, netamsu, durys atviros… Negi nesugebam išsiauklėti? Imu abejoti savo kaip mamos tobulais auklėjimo metodais. Na tiek to, vyro nėra namie, vienai liūdna ant sofos. Pabūsiu, pasiimu telefoną, bent žinias spėsiu gale dienos paskaityti (tobulos apsišvietusios pašnekovės intencija).

– Mama, ar gali padainuoti?

Galiu, žinoma. Atsidarau dainuokim.lt ir pradedu nuo Pelenų baladės „Lopšinė“. Melodija gerokai pamiršta, gal net garsiai niekada be originalo ir nedainuota. Nieko tokio, vaikai nekritikuoja, mažoji po minutės jau miega, didžioji klauso. Po jos randu dainą „Reikia draugą turėti“. Šią traukiu lengviau, atsimenu šimtadienį prieš penkiolika metų, kaip visi bendraklasiai rimtai ir nerimtai dainavom apie draugą, lietų ir išsiskyrimą. Tada dainuoju Gyčio Paškevičiaus „Šiam pasauly visko būna“, paskui „Dalužę“. Renkuosi dainas ir skęstu ankstyvos jaunystės prisiminimuose, kai klausėmės ir kartu su draugais dainuodavom. (Kai iki paryčių su drauge Vaida traukdavom „Dalužę“, tai jos mama sakydavo: jei taip dainuosit, nieks į žmonas neims.) Nebesvarbu, ar labai pataikau į natas. Tiesiog dainuoju, mano mylimieji „Raudoni vakarai“. Ir „Svajoklį“ randu! Vaikystėje klausydavausi, kai vyresnių brolių chebra per vakarėlius traukdavo.

Girdžiu, kaip Adelė pradeda verkti, balsu rauda. Sako: aš susigraudinau, tu sakei, kad ir iš laimės galima verkti, tai man taip dabar pasidarė. Taip gražu buvo, kaip tu dainavai, tavo balsas buvo pats gražiausias pasaulyje…

Verkiu ir aš. Kad mano penkiametis vaikas toks jautrus. Jautrus dainai, melodijai, lietuviškai kalbai. Mano lietuvaitė… Nesvarbu, kad gimus ir gyvena kitoje šalyje. Ačiū, mergyt, už tobulą akimirką, už jausmus, pačius pačiausius užbaigti dienai. Pedagoginės migdymo taisyklės palauks.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau