Kitą žiemą kailių drabužiai bus nelegalūs

Dirbtiniai kailiniai / Vida Press nuotr.
Dirbtiniai kailiniai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-27 11:31
AA

Tokios iniciatyvos ėmėsi San Fransiskas, vienas aktyviausių tvarios mados ir ekologijos miestų pasaulyje. Kovo 20 buvo nutarta, kad nuo 2019 sausio 1-osios prekyba naujais natūralių kailių drabužiais ir aksesuarais šiame mieste bus uždrausta. Iki šiol San Fransiskas buvo vienas iš nedaugelio JAV didmiesčių, oficialiai uždraudęs plastikinius vandens butelius ir plastikinius prekybos centrų maišelius.

Natūralūs kailiai, kurie šiuo metu yra prekyboje, galės išlikti iki 2020.

Dėvėti kailiai turės būti parduodami tik dėvėtų drabužių parduotuvėse. San Fransiskas yra didžiausias JAV miestas, ėmęsis šios iniciatyvos – iki šiol kailius yra uždraudę mažesni Kalifornijos miestai – Vakarų Holivudas ir Berklis.

21 amžiuje kailis nėra mados reikalas. Tai – humaniškumo ir etikos problema. Ginčas apie kailių teikiamą šilumą ir prabangą yra neadekvatus – ypač kai inovatyvių, praktiškesnių, neperšlampamų, lengvų kaip oras pluoštų, kurie šildo geriau nei kailis, industrija yra viena progresyviausių. Modernūs audiniai, kuriami naujausiomis technologijomis, reiškia ne tik mažesnes sąnaudas, bet taip pat ir prabangą – tokią, kuri neslegia sąžinės.

Šiuolaikinis mados vartotojas yra reiklesnis nei bet kada anksčiau – jam rūpi ne tik audinio malonumas ant kūno ar teikiama prabanga; mados vartotojas siekia žinoti, iš kur ir kaip atsirado jo drabužis. Daugiau nei 50 milijonų gyvūnų yra nužudoma kasmet vardan kailių – ne tik žiaurumu garsėjančiose Kinijos fermose. Toli žvalgytis nereikia – Lenkijoje, Suomijoje tebeegzistuoja kraupios prabangių gyvūnų kailių fermos. Nebūkime šių fermų egzistavimo priežastimi.

Todėl dizainerių, atsisakančių natūralių kailių, vis daugiau: „Gucci“, Michaelas Korsas, „Calvin Klein“, „Ralph Lauren“, Stella McCartney, Vivienne Westwood, „Versace“, Tommy Hilfigeris, Giorgio Armani, „DKNY“, Johnas Galliano. Tai nereiškia, kad „kailio“ jų kolekcijose nėra – dizaineriai sutinka, kad dirbtinis kailis naujausių technologijų dėka yra toks pat puikus ir prabangus.

Dirbtiniai kailiai (6 nuotr.)

Tačiau tebėra dizainerių-dinozaurų ir mados namų, kurių kolekcijos labai graibstomos Azijoje – „Fendi“ ir „Chanel“ su Karlu Lagerfeldu priešaky, „Dior“, „Louis Vuitton“ – jie aktyviai tebenaudoja natūralius kailius savo kolekcijose.

www.lauralatour.com