Kitą mėnesį Princas Harry ir M. Markle oficialiai pasitrauks iš karališkųjų pareigų: kas jų laukia?

Meghan Markle ir princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-20 09:53
Princas Harry ir Meghan Markle kitą mėnesį oficialiai atsistatydins iš aukšto rango karališkosios šeimos narių pareigų. Jau kovo 31 d. įsigalios prieš kelias savaites karalienės Elizabeth II patvirtintas susitarimas su Sasekso hercogais.

Nuo balandžio 1 d. Harry ir Meghan nebeturės biuro Bakingamo rūmuose, o jiems atstovaus jų Jungtinės Karalystės labdaros fondo komanda.

„Kunigaikštis ir hercogienė praleis laiką ir Jungtinėje Karalystėje, ir Šiaurės Amerikoje“, – teigia jų atstovas spaudai. – „Be to, kad ir toliau glaudžiai bendradarbiauja su savo karališkąja šeima, Harry ir Meghan taip pat rengia susitikimus, siekdami sukurti naują, ne pelno siekiančią organizaciją. Informacija apie šią naują organizaciją bus pasidalinta vėliau".

Praėjus 12 mėnesių bus atliktas priimto susitarimo vykdymo įvertinimas, kurį atliks karališkoji šeima.

Per šį laikotarpį Harry išlaikys majoro, leitenanto ir eskadrilės vado titulus, tačiau privalės atsisakyti jam suteiktų garbės karinių laipsnių. Kol nebus baigta naujos tvarkos per 12 mėnesių peržiūra, šie vaidmenys nebus perleidžiami kitam asmeniui.

Meghan Markle ir princas Harry/ Vida press nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry/ Vida press nuotr.

Vis dar vyksta diskusijos dėl to, ar Meghan ir Harry gali naudoti žodį „karališkasis“. Bet kokie pokyčiai paaiškės, kai bus pristatytas naujas labdaros fondas, kuris, kaip pranešama, bus pavadintas „Sussex Royal“ labdaros fondu.

Pasak ekspertų, bent jau šiame diskusijų etape atrodo, jog žodžio „karališkasis“ greičiausiai pavadinime nebus.

Numatoma, kad pora bus geriausiai žinomi kaip Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė. Beje, Princas Harry yra šeštasis eilėje prie sosto, tai nepasikeis ir įgyvendinus pokyčius.

Naujausi straipsniai