Tinkamas filmas padės įveikti dideles problemas

Kinas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Jeigu mėgstate kiną, tikriausiai galite patvirtinti, kad jis sujungia muziką, vaizduojamąjį meną ir knygas. Taigi žiūrėdami specialiai pasirinktą filmą, galime ne tik išspręsti kokią nors didelę problemą, bet ir geriau pažinti save.

Daugelis moterų pripažins, kad žiūrėdamos filmus neretai verkia. Kodėl taip yra? Filmas sužadina tuos psichologinius dalykus, kuriuos dažniausiai slepiame giliai savo viduje.

Daugelis moterų pripažins, kad žiūrėdamos filmus neretai verkia. Kodėl taip yra? Filmas sužadina tuos psichologinius dalykus, kuriuos dažniausiai slepiame giliai savo viduje ir nenorime pripažinti egzistuojant. O kino filmas suteikia mums galimybę pamatyti ir suprasti savo kompleksus, baimes, prisirišimus. Tai padarę, galime nuo jų išsilaisvinti ir priimti reikiamus sprendimus realiame gyvenime. Juk tikriausiai ne kartą iš kino filmo esame išėję tokie kupini emocijų, kad atrodydavo, kad galime ne tik savo asmeninį gyvenimą pakeisti šimtu aštuoniasdešimt laipsniu, bet ir visą pasaulį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Serialai, kurie įtraukia šimtus tūkstančių žiūrovų visame pasaulyje

Žiūrėdami filmą, pirmiausia atsipalaiduojame ir tarsi „atsijungiame“ nuo savo realaus gyvenimo, panyrame į virtualų pasaulį, tad pasireikšti gali mūsų pasąmonė, kurioje dažniausiai glūdi tokie dalykai, apie kuriuos net nenutuokiame, tačiau jie veikia mūsų gyvenimą priimant sprendimus.

Mergina žiūri filmą / Shutterstock nuotr.

Kinoterapijos tikslas – patikrinti, kokie yra jūsų gebėjimai susigyventi su realybe. Pagal tai, kiek emociškai jus paveikia filmas, tiek, galima manyti, sugebame atskleisti save ir keisti. Profesionaliai tai reikėtų atlikti su psichologu, vos pažiūrėjus, aptariant matytą filmą, išgvildenant jo sukeltas emocijas ir remiantis tuo – bandyti keisti savo gyvenimą, stengtis įveikti esamas problemas.

Tačiau ir vieni žiūrėdami filmą, galime turėti naudos. Nes pamatytas kitoks gyvenimas padeda peržiūrėti savo vidinį pasaulį ir praplėsti sąmonės ribas. Tikriausiai visi yra girdėję apie atvejį, kai žmogus, sužinojęs vėžio diagnozę, nesiliovė žiūrėti komedijas. Ar reikia sakyti, kad jis pasveiko?

Kino filmas pagal problemą:

  • Negalite susidėlioti gyvenime prioritetų? Suprasti, kas svarbiausia ir atrasti sau tinkamus dalykus padės „Šeimos žmogus“ („Family man“, 2017 m.), „Seven Pounds“ („Septynios sielos“, 2008 m.).
  • Norite pakeisti savo gyvenimą? Gal padės „Another Earth“ („Kitokia žemė“, 2011 m.).
  • Ar tikrai gyvenate tą gyvenimą, kurį tikitės gyveną? Pasitikrinkite žiūrėdami „Dingusi“ („Gone Girl“, 2014 m.).
  • Patyrus praradimą, sunku su juo susitaikyti. Tam reikia laiko. Jums padės kino legenda „Vaiduoklis“ („Ghost“, 1990 m. ).
  • Jei norite geriau suprasti save, būtinai pažiūrėkite psichologinę komediją „Tobuli melagiai“ („Perfect stranges“, 2016 m.).
  • Manote, kad gyvenime jau nebegali būti blogiau? Žiūrėkite „Ava“ („Ava“, 2017 m.).

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau