Kinomanas Ignas Krupavičius rekomenduoja 7 filmus, kuriuos būtina pažiūrėti

Ignas Krupavičius ir Vaida Kazakauskytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-07 17:00
„Nesu koks nors kino gurmanas, bet į kiną nueiti mėgstu“, – Žmonės.lt prisipažino Ignas Krupavičius, šią savaitę kartu su drauge Vaida Kazakauskyte nepraleidęs festivalio „Scanorama“ atidarymo. Į kiną Ignas stengiasi nueiti bent kartą per savaitę, todėl turi tvirtą nuomonę apie tai, kas patinka ir kas ne.

Bendraudamas su Žmonės.lt I.Krupavičius pasakojo sekantis kino pasaulio naujienas, todėl dažniausiai žino, kur ir kada kokius filmus reikėtų pamatyti. 

Dažniausiai renkasi nekomercinį kiną. „Žinoma, Lietuvoje didelio gero, kokybiško, autorinio kino pasirinkimo nėra, tačiau aš stengiuosi rinktis būtent tokius filmus – ne amerikietiškus, bet dažniau europietiškus, nekomercinius, netradicinius“, – pasakojo jis.

Laikausi tos pozicijos, kad mes truputį užsižaidėme: nors lietuviškų filmų daugėja, kokybės – tikrai ne.

Holivudo produkcija žurnalistui – daug toliau širdies. Bet būna, pasižiūri: „Nesakau, kad į holivudinį filmą specialiai neinu. Pavyzdžiui, tą patį „Žmogus-paukštis“ labai mielai „sužiūrėjau“. Tačiau noriu, kad pažiūrėjus filmą po jo kiltų kokios nors mintys.

Jeigu mintys kyla, vadinasi, gerai. Bet jei kino teatre apsilankoma tiesiog praleisti laiką, tai kartais pagalvoju, kad tą padaryti galima ir prasmingiau. Žinoma, viskas priklauso nuo nuotaikos. Jei nenori nieko sunkaus, tai žiūri komediją, o norėdamas patirti kažką gilesnio, renkiesi sunkesnį filmą.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Ką I.Krupavičius mano apie lietuviškus filmus?

„Pagyvėjimas lietuviško kino industrijoje tikrai jaučiamas. Visgi laikausi tos pozicijos, kad mes truputį užsižaidėme: nors filmų daugėja, kokybės – tikrai ne. Klausimas net, ar jos nemažėja – dabar gero lietuviško filmo reikia labai labai paieškoti. Lietuviški filmai dabar kuriami masėms, vien tam, kad žmonės eitų ir žiūrėtų, o išliekamosios vertės nėra“, – apgailestauja.

Vis dėlto pats kiekvieną lietuvišką filmą peržiūri: „Bet kokio lietuviško filmo pasirodymas, nepaisant jo žanro, yra įvykis, todėl jį privalu pamatyti. Juk mes dar nesame ta šalis, kuri siūlo didelį filmų pasirinkimą, dėl to kiekvienas lietuviškas filmas yra didžiulė šventė. Visus reikia pamatyti, kad būtų galima įvertinti, o taip pat palaikyti saviškius.“

Festivalyje „Scanorama“ I.Krupavičius Žmonės.lt skaitytojams rekomenduoja pažiūrėti šias juostas:

  • „Garneto auksas“,
  • „Vadink mane Mariana“,
  • „Fusis“,
  • „Žvirblis“,
  • „Mano sesutė“.

Taip pat rekomenduoja du, jam įspūdį palikusius lietuviškus filmus:

  • „Meistras ir Tatjana“,
  • „Triukšmadarys“. 
 
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai