Kino režisieriaus Romano Polanskio vaikystėje išžaginta Samantha Geimer išleis savo memuarus

Romanas Polanskis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-06 18:10
Kino režisierius Romanas Polanskis 1977 metais prisipažino turėjęs neteisėtų lytinių santykių su viena 13-mete, o nukentėjusioji, dabar sulaukusi brandaus amžiaus, planuoja išleisti savo atsiminimų knygą. Pirmadienį šią žinią pranešė viena Prancūzijos leidykla.

Samantha Geimer, kuriai dabar 49 metai, ketina išleisti memuarus apie savo pažintį su režisieriumi. Memuarai „Mergina. Gyvenimas, praleistas Romano Polanski šešėlyje“ (angl. „The Girl. A Life Lived in the Shadow of Roman Polanski“) Jungtinėse Valstijose turėtų būti išleista rugsėjo 17-ąją, o Prancūzijoje – spalio 3-ąją.

Prancūzijos leidyklos „Michel Lafon“ atstovė sakė naujienų agentūrai AFP, kad ši knyga „iš tikrųjų nėra puolimas prieš Polanski“. Tačiau pridūrė, kad prancūziška jos versija vadinsis „Aš, Samantha – 13-metė, išžaginta Romano Polanskio“ (pranc. „Moi, Samantha, 13 ans, violee par Roman Polanski“).

Tos knygos viršelyje bus panaudota spalvota S.Geimer nuotrauka, padaryta R.Polanski, likus maždaug trims savaitėms iki užpuolimo, nurodė leidėjai.

Režisieriui iš pradžių buvo pateikti šeši kaltinimai, įskaitant dėl išžaginimo ir sodomijos, tačiau vėliau jie buvo sušvelninti pagal susitarimą, kurio viena iš priežasčių tapo siekis apsaugoti nukentėjusią paauglę nuo skausmingų išgyvenimų nagrinėjant bylą.

R.Polanskis vėliau 42 dienas buvo laikomas arešte, kol jam buvo atliekami psichiatriniai tyrimai. Režisierius pabėgo iš Jungtinių Amerikos Valstijų nuosprendžio paskelbimo išvakarėse 1978 metais, baimindamasis, kad teisėjas atmes anksčiau sudarytą susitarimą dėl švelnesnės bausmės.

Režisierius, kurio besilaukiančią žmoną Sharon Tate 1969 metais žiauriai nužudė Charleso Mansono „šeima“, pelnė „Oskarą“ už 2002 metų filmą „Pianistas“ (angl. „The Pianist“), bet negalėjo atsiimti apdovanojimo, nes tebebuvo laikomas besislapstančius nuo teisingumo.

2009 metų rugsėjo 27 dieną kino kūrėjas buvo suimtas pagal tarptautinį arešto orderį Ciuricho oro uoste, kai jis atvyko į šiame mieste vykusį kino festivalį.

R.Polanskis 10 mėnesių praleido kalėjime ir namų arešte, kol įtikino Berno teisėsaugos pareigūnus nepatenkinti Jungtinių Valstijų prašymo jį išduoti.

Prancūzijoje gyvenantis lenkų kilmės kino grandas 2011 interviu Šveicarijos televizijai TSR pareiškė, jog visą laiką gailėjosi dėl savo lytinių santykių su nepilnamete. „Gailėjausi to 33 metus – aišku, kad gailėjausi“, – sakė jis.

Naujausi straipsniai