Kino prodiuserė Meda Džiugaitė: „Kaip apeiti karantiną ir pasipelnyti, jei esi gydytojas“

Meda Džiugaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Meda Džiugaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Meda Džiugaitė
Šaltinis: Žmonės
2021-01-29 21:53
AA

„Kaip apeiti karantiną ir pasipelnyti, jei esi gydytojas“, – šių dienų realybę atspindintį klausimą iškėlė kino prodiuserė, verslininkė Meda Džiugaitė. Neseniai įvykusią istoriją feisbuke papasakojusi moteris sutiko ja pasidalyti ir su portalu Žmonės.lt.

Kaip apeiti karantiną ir pasipelnyti, jei esi gydytojas.

Dažnai manęs klausia: o koks tau skirtumas? Kodėl tau rūpi? Tai žinokit, nieko „mandro“ nepasakysiu. Tiesiog rūpi ir tiek. Esu jautri neteisybei, dėl to ir rūpi. Bet, kad jau rūpi, tai jums leidus ar neleidus parašysiu.

Buvau vienoje gerai žinomoje Vilniaus klinikoje. Tokia iš esmės odos ligų/puoselėjimo/grožio klinika. Užsirašiau su savo bėdele pas odos gydytoją. Kai atėjau, kiek nustebau – klinika buvo pilna žmonių, likusi viena laisva pakaba paltui. Patalpos nėra didelės, žmonių tikrai nemažai, o apie jokius saugius atstumus nebuvo nei kalbos.

Nustebau, nes kiek teko girdėti iš pažįstamų gydytojų, tai eilės pas specialistus šiuo metu yra trumpos arba jų išvis nėra, nes karantinas viską apvertė aukštyn kojom. Kadangi nusprendžiau šį laiką išnaudoti savo kūno remontui, užsirašiau pas visus gydytojus, pas kuriuos man jau reikia nueiti n laiko, bet įprastu gyvenimo tempu tiesiog nespėju. Tik čia jau akcentuoju – tvarkausi sveikatos problemas, ne grožį puoselėju. Ir taip, iš tiesų – kur tik skambinu, visur pilna vietos, gydytojai pasiruošę, laukia pacientų.

Nesupraskit manęs neteisingai, aš už karantiną, bet už lygų karantiną.

Kai jau sėdėjau gydytojos dermatologės kabinete paklausiau kaip jiems karantinas, ar nesunku išsilaikyti, juk privati klinika, visos grožio procedūros uždraustos. Gydytoja su šypsena atsakė: „oj ne, baikit! Mes viską darom. Gal tik užpildų į lūpas neleidžiam, bet daugiau tai viską. Mes, kaip gydytojai, galim visas procedūras pavadinti gydymu. Pavyzdžiui, jei žmogus ateina lazerinei depiliacijai, tai rašom, kad tai folikulito gydymas, jei užsirašo veido valymui ar kobido masažui – sunkios aknės gydymas ir panašiai. Viskas pas mus dabar gydymas.“ 

Sėdžiu ir jaučiu, kaip man š…. užverda. Diena iš dienos matau, kaip kažkas ieško kur paslapčia apsikirpti ar susitvarkyti nagus, matau tūkstančius piktų komentarų apie tai, kad dabar juk karantinas, kur jūsų atsakomybė!? Juk grožio paslaugos uždraustos, tai sėdėkit namie, nenumirsit be savo nagų ir ragų! Palaukit… Tai vadinasi kirpėja, vieniša dviejų vaikų mama turi gyventi iš 250 eurų per mėnesį išmokos ir negali nei vieno žmogaus per dieną nukirpti, bet „fancy“ klinikos dirba pilnu pajėgumu ir visas grožio procedūras slepia po „gydymo“ koduku? Ar tai yra sąžininga? Koks skirtumas tarp plaukų šalinimo vašku ir lazeriu? Savo nuomonės apie lazerius neslepiu, ne kartą esu rašiusi, sakiusi ir ji tikrai nėra teigiama. Tačiau šis post’as ne apie tai, tebūnie kiekvienas renkasi pats.

Iš esmės šie 2 būdai yra viena ir ta pati grožio procedūra, kurią atliekant patalpoje būna 2 žmonės. Ji nėra pirmo būtinimo ir tikrai niekaip nėra susijusi su rimtų ligų gydymu. Nei viena, nei kita netrunka 15 min., dažniausiai trunka daug ilgiau.

Nesupraskit manęs neteisingai, aš už karantiną, bet už lygų karantiną. Moteris, kuri šiandien darėsi veido valymą galėjo apkrėsti kosmetologę. Kaip ir kirpėja gali apkrėsti klientą, ar jis ją.

Tiesa, pastaruoju atveju rizikos žymiai mažiau, nes tiek kirpėja, tiek klientas gali dėvėti kaukę ar net respiratorių, kai tuo tarpu veido valymo metu klientas niekaip negali būti su kauke. Tad kuo tai skiriasi? Matydama tiek daug reklamų apie lazerius buvau susimąsčiusi, ar tik nebus čia pasinaudota klinikos, gydytojų vardu, kad galima būtų įprastu tempu dirbti ir per karantiną. Gaila – neklydau. Vadinasi vieniems galima, o kitiems ne. Ir vieni gydytojai visgi verti tos duotos priesaikos, o kiti… Nelabai.

Man tikrai labai gaila daugybės žmonių, kurie gebėtų užtikrinti tokį pat saugumą kaip ir „fancy“ klinikos, bet negali, nes jų veikla įtraukta į neleidžiamų veiklų sąrašą ir deja jie nėra gydytojai, tad nepasislėps po ligos kodu. Yra labai geras lietuviškas posakis „neišsižadėk lazdos, terbos ir turmos“. Tad ši istorija šiandien ne apie mane, galbūt ir ne apie jus. Bet rytoj – you never know.

Kažkas negali gyventi be manikiūro, o kažkam tas manikiūras yra maistas sau ir savo vaikams. 

Dar kalbant apie moralę, atsakomybę ir pilietiškumą. Ar saugiau grožio specialistui įsidarbinti maisto prekių parduotuvėje, fabrike, degalinėje? Ar tikrai taip saugiau, nei priimti keletą klientų per dieną izoliuotoje patalpoje, dėvint visas apsaugines priemones ir panašiai? Aš ne gydytoja ir ne epidemiologė, bet jeigu sakysit, kad taip, saugiau dirbti minėtose vietose, tai tuomet paklausiu, kodėl klinikoms šie įstatymąi negalioja? O jeigu galioja, kodėl niekas jų netikrina, nes tai kas vyksta šiandien yra elementarus konkurencingumo pažeidimas.

Man džiugu, kad arbatą ir saldainius galiu pirkti specializuotoje parduotuvėje, nes didieji prekybos centrai ir taip puikiai laikosi. Kaip visada buvo ir bus. Bet kiek verslų jau užsidarė ir užsidarys dėl pandemijos, kiek žmonių liks be darbo vien dėl to, kad niekas iš esmės nesistengia užtikrinti sąžiningo karantino? Kūno plaukus šalinti lazeriu galiu, bet jei noriu tai daryti natūralesniu būdu – negalima.

Myliu savo šalį, suprantu jos finansinę padėtį, bet manau, kad jeigu kas nors rimtai peržvelgtų klinikų ir grožio salonų veikimo principus pamatytų, jog jie dirba kone identiškai. Miniu grožio salonus, nes ši sfera man gerai žinoma. Tikiu, kad tokio tipo verslų yra ir daugiau. Ir tiesą sakant… Dabar man nebekils ranka mokyti ir gėdinti tų, kurie ieško underground’inių paslaugų. Nes kažkas negali gyventi be manikiūro, o kažkam tas manikiūras yra maistas sau ir savo vaikams. Ir jeigu pandemija yra verta tokios aukos, tai tegu tą auką atiduoda ne tik pavieniai žmonės, o ir puikiai šiuo metu besilaikančios klinikos.