„Kino pavasaryje“ geriausiais metų kino aktoriais išrinkti Aistė Diržiūtė ir Marius Repšys

Aistė Diržiūtė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-03-31 18:57
Beveik tris savaites trukęs balsavimas baigėsi. Festivalis „Kino pavasaris“ paskelbė šių metų geriausius kino aktorius bei apdovanojo daugiausiai publikos simpatijų pelniusius kino kūrėjus. Antradienio vakarą sostinės Valdovų rūmuose vyko Lietuvos kino industrijos vakaras, kurio metu kino kūrėjams buvo išdalyti specialūs apdovanojimai.

„Kino pavasario“ ir žurnalo „Žmonės“ 2014 metų Lietuvos kino aktorių rinkimuose dėl geriausiojo vardo šiemet susirungė trys aktorės ir trys aktoriai. Tarp pretendenčių moterų – Jurga Šeduikytė, Aistė Diržiūtė, Severija Janušauskaitė, vyrų kategorijoje dalyvavo Vytautas Kaniušonis, Andrius Žiurauskas ir Marius Repšys. Už savo favoritus iki kovo 31 dienos buvo galima balsuoti portale Žmonės.lt.

Geriausia metų kino aktore žiūrovų sprendimu šiemet buvo pripažinta A.Diržiūtė. Berlyno kino festivalyje sužibėjusi 23-ejų aktorė buvo įvertinta už debiutinį vaidmenį Alantės Kavaitės režisuotame filme „Sangailės vasara“. Apdovanojimą jai įteikė festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška, merginai atiteko ne tik garbės statulėlė, bet ir prabangus savaitgalis dviem asmenims penkių žvaigždučių viešbutyje ir jodinėjimo pamoka.

„Norėčiau padėkoti tiems, kurie tikėjo ir pasitikėjo. Pirmiausia – savo tėvams. Iki „Sangailės vasaros“ aš neturėjau jokios esminės kino patirties. Tai yra didelė garbė, džiaugsmas ir atsakomybė. Ačiū“, – atsiimdama apdovanojimą sakė A.Diržiūtė. 

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šis apdovanojimas jai – ypatingas vien dėl to, kad tai – jos pirmas vaidmuo kine. „Visus tuos mėnesius filmuojantis aš gėriau į save viską, ką man davė aplinka. Vaidyba kine labai skiriasi nuo teatrinės vaidybos, todėl man viska buvo nauja ir labai įdomu. Kai dirbi, negalvoji, laimėsi ką nors ar ne. Tiesiog stengiesi viską atlikti gerai. Tai, kas dabar vyksta... kažkoks kosmosas. Man vien jau garbė būti šalia tokių asmenybių kaip Severija Janušauskaitė ir Jurga Šeduikytė, ką jau kalbėti apie“, – džiaugsmingų emocijų neslėpė aktorė.

A.Diržiūtė vos baigusi studijas jau spėjo pelnyti ne vieną apdovanojimą. Ji buvo įvertinta Europos kino žvaigždėms skirtoje programoje „Shooting stars 2015“, kur apdovanojimą gavo tiesiai iš Holivudo žvaigždės Natalie Portman rankų ir tapo pirmąja atstove iš Lietuvos, dalyvavusia šioje programoje, bei vienintele Rytų Europos regiono atstove šias metais, taip pat gavo įvertinimą „Sundance“ festivalyje. „Tai užkrauna atsakomybę, tuomet suprantu, kad turiu dirbti dar daugiau. Būtent tai ir darau“, – sakė aktorė. Šiuo metu ji filmuojasi Sankt Peterburge, nuo birželio jos laukia naujas vaidmuo Igno Miškinio filme.

Vos nulipusią  nuo scenos Aistę suskubo pasveikinti ir į renginį ją atlydėjęs širdies draugas Saulius Baradinskas.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Geriausiu metų kino aktoriumi už vaidmenį juostoje „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ tapo M.Repšys. Į renginį jis, deja, negalėjo atvykti, tačiau susirinkusiems svečiams atsiuntė vaizdo įrašą su sveikinimu. „Ačiū labai už apdovanojimą, esu be galo dėkingas. Kaip visada negaliu atvykti, nes esu teatre. Kol jūs švęsite „Kino pavasario“ uždarymą, aš vaidinsiu spektaklyje“, – vaizdo įraše kalbėjo M.Repšys.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šventinio vakaro metu buvo išdalyta  ir daugiau apdovanojimų. Čia buvo pagerbti kino kūrėjai, specialiais prizais įvertinti Lietuvos ir užsienio režisieriai.

Susirinkusius svečius sveikino ir festivalio siela, jo direktorė Vida Ramaškienė,  padėkos žodį tarė ir Kultūros ministras Šarūnas Birutis. Pasak jo „Kino pavasaris“ neabejotinai yra vienas svarbiausių kultūrinių renginių metuose, kuris suburia įvairias kultūras, įvairius žmones, kūrėjus.

„Labai smagu matyti, kad kinas ir verslas yra neatskiriami dalykai. Kinas yra kūrybinės industrijos, jos kuria ne tik gerą nuotaiką, bet ir mūsų socialinius, ekonominius pokyčius. Atspindi mūsų jausmus, emocijas, o tai pat kuria mūsų tapatybes“, – sakė ministras.

Publikos simpatijų prizas už geriausią lietuvių filmą atiteko režisierių Andreaso Dalsgaardo, Nicolaso Servide, Vivana Gomez filmui „Gyvenimas yra šventas“. Jo kūrėjams buvo įteiktas diplomas ir 600 eurų vertės prizas.

Susumavus šešių užsienio kino kritikų balus, paaiškėjo, kad Kritikų pasirinkimo kategorijoje geriausia juosta buvo pripažinta apie gyvenimą Malyje ir džihadistų ten įvestas žiaurias taisykles pasakojanti Abderrahmane Sissako „Timbuktu“. Jo kūrėjams buvo įteiktas specialus kino kritiko Saulio Macaičio apdovanojimas.

Studentiškiausio filmo kategorijoje laimėtoju tapo režisierius Linas Mikuta ir jo 17 minučių trukmės apie tris sušalusius tranzuotojus pasakojantis filmas „Pakeleiviai“. „Labai netikėtas apdovanojimas. Ačiū visiems jums“, – sakė režisierius. Jam buvo įteikta dovana – vaizdo kamera.

Gausių ovacijų sulaukė ir Jurgio Matulevičiaus filmas „Tardytojas“, jis įvertintas „Specialiuoju paminėjimu“.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Specialaus įvertinimo sulaukė Prancūzijos kultūros atašė, „Kino pavasario“ sumanytojas Fredericas Jugeau. Š.Birutis Kultūros ministerijos vardu jam įteikė garbingą apdovanojimą už festivalio sukūrimą 1995-aisiais ir tarptautinės iniciatyvos puoselėjimą.

Dar vienas specialus apdovanojimas atiteko prancūzų režisieriui Micheliui Hazanaviciui, jis įvertintas garbės svečio prizu.

Renginyje skambėjo ir grupės „Subtilu Z“, kolektyvas simboliškai atliko ir kūrinys iš Leoso Caraxo filmo „Šventieji motorai“.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai