„Kino pavasaris“ kviečia išrinkti geriausią aktorę: susipažinkite su nominantėmis

Untitled collage (1)
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-21 10:35
Filmų festivalis „Kino pavasaris“ kasmet džiugina staigmenomis. Šiais metais kartu su renginio partneriu „ŽMONĖS“ orgnizatoriai siūlo skaitytojams balsuoti internetu ir išrinkti savo mylimiausią aktorę.

Aktorė Airida Gintautaitė „Kino pavasario“ geriausios aktorės rinkimuose nominuota už vaidmenį Giedrės Beinoriūtės filme „Kvėpavimas į marmurą“.

Pagal rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės to paties pavadinimo romaną sukurtas filmas pasakoja apie sodyboje netoli didmiesčio gyvenančią jauną moterį Izabelę, jos vyrą Liudą ir epilepsija sergantį sūnų Gailių. Šeimos gyvenimas keičiasi, kai Izabelė nutaria įsivaikinti Ilją – sunkiausiai auklėjamą ir neprognozuojamą globos namų vaiką. Iljai išleisti šaknis naujoje šeimoje nesiseka, tad jis galiausiai padaro nusikaltimą.

Airida 1997 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė dramos aktorės bakalauro laipsnio studijas, vėliau menų magistrantūrą. Nuo 1995 m. vaidina Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Oskaro Koršunovo teatre, filmuojasi, dėsto aktorinį meistriškumą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Kino aikštelėje Airida jau nėra naujokė. Ji filmavosi Kristijono Vildžiūno filme „Kai apkabinsiu tave“, Audriaus Juzėno „Ekskursantė“ ir Justino Krisiūno juostoje „Dėdė, Rokas ir Nida“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Aktorė Severija Janušauskaitė nominuota už vaidmenį režisierių dueto Elvinos Nevardauskaitės ir David Heinemann filme „Nepalaidotas“.

Savo įsimintiniausiu vaidmeniu Severija vaidina vokiečio Tomo Tykwerio TV seriale „Babilonas Berlynas“, kuriame ji – kilminga rusų dainininkė Svetlana Sorokina, įtraukta į rusų pogrindinę veiklą. Severija nori pašalinti J. Staliną ir grąžinti į valdžią L. Trockį. Svetlanos mylimasis – šios grupuotės idėjinis vadas.

Severija gimė ir mokėsi Šiauliuose. 2005 m. ji baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Vilniuje. Vaidino Jono Vaitkaus, Artūro Areimos spektakliuose. Per pastarąjį dešimtmetį sukūrė daugiau nei 30 vaidmenų kine Europoje ir Rusijoje.

Severija yra kino festivalio „Kinotauras“ bei rusų Kino ir mokslo akademijos „Auksinio erelio“ laureatė už geriausią moters vaidmenį Annos Melikijan filme „Žvaigždė“, festivalio „Honfleur“ laureatė už geriausią moters vaidmenį A. Bilžo filme „Svajonių žuvis“. Taip pat neseniai nusifilmavo Tomo Tykverio seriale „Babilonas Berlynas“. Lietuvoje atliko įsimintinus vaidmenis Sauliaus Drungos filme „Anarchija Žirmūnuose“ ir Donato Ulvydo „Emilija iš Laisvės alėjos“.

Severija Janušauskaitė
Severija Janušauskaitė

Aktorė Eglė Eutropija Mikulionytė „Kino pavasario“ geriausios aktorės rinkimuose nominuota už vaidmenį Eglės Vertelytės filme „Stebuklas“.

Kiaulininkės Irenos vaidmuo šioje juostoje yra pirmas pagrindinis aktorės vaidmuo pilnametražiame filme. Veiksmas vyksta 1992 metais, žlugus Sovietų Sąjungai, kolūkiams ir fermoms. Eglė vaidina Lietuvos provincijoje gyvenančią kiaulių fermos vedėją, kuri bando išgelbėti bankrutuojančią fermą. Padėti Irenai pasišauna gelbėtojas iš Amerikos.

Eglė gimė 1964 m. gruodžio 14 d. Kaune. 1987–1991 m. ji studijavo Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje, 2002 m. ten įgijo magistro laipsnį. Dirbo Kauno pantomimos teatre, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Oskaro Koršunovo teatre, Kauno nacionaliniame dramos teatre.

Teatre ir kine vaidina nuo 1989 metų. Dar 2000 m. jai įteiktas „Šv. Kristoforo“ prizas kaip geriausiai sezono aktorei už Anuškos vaidmenį spektaklyje „Meistras ir Margarita“. 2011 m. ji apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už Antigonės vaidmenį spektaklyje „Antigonė Sibire“. E. E. Mikulionytė taip pat režisuoja spektaklius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Balsavimas vyksta iki kovo 27 dienos.

TAIP PAT KVIEČIAME RINKTI:

Išrinkite geriausią metų Lietuvos kino aktorių: susipažinkite su nominantais

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai