„Pasaka“ rekomenduoja: įkvepiantys „Kino pavasario“ filmai apie ryškias asmenybes

Filmas „Silvana“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-16 15:31
Kino festivalis – tai ne tik proga išvysti daug gerų filmų. Tai ir galimybė susitikti su kino kūrėjais, diskutuoti, dalintis įspūdžiais ir įsikvėpti. Kovo 15 d. prasidėjęs „Kino pavasaris“ šiemet pažers daugybę įsimintinų istorijų apie nepaprastas asmenybes – nuo kino ir muzikos legendų iki visuomenei nežinomų, tačiau ne ką mažiau charakteringų personalijų. Kviečiame pasisemti įkvėpimo ir savaitgalį iš arčiau pažvelgti į keturių spalvingų asmenybių gyvenimus.

Manasis Godard'as

Filmas Redoubtable, 2017. Rež. Michel Hazanavicius.

Nesvarbu, ar mėgstate (ir ar suprantate) jo filmus. Jeanas Lucas Godard’as yra asmuo negrįžtamai pakeitęs kino istoriją. Jis – vienas svarbiausių savo kartos prancūzų kino režisierių. „Manasis Godard'as“ nukels į 1967-ųjų Paryžių. Režisierius filmuoja vieną garsiausių savo filmų „Kinė“ („La chinoise“). Jame vaidina dvidešimčia metų jaunesnė mylimoji Anne Wiazemsky, su kuria režisierius netrukus susituoks. Filmas pasakoja ne tik jų meilės istoriją, bet ir netikėtą kūrybinę krizę, ištikusią menininką dramatiškų 1968-ųjų gegužės protestų kontekste.

Filmo anonsas:

Silvana Imam

Filmas Silvana, 2017. Rež. Mika Gustafson.

Apie netikėtai Švedijos muzikos apdovanojimų scenos žemaitiškai prabilusią reperę Silvaną akimirksniu sužinojo visa Lietuva. Švedų hiphopo dainininkės Silvana Imam dainų tekstai – autobiografiški. Ji kalba apie seksualinę tapatybę, politiką ir imigrantės patirtį. Jos tėtis kilęs iš Sirijos, mama – iš Lietuvos. Energija trykštantis pasakojimas leis iš labai arti pažvelgti į charizmatišką merginą, save apibūdinančią kaip lesbietę, feministę ir antirasistinę panko reperę.

Filmo anonsas:

Maria Callas

Filmas Maria by Callas: In Her Own Words, 2017. Rež. Tom Volf.

Dieviško balso, išskirtinio grožio ir karšto temperamento operos legendos Marios Callas gyvenimo istorija apipinta gandais ir legendomis. Aptarinėjamas jos romanas su Aristoteliu Onassis, kova su antsvoriu, liga ir tragiška balso netektis. Garsiausias praėjusio amžiaus operos solistė dažnai apibūdinamai kaip aikštinga diva. Režisierius Tomas Volfas siekia nepasiduoti stereotipams ir leidžia artistei istoriją papasakoti savais žodžiais.

Filmo anonsas:

Yves Hinant

Filmas So Help Me God, 2017. Rež. Jean Libon.

Kartais gyvenimas būna keistesnis už kiną, o realūs žmonės – įdomesni už scenaristų sugalvotus personažus. Unikalus ir necenzūruotas dokumentinis filmas fiksuoja belgų teisėjos Anne Gruwez darbą, kuriam ji taiko netradicinę metodiką, išlaikydama stebėtiną šaltakraujiškumą ir humoro jausmą. Moteris kasdien susiduria su įvairiausio plauko nusikaltėliais – žmogžudžiais, teroristais, smurtautojais, satanistais, tačiau net kraupiausiose situacijose nepraranda aštraus humoro jausmo. Po filmo ne vienas žiūrovas atsidarys „Google“ paiešką, norėdamas patikrinti, ar ši nepaprasta moteris išties yra teisėja, o ne komikė.

Filmo anonsas:

Šiuo „Kino pavasario“ filmus kino teatre „Pasaka“ galite išvysti kovo 15–29 d.

Nepamirškite balsuoti už savo favoritus, „Kino Pavasario“ nuominuotus tapti geriausia metų aktore ir aktoriumi.

Už mylimiausią metų aktorę savo balsą galite atiduoti ČIA.

Už mylimiausią metų aktorių savo balsą galite atiduoti ČIA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai