Kino meno ir mokslo akademija paskelbė „Oskarų“ nominantus

Holivude išdalyti prestižiniai kino apdovanojimai „Oskarai“ / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-23 17:28
Jokie kiti kino apdovanojimai nei mastu, nei reikšmingumu neprilygsta „Oskarams“. Kovo 4 dieną 90-ąjį kartą vyksiančioje ceremonijoje Kino meno ir mokslo akademija pagerbs pačius geriausius, o kol kas kinomanams pristatomi nominantai.

Į daugiausią statulėlių šiemet pretenduoja filmas „Vandens forma“ („The Shape of Water“) – šios juostos pavadinimas paminėtas net 13 nominacijų.

Bene didžiausia staigmena geriausio režisieriaus nominacijoje – čia galima pamatyti du debiutantus. Į geriausio režisieriaus statulėlę pretenduoja „Pradink“ („Get Out“) režiserius Jordanas Peele ir „Lady Bird“ režisierė Greta Gerwig. Beje, Greta tapo penkta moterimi visoje „Oskarų“ istorijoje, pretenduojanti į geriausio režisieriaus vardą. Pastarąjį kartą šioje kategorijoje moterį buvo galima rasti prieš aštuonerius metus.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Jau paskelbtas ir apdovanojimų ceremonijos vedėjas. Antrus metus iš eilės renginio vairas patikėtas populiariam televizijos laidų vedėjui Jimmy Kimmelui. Šmaikštus ir šiek tiek kandus – toks Jimmy humoras, kurį Amerika tiesiog dievina.

„Jei manote, kad praėjusiais metais mes sumovėme apdovanojimų pabaigą, tik palaukite ir pamatysite, ką mes sugalvojome jubiliejiniam, devyniasdešimtajam, šou!“ – juokavo J.Kimmelas, primindamas visiems pernai įvykusią didžiausią klaidą visoje „Oskarų“ istorijoje, kai skelbiant geriausią filmą buvo ištartas ne tos juostos pavadinimas. Klaida išaiškėjo tik tuomet, kai juostos „Kalifornijos svajos“ komanda sakė padėkos kalbą. Geriausiu metų filmu tapo „Mėnesiena“ („Moonlight“).

Toliau pateikiame visas „Oskarų 2018“ nominacijas ir jų nominantus.

Geriausias vaidybinis filmas:

  • „Vadink mane savo vardu“ („Call Me by Your Name“)
  • „Tamsiausia valanda“ („Darkest Hour“)
  • „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • „Pradink“ („Get Out“)
  • „Lady Bird“
  • „Nematomas siūlas“ („Phantom Thread“)
  • „Valstybės paslaptis“ („The Post“)
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards outside Ebbing, Missouri“)

Geriausias režisierius:

  • Christopheris Nolanas – „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • Jordanas Peele – „Pradink“ („Get Out“)
  • Greta Gerwig – „Lady Bird“
  • Paulas Thomas Andersonas – „Nematomas siūlas“ („Phantom Thread“)
  • Guillermo del Toro – „Vandens forma“ („The Shape of Water“)

Geriausia pagrindinio vaidmens aktorė:

  • Sally Hawkins – „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • Frances McDormand – „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards outside Ebbing, Missouri“)
  • Margot Robbie – „Aš, Tonya“ („I, Tonya“)
  • Saoirse Ronan – „Lady Bird“
  • Meryl Streep – „Valstybės paslaptis“ („The Post“)

Geriausias pagrindinio vaidmens aktorius:

  • Timothée Chalametas – „Vadink mane savo vardu“ („Call Me by Your Name“)
  • Danielis Day-Lewisas – „Nematomas siūlas“ („Phantom Thread“)
  • Danielis Kaluuya – „Pradink“ („Get Out“)
  • Gary Oldmanas – „Tamsiausia valanda“ („Darkest Hour“)
  • Denzelis Washingtonas – „Roman J. Israel, Esq.“

Geriausia antro plano aktorė:

  • Mary J. Blige – „Mudbound“
  • Allison Janney – „Aš, Tonya“ („I, Tonya“)
  • Leslie Manville – „Nematomas siūlas“ („Phantom Thread“)
  • Laurie Metcalf – „Lady Bird“
  • Octavia Spencer – „Vandens forma“ („The Shape of Water“)

Geriausias antro plano aktorius:

  • Willemas Dafoe – „Floridos projektas“ („The Florida Project“)
  • Woody Harrelsonas – „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards outside Ebbing, Missouri“)
  • Richardas Jenkinsas – „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • Christopheris Plummeris – „Visi pasaulio pinigai“ („All the Money in the World“)
  • Samas Rockwellas – „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards outside Ebbing, Missouri“)

Geriausiai pritaikytas scenarijus:

  • „Vadink mane savo vardu“ („Call Me by Your Name“)
  • „The Disaster Artist“
  • „Ernis 3“ („Logan“)
  • „Pokerio princesė“ („Molly's Game“)
  • „Mudbound“

Geriausias originalus scenarijus:

  • „Didžioji liga“ („The Big Sick“)
  • „Pradink“ („Get Out“)
  • „Lady Bird“
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards outside Ebbing, Missouri“)

Geriausias filmas ne anglų kalba:

  • „Fantastiška moteris“ („A Fantastic Woman“), Čilė
  • „Apie kūną ir sielą“ („On Body and Soul“), Vengrija
  • „L'insulte“, Libanas
  • „Nemeilė“ („Neliubov“), Rusija
  • „Kvadratas“ („The Square“), Švedija

Geriausias dokumentinis filmas:

  • „Abacus: Small Enough to Jail“
  • „Faces Places“
  • „Icarus“
  • „Last Men in Aleppo“
  • „Strong Island“

Geriausias animacinis filmas:

  • „Ponas kūdikis“ („The Boss Baby“)
  • „The Breadwinner“
  • „Koko“ („Coco“)
  • „Bulius Ferdinandas“ („Ferdinand“)
  • „Vincento meilė“ („Loving Vincent“)

Geriausias montažas:

  • „Jaunas vairuotojas“ („Baby Driver“)
  • „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • „Aš, Tonya“ („I, Tonya“)
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards outside Ebbing, Missouri“)

Geriausia originali daina:

  • „Mighty River“ iš filmo „Mudbound“
  • „Mystery Of Love“ iš filmo „Vadink mane savo vardu“ („Call Me by Your Name“)
  • „Remember Me“ iš filmo „Koko“ („Coco“)
  • „Stand Up For Something“ iš filmo „Marshall“
  • „This Is Me“ iš filmo „Didysis šou meistras“ („The Greatest Showman“)

Geriausias originalus muzikinis takelis:

  • „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • „Nematomas siūlas“ („Phantom Thread“)
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • „Žvaigždžių karai: epizodas 8“ („Star Wars: The Last Jedi“)
  • „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards outside Ebbing, Missouri“)

Geriausia kinematografija:

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ („Blade Runner 2049“)
  • „Tamsiausia valanda“ („Darkest Hour“)
  • „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • „Mudbound“
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)

Geriausias kostiumų dizainas:

  • „Gražuolė ir pabaisa“ („Beauty and the Beast“)
  • „Tamsiausia valanda“ („Darkest Hour“)
  • „Nematomas siūlas“ („Phantom Thread“)
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • „Viktorija ir Abdulas“ („Victoria and Abdul“)

Geriausias grimas ir šukuosenos:

  • „Tamsiausia valanda“ („Darkest Hour“)
  • „Viktorija ir Abdulas“ („Victoria & Abdul“)
  • „Nuostaba“ („Wonder“)

Geriausia gamybos dizainas ir scenografija:

  • „Gražuolė ir pabaisa“ („Beauty and the Beast“)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ („Blade Runner 2049“)
  • „Tamsiausia valanda“ („Darkest Hour“)
  • „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)

Geriausias garso montažas:

  • „Jaunas vairuotojas“ („Baby Driver“)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ („Blade Runner 2049“)
  • „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • „Žvaigždžių karai: epizodas 8“ („Star Wars: The Last Jedi“)

Geriausias garso suvedimas:

  • „Jaunas vairuotojas“ („Baby Driver“)
  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ („Blade Runner 2049“)
  • „Diunkerkas“ („Dunkirk“)
  • „Vandens forma“ („The Shape of Water“)
  • „Žvaigždžių karai: epizodas 8“ („Star Wars: The Last Jedi“)

Geriausia grafika:

  • „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ („Blade Runner 2049“)
  • „Galaktikos sergėtojai 2“ („Guardians of the Galaxy Vol. 2“)
  • „Kongas. Kaukolių sala“ („Kong: Skull Island“)
  • „Žvaigždžių karai: epizodas 8“ („Star Wars: The Last Jedi“)
  • „Karas už beždžionių planetą“ („War for the Planet of the Apes“)

Geriausias trumpametražis filmas:

  • „DeKalb Elementary“
  • „The Eleven O'Clock“
  • „My Nephew Emmett“
  • „The Silent Child“
  • „Watu Wote/All of Us“

Geriausias trumpametražis animacinis filmas:

  • „Dear Basketball“
  • „Garden Party“
  • „Lou“
  • „Negative Space“
  • „Revolting Rhymes“

Geriausias trumpo metro dokumentinis filmas:

  • „Edith+Eddie“
  • „Heaven Is a Traffic Jam on the 405“
  • „Heroin(e)“
  • „Knife Skills“
  • „Traffic Stop“
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai