Kinijoje viešėjusią Ingą Stumbrienę labiausiai stebino šalies kontrastai

Inga Stumbrienė / Asmenininio albumo nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2017-05-04 19:53
Kinijoje surengtame Pasaulio akrobatinio skraidymo grupių čempionate „Formation Aerobatic Challenge 2017“ pasirodė trys lietuvių pilotai: Robertas Noreika, Algimantas Žentelis ir Rolandas Paksas. Lakūnus kelionėje lydėjo ir žavi dama – verslininkė Inga Stumbrienė.

Mažai kam žinoma, kad Inga Stumbrienė ne tik akimis palydi lėktuvą, valdomą jos tėvo europarlamentaro Rolando Pakso, bet ir padeda jam. Per šį čempionatą moteris buvo atsakinga už visą komandą, pradedant derybomis su organizatoriais ir sutarčių pasirašymu, baigiant lėktuvų draudimu ir gabenimu.

„Čempionate komanda pasirodė nepriekaištingai ir buvo apdovanota pirma tarp geriausių keturių komandų. Mums buvo suteiktas harmoningiausio pasirodymo titulas, o jį įteikė pati Džengdžou sekretorė, aukščiausio rango pareigūnė“, – portalui Žmonės.lt sakė Inga Stumbrienė.

Apdovanojimų vakarą Inga Stumbrienė spinduliavo jai būdingą eleganciją. Dizainerio Liutauro Salasevičiaus šedevrais pasipuošusi lietuvė atrodė išties nepriekaištingai.

Asmenininio albumo nuotr.
Asmenininio albumo nuotr.

Toli gražu ne visos kelionės metu Inga Stumbrienė vilkėjo dizainerių drabužius. Verslininkė pasimatavo ir tradicinį vienuolių rūbą. Pažintį su vienuoliais Inga įvardija kaip vieną įspūdingiausių kelionės patirčių.

„Kadangi mano tėtis yra buvęs Lietuvos prezidentas, mums buvo skiriamas ir ypatingas dėmesys. Šaolino vienuolyne mus visą laiką lydėjo ten gyvenantys ir besimokantys Kung Fu mokiniai, vakarienės priėmę vienuoliai kartu su kitais mokiniais pravedė Kung Fu pamoką, mokė savo tradicijų ir papročių valgio metu. Tuo metu vienuoliai tyli, tad tik lazdelių padėtimi ir rankų gestais galima išreikšti norą pakartoti patiekalą, norimą kiekį, kada valgymas baigtas, išreiškiama padėka. Vienuoliai valgo tik iki tam tikros valandos, tad vakarienės valgyti jau negali, – pasakojo Inga Stumbrienė. – Iš tiesų šventykloje praleistas laikas kardinaliai pakeitė mano požiūrį į šią šalį.“

Asmenininio albumo nuotr.
Asmenininio albumo nuotr.

Moteris pastebėjo, kad Kinijoje labai ryškūs kontrastai. Kaip vieną iš pavyzdžių ji paminėjo nuostabią gamtą, tyrą orą kalnuose ir taršą didžiuosiuose miestuose. Smogas didmiesčiuose toks tirštas, kad reikia nešioti apsaugines kaukes.

„Žmonės Kinijoje be galo mieli, nuoširdžiai paslaugūs, labai draugiški. Kinijos kultūra, tradicijos, architektūra, religija – ypatingi. Man viskas buvo nauja ir labai įdomu“, – patikino Inga Stumbrienė, Kinijoje viešėjusi pirmą kartą. Ar dar kartą čia grįžtų? Verslininkė šypsosi, kad mielai. Tik dabar kartu pasiimtų visą šeimą.

Inga ir Aivaras Stumbrai visai neseniai viešėjo Romoje, o prieš tai – Kuboje. Galbūt dažnos kelionės vargina ir atima pažinimo džiaugsmą?

„Tikrai nėra taip, kad nuolat esu su lagaminu. Į čempionatą Kinijoje buvome pakviesti dar prieš Naujus metus, tad turėjome laiko ir pasiruošti, ir nusiteikti. O su vyru į Roma norėjau nuskristi būtinai per jo gimimo dieną. Tiesiog šios dvi kelionės supuolė greta viena kitos.

Apskritai, kelionės tikrai nevargina. Esu labai laiminga turėdama galimybę keliauti, pažinti kitas kultūras, jų papročius, grožėtis gamta. Truputį vargina tik ilgi skrydžiai, laiko juostų kaita, tačiau tai vieni juokai palyginus su įspūdžiais, kuriuos kaskart parsivežu“, – tikino Inga Stumbrienė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai